Тиждень мистецтва в Україні. 10 цікавих подій Kyiv Art Week
Рєпін, Джакометті, Левітан та інші шедеври митців з 9 країн світу. Усе це і навіть більше - з 15 по 20 червня на 15 арт-локаціях Києва
Тиждень мистецтва, який щорічно проходить в Берліні, Токіо, Будапешті, вперше відбудеться і в українській столиці. Найвідомішим з аналогічних є ярмарок світового мистецтва Art Basel. До речі, Kyiv Art Week відбудеться в Україні паралельно з ним.
Новий для України формат мистецького заходу об'єднає найрізноманітніші виставки галерей з різних країн світу, експозиції колекцій визнаних художників різних періодів, арт-ярмарки, конференції, концерти та перформанси від представників 7 країн - Франції, Грузії, Білорусі, Литви, Польщі, України, Вірменії.
Із безлічі подій, які пройдуть на 15 майданчиках, Еспресо.TV відібрало 10 заходів, які варто не пропустити.
Шедеври з колекції Voronov Art foundation
Скульптури Етґара Деґа
Пабло Пікассо, Едґар Деґа, Амедео Модільяні, Альберто і Дієго Джакометті, Олександр Архипенко та шедеври інших великих митців зберігаються у колекції Voronov Art foundation. Під час Тижня мистецтва у D12 покажуть роботи з приватних колекцій сучасних українських колекціонерів, зокрема відбудеться і виставка творів з колекції Ігоря Воронова.
Поки остаточно відомо лише, що під час Kyiv Art Week буде представлений бронзовий гарнітур швейцарського скульптора Дієго Джакометті, вартість робіт якого на аукціонах Christie’s та Sotheby’s коливається від $ 500 тис до $1,5 млн.
Інші шедеври, які будуть представлені під час Тижня мистецтва, поки тримають в секреті.
Де: галерея D12
Скільки: 50 грн
Проект Сергія Браткова "Саша"
Цей проект українського фотографа Сергія Браткова був показаний на виставках в крупних західних музеях і тепер буде представлений в Києві.
Це серія знімків дівчини Саші, що розділена на два періоди. Спершу Братков сфотографував 8-річну модель Сашу в 2000-му, а через 10 років знову зустрів її в Харкові. Тоді у житті дівчини настав момент розчарування у професії. Нова Саша чудово втілила задум фотопроекту Браткова, що іронізує над фешн-індустрією та показує її зворотній бік.
Фоном для зйомки став спальний район Харкова – його під'їзди, гаражі та двори.
Де: 32 Vozdvizhenka Arts House
Скільки: безкоштовно
Парфумерна інсталяція "Одинадцять світів та чотири відчуття"
Те, що сучасне мистецтво давно вийшло за рамки звичного, вже нікого не дивує. Різні види мистецтва поєднуються між собою та утворюють нові витвори. Не виключенням є і інсталяція у Parfum büro.
Під час Kyiv Art Week тут представлять альтернативну версію сприйняття ароматів. Інсталяція задіє всі органи чуттів для передачі 11 запахів, тож аромати французьких брендів Olibere Parfums та Jacques Zolty можна буде почути, побачити та навіть помацати.
Над створенням проекту працювали українська художниця Алевтина Кахідзе, французький художник Люсьєн Пігард де Губерт, поетеса Міріам Драгіна та дует Mova (молодий музичний проект Максима Трянова та Олександра Щекочіхіна).
Де: галерея "Parfum büro"
Скільки: безкоштовно
Рєпін, Левітан та Врубель у Музеї російського мистецтва
Однією з локацій Kyiv Art Week стане Київський національний музей російського мистецтва. Тут представлять одразу дві унікальні експозиції.
Перша з них - виставка персональної колекції відомого українського лікаря-педіатра Давида Сигалова. Картини він збирав понад 50 років і потім передав їх музею. У його колекції понад 400 робіт, серед яких твори Рєпіна, Сурікова, Левітана, Коровіна, Врубеля, Борисов-Мусатова, Григор’єва, Сар’яна та інших.
Друга виставка - "Сади срібного століття" - присвячена образу саду у творчості художників кінця XIX - початку ХХ ст. Вона приурочена до 160-річчя від дня народження Михайла Врубеля, який мав особливе космічне бачення природи. Крім творів Врубеля на Тижні мистецтва покажуть картини Віктора Борисова-Мусатова, Зінаїди Серебрякової, Олександра Бенуа, Костянтина Коровіна тощо.
Де: Київський національний музей російського мистецтва
Скільки: 30 грн
Проект Art Beat із Тбілісі
Іраклій Бугіані
Однією з локацій Kyiv Art Week стане галерея D12. Тут проходитиме арт-ярмарок, на якому представлять роботи митців з Грузії, Литви та України. Одним з учасників ярмарку стане інноваційний грузинський культурний старт-ап Art Beat.
Art Beat - це пересувна галерея з Грузії, яка у Києві представить роботи трьох художників - Левана Міндіашвілі, Маки Батіашвілі та Іраклі Бугіані. Митці пережили період розпаду союзу та пострадянського періоду.
Роботи представляють собою фрагменти пам'яті, у яких відображений досвід і переживання художниками того періоду. Картини цих трьох грузинів виставляються в Лондоні, Тель-Авіві, Лейпцигу, Атланті тощо.
Мака Батіашвілі
Зараз Мака Батіашвілі живе і працює в Брюселі, Іраклій Бугіані – в Дюссельдорфі, а Леван Міндіашвілі – у Нью-Йорку.
Де: галерея D12
Скільки: 50 грн
"Мистецтво бачити" від Щербенко Арт Центру
Ще один проект в D12 представить ЩАЦ. Цього разу арт-активісти, які просувають, аналізують та популяризують сучасне мистецтво, об'єднають художні твори з об’єктами предметного дизайну.
Така взаємодія арт-об’єктів та предметів дизайну дасть змогу гостям стати свідками просторової трансформації.
Де: галерея D12
Скільки: 50 грн
Проект Олега Тимченка "Кульмінація"
Біль та пристрасть мають більше спільного, ніж здається. У цьому переконаний і грузинський художник Олег Тимченко, роботи якого у D12 представить тбіліська галерея Gamrekeli.
"Кульмінація" – це серія портретів, які передають найрізноманітніші емоції всього спектру: від негативних до позитивних. Художник зауважує: "Найцікавіше в тому, що вираз обличчя при різних сильних емоціях майже неможливо розрізнити. Глядач бачить характер портрету, але стан героїв залишається для нього таємницею".
Де: галерея D12
Скільки: 50 грн
"Казки на ніч" від Юрія Сівіріна
Зрозуміло, що нині залишитися осторонь сучасних подій в Україні не може жоден мистецький проект. Київська галерея "Bereznitsky Aesthetics" представить тематичну виставку Юрія Сівіріна.
Серія графічних робіт "Казки на ніч" показує бачення художником подій, що сталися в Україні за останній рік. Це його роздуми про міфи, що живлять сучасне суспільство. Виставка демонструє, якими болючими можуть бути протиріччя реальності для віруючих в ідеальний світ.
Де: галерея D12
Скільки: 50 грн
Дискусії про мистецтво
Для тих, кому споглядати мистецтво недостатньо для повного занурення, у червоному корпусі КНУ Шевеченка 16 червня проведуть міжнародну конференцію і панельну дискусію, присвячену темі культурних стратегій розвитку міста.
Серед учасників будуть куратор Сіднейської Бієнале-2006 Чарльз Меревезер, який розповідатиме про культурну політику.
Про проблеми сучасного арт-менеджменту в Україні розкажуть мистецтвознавець Олександр Соловйов та директор "Мистецького Арсеналу" Наталя Заболотна. Власним досвідом політики в сфері культури поділиться заступник міністра культури Грузії Леван Харатишвілі.
Серед спікерів також будуть генеральний Інспектор Міністерства культури та комунікації Франції Бенуа Пом'є, спів-куратор національної галереї Zacheta Магдалена Коморницька та куратор Маніфеста-4 та Берлінської Бієнале-10 Яра Бубнова.
Де: червоний корпус КНУ ім. Шевченка
Скільки: безкоштовно
Литовське сучасне мистецтво від Meno Nisa
Одна з провідних художніх галерей Литви познайомить українців з професійним сучасним мистецтвом балтійської країни. Meno Nisa зосереджує свою увагу на роботах професіоналів-сучасників. Також галерея працює з молодими талановитими латвійськими художниками.
У Meno Nisa виставляють не лише живопис, а й медіа-арт, інсталяції та перформанси. Те, що латвійська галерея представить на ярмарку у Києві, поки залишається сюрпризом для відвідувачів.
Де: галерея D12
Скільки: 50 грн
- Актуальне
- Важливе