Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
Станом на 14 січня середня ціна бензину А-95 в Україні становить 56,07 грн/л
Про це повідомляє Еспресо.TV із посиланням на фінансовий портал "Мінфін".
У середньому пальне в Україні 14 січня продають за такими цінами:
- бензин А-95 преміум – 59,26 грн/л
- бензин А-95 – 56,07 грн/л
- бензин А-92 – 53,48 грн/л
- дизельне пальне – 53,77 грн/л
- автомобільний газ – 36,28 грн/л
Наявність пального на заправках в Україні: де купити найдешевше, а де продають найдорожче
За даними "Мінфіну", А-95 "преміум" є на заправках переважної частини мереж АЗС у більшості областей України на підконтрольній території. Найдешевше у середньому цей вид пального продають на АЗС мережі "Маркет" (працює на Закарпатті, Львівщині, Хмельниччині, Київщині, Дніпропетровщині та Миколаївщині) - по 53,49 грн/л. Найдорожче - по 63,98 грн/л у мережі АЗС "Автотранс" на Полтавщині. На Луганщині бензин А-95 "преміум" відсутній на заправках.
А-95 на підконтрольній Україні території можна купити в усіх областях, крім Луганської, у більшості мереж АЗС. Найдешевше - по 52,45 грн/л у мережі АЗС "Авантаж 7" (працює на Вінниччині, Київщині та Хмельниччині), найдорожче - по 58,99 грн/л у мережах АЗС SOCAR (працює у Київській, Львівській, Миколаївській, Полтавській, Одеській і Черкаській областях), WOG та OKKO (працюють у більшості областей).
А-92 відсутній на АЗС у Луганській області. В інших областях на підконтрольній Україні території найдешевше його можна купити по 51,90 грн/л у мережі АЗС U.GO у Харківській області, найдорожче - по 57,99 грн/л у мережі АЗС "Паралель" у Донецькій області.
Дизельне пальне можна придбати майже в усіх мережах АЗС у всіх областях на підконтрольній території України. На Луганщині цього виду пального немає на АЗС. Найдешевше дизельне пальне можна придбати по 47,50 у мережі АЗС "Фактор" на Житомирщині. Найдорожче дизельне пальне - по 57,32 грн/л у мережі АЗС "Паралель".
Прогнози щодо цін на пальне
За оцінками експертів у 2025 році ціни на пальне в Україні можуть зростати через кілька важливих факторів:
- світові ціни на нафту;
- законодавчі ініціативи.
Так, від 1 вересня 2024 року набрав чинності закон про підвищення акцизного податку на паливо, який передбачає поступове збільшення ставок до 2028 року. З початку 2025 року акцизи зростуть:
- на бензин – із 242,6 до 271,7 євро за тонну;
- на дизельне пальне – із 177,6 до 215,7 євро за тонну;
- на автогаз – зі 165 до 193 євро за тонну.
Таке підвищення може призвести до збільшення вартості палива приблизно на 1,5 грн за літр. Крім того, важливим чинником, що може вплинути на ціну, є введення авансового податку на прибуток для АЗС. За словами експерта паливного ринку Леоніда Косянчука проблема полягає в тому, що сума такого платежу є фіксованою та не залежить від обсягу продажу на кожній окремій автозаправці.
"Виходить, що АЗС на якомусь жвавому перехресті чи заправка десь між селами, мають сплачувати однакову суму – 60 тис. грн авансу. Найцікавіше, що переплачена сума податку не повертається платнику та не йде в рахунок майбутніх платежів", - сказав Косянчук.
Він підкреслив, що такі дії можуть призвести до зменшення кількості АЗС з-поміж дискаунтерів, а отже, це негативно позначиться на вартості пального.
Водночас зростання світового видобутку нафти, згідно з прогнозами EIA, може стабілізувати ціни на нафту та нафтопродукти, що дасть змогу стримати різкі коливання вартості на пальне в Україні.
- Актуальне
- Важливе