Пісні, народжені в АТО. Як бійці та музиканти створили спільний проект

Пісні, написані воїнами АТО на війні, увійшли до альбому, який зможуть послухати майже в усіх куточках світу

Коли талановиті та небайдужі люди об'єднуються, на світ з'являється чудовий проект. Подібна історія у фестивалю "Пісні, народжені в АТО", який переріс у концерт та альбом пісень, композиції з якого зовсім скоро будуть доступні у 200 інтернет-магазинах світу.

Саме зворушливі тексти пісень, створених у донбаських окопах, розкажуть світу про війну на сході України не сухими статистичними фактами, а справжніми історіями бійців.

Як пісні з окопів перетворились на фестиваль

Ніхто не народжується для війни. На сході України воюють вчителі, програмісти, музиканти та представники інших, невійськових професій. Часто і на війні вони не покидають хобі, що допомагає їм морально.

З одного з таких захоплень народився проект "Пісні, народжені в АТО".

Боєць 93-ї бригади, лідер гурту "SilverTown" з Кам'янського Андрій Касенюк не розставався з гітарою і на війні. Там, в окопах і народилася пісня "Україна – це ми", з якої все почалося.

"Один з бійців звернувся до нас (до Дніпропетровської обласної асоціації воїнів АТО, - ред.) із пропозицією зробити концерт з піснями військових. Ми відібрали з близько 50-ти заявок з усієї України 20 і влаштували фестиваль "Пісні, народжені в АТО", - поділився з Еспресо.TV старший лейтенант, "кіборг" Іван Начовний, який до того ж є радником голови Дніпропетровської ОДА та керівником Дніпропетровської асоціації воїнів АТО.

Багатьох учасників фестивалю волонтери, які взялися організовувати фестиваль, шукали самі. Адже талановитих музикантів та авторів пісень серед бійців багато, але на передовій дізнатися про захід у них не було можливості.

Дніпропетровська обласна асоціація воїнів АТО знаходиться в одній будівлі з Дніпропетровською ОДА, тож разом з волонтерами та небайдужими у доволі короткий термін їм вдалося організувати фестиваль.

Ідея виникла на початку весни, а вже 21 травня у Дніпровському літньому театрі парку Шевченка відбувся гала-концерт фестивалю, на який тоді прийшли понад півтори тисячі глядачів.

Концерт у Києві та запис альбому, який почують у всьому світі

Однак одного концерту замало. Тож на цьому вирішили не зупинятися. 22 жовтня у Києві в "Жовтневому палаці" відбудеться концерт-презентація альбому, до якого увійшли пісні з травневого фестивалю.

Разом з бійцями АТО на сцені виступатимуть Олексій Горбунов, "Скрябін", Світлана Тарабарова, ДІЛЯ, Андрій Джеджула, "Друга Ріка", Tarantinos та інші музиканти.

Однак потрапити на концерт не зовсім просто: квитки не можна купити, вхід за запрошеннями. Їх організатори розповсюджують у АТОшних і волонтерських організаціях. Але, як каже Іван Начовний, будь-хто може написати організаторам у Facebook, і, поки запрошення ще є, усі бажаючі їх отримують.

Паралельно із концертом виходить диск пісень з донбаських окопів. 

"Ми почали працювати над диском одразу після травневого концерту. Тепер він вже готовий. Але диск не буде продаватися. Ми подаруємо його бійцям на передовій та розповсюджуватимемо його серед АТОшних і волонтерських організацій. Диск "Пісні, народжені в АТО" вийде накладом 3000 екземплярів. Хоч це немала кількість, але впевнений, він розійдеться за один день", - зазначає Начовний. 

І, якщо кількість людей, які потраплять на концерт-презентацію у Києві та отримують диски, обмежена, послухати сам альбом зможуть усі.

"Ці пісні частково є на сторінці нашого проекту у Facebook. Днями запрацює сайт atofest.com.ua, де можна буде завантажити всі пісні безкоштовно", - пояснює керівник Дніпропетровської асоціації воїнів АТО.

Із пропозицією допомогти проекту "Пісні, народжені в АТО" виступив і промоутер, музикант та волонтер з Німеччини Марко Неубавер. Його лейбл "4music" допомагає розмістити пісні у 200 інтернет-магазинах світу, зокрема і на iTunes та GooglePlay.

У записі альбому також допомагали волонтери. "У деяких виконавців вже були фонограми, частина пісень записувалась на студії в Дніпрі. З приводу тих бійців, які не змогли приїхати на запис у Дніпро, ми домовлялися зі студіями в їхніх містах", - пояснив Начовний.

До альбому "Пісні, народжені в АТО" увійшли майже три десятки авторських композицій бійців, пісні Світлани Тарабарової, волонтерки Христини Панасюк та групи Tarantinos.

Однак і серед самих бійців немало людей, які займаються музикою. Окрім Андрія Касенюка з "SilverTown", у записі альбом взяли участь воїн та артист Луцького народного хору Олег Дмитрук, музикант та співробітник управління культури міста Калуш Іван Стратієнко, лідер гурту "Мрії Марії" Володимир Полешко, бард і волонтер В'ячеслав Купрієнко та інші бійці.

Їхні пісні - про справжню чоловічу дружбу, мир у рідному домі та надію на краще. "Пісні, народжені в АТО" – це не реквієм, а свято життя", - додає Начовний.