Місячне сяйво. Чим вразить фільм, який отримав Оскар-2017

Наркоторгівля в Майамі, темношкірі і геї: Еспресо розібралося, чому "проблемне" кіно знову перемогло на "Оскарі". Все про фільм Місячне сяйво

На перший погляд, може здатися, що толерантна кіноакадемія нагородила "Місячне сяйво", щоб дошкулити президенту США Дональду Трампу, відомому своїми контраверсійними, дискримінаційними висловлюваннями.

Показово, що головну нагороду "Оскара" з-під носа у традиційного для американців мюзикла вихопила важка соціалка про вразливого темношкірого хлопця, який намагається вижити серед криміналітету.

Фільм "Місячне сяйво" - це друга повнометражна і по суті перша велика режисерська робота американського сценариста Беррі Дженкінса. Фільм має цікаву структуру: він поділений на три частини, де головного героя грають різні актори.

Що може зацікавити у історії дорослішання невідомого темношкірого хлопця у злочинному передмісті Майамі? На відміну від невинного "Ла-Ла Ленда", "Місячне сяйво" більш чітко показує час, у якому ми живемо. Він більше пов’язаний з реальністю і її проблемами.

Читайте також: "Ла-Ла Ленд". Як зняти фільм, який отримає всі "Оскари"

"Місячне сяйво" - це майже ідеальний синтез мистецтва кіно і соціального псевдореалізму. Місцями цьому фільму можна дорікнути за надмірну драматизацію подій, непереконливу гру деяких акторів, штучність діалогів.

Проте, всі негативні чи навіть дискомфортні відчуття від перегляду відтісняє важливість послання цього фільму, в якому дуже правильно і обережно розставлені усі акценти. З рештою цей фільм не констатує поразку героїв, а дає надію.

На те, що людина необов'язково ламаючи себе, може кардинально змінити своє положення, перестати бути жертвою і диктувати правила іншим, а не страждати і підкорятися. Головний герой змінюється лише в очах інших, але насправді десь в середині залишається собою.

Зрозуміло, що для режисера "Місячного сяйва" цей фільм - це в останню чергу пропаганда терпимості. Насправді ж це дуже особиста історія, майже інтимна, але без нахабства чи вульгарності. Це кіно, в першу чергу, заклик до порозуміння, а не нав'язування безапеляційної точки зору.

Це так само відкрита розмова про те, що в звичайної дитини дуже часто можуть бути безвідповідальні батьки, що будь-яка неконтрольована залежність веде до деградації, що все, що не вбиває - робить нас сильнішим, що створюючи себе заново - ми брешемо собі та іншим.

Читайте також: Небачений скандал. На Оскарі переплутали конверт із переможцем

Вибір головного лауреата "Оскара" між "Ла-Ла Лендом" і "Місячним сяйвом" - це вибір між минулим і майбутнім, між кіно, яке вирішувало проблеми людини, яка прийшла в зал і кіно, яке задає питання і залишає їх відкритими.

Прем'єра найкращого фільму 2016 року за версією Американської кіноакадемії відбудеться 4 березня у столичному кінотеатрі "Київ".

Читайте також: Оскар-2017: 10 найкращих фільмів, які не можуть пропустити кіномани