Конор Макгрегор. Як харизматичний сантехнік став найбагатшим бійцем світу

Як ірландський боєць змішаних єдиноборств Конор Макгрегор долав шлях від соціального дна до всесвітнього визнання

26 серпня у Лас-Вегасі відбудеться поєдинок між найкращим боксером світу Флойдом Мейвезером та найсильнішим бійцем змішаних єдиноборств – Конором Макгрегором. Цей бій ще до його проведення назвали найдорожчим у історії – організатори планують заробити $600 млн, а кожен з учасників протистояння покладе до кишені, як мінімум, по $100 млн.

І якщо для Мейвезера подібні гонорари давно не дивина, то для Макгрегора все, що з ним відбувається, схоже на сон. Адже ще якихось 10 років тому цей ірландський хлопець працював у Дубліні звичайнісіньким сантехніком.

Уроки виживання

Конор Макгрегор народився у 1988 році у неблагополучному передмісті Дубліна – Крамліні. У 12 років почав займатися боксом, коли зрозумів, що потрібно вміти за себе постояти.

"Я не мав на меті здобути якийсь бісів титул. Я просто вчився виживати на вулицях", - пригадує Макгрегор, який згодом перепробував чимало видів єдиноборств - кікбоксинг, джиу-джитсу, грепплінг.

Як кожен ірландський хлопчисько - Конор захоплювався і футболом – у його сумці поруч з боксерськими рукавичками завжди лежали бутси і він з одного виснажливого тренування мчав на інше, щоб пограти у футбол.

Навіть розпочавши професійну кар'єру у MMA (змішаних єдиноборствах), Макгрегор продовжував грати у одній з регіональних ірландських ліг за клуб "Йеллоустоун" за який виступав до 2011-го року.

Закінчивши школу, юнак влаштувався учнем сантехніка, але за півтора роки – вже після своєї першої поразки у професіональному MMA від литовця Артемія Ситенкова, зрозумів, що треба зосередитися на чомусь одному.

Попри наполягання батька, Конор звільнився з роботи, заявивши, що він створений для єдиноборств. Жив на допомогу по безробіттю, двічі на день наполегливо тренувався та поставив собі мету, яка тоді здавалася безглуздою – у 25 років стати мільйонером.

Врешті Макгрегор свого досягнув, а легендарний голлівудський актор Сільвестр Сталонне навіть назвав ірландця за його дивовижний злет - Роккі з реального життя.

Втілення мрії

Справжнє сходження Макгрегора розпочалося у 2012 році, коли він став чемпіоном британської бійцівської франшизи Cage Warriors одразу у двох вагових категоріях – напівлегкій (до 66 кг) та легкій (до 70 кг), перемігши північноірландця Дейва Гілла та словака Івана Бухінгера.

Свій наступний поєдинок боєць на прізвисько The Notorious (Сумновідомий) проводив уже у США під егідою найпрестижнішої у світі організації MMA – Абсолютному бійцівському чемпіонаті (UFC).

Запопадливий президент UFC Дейна Вайт вчасно розгледів неймовірний комерційний потенціал ірландця. Він був вибуховим і приховувався не лише у бійцівських талантах, але й у надзвичайній харизмі.

Це було саме те, чого жадала Америка з її 40-мільйонною ірландською діаспорою. Тож вже за чотири роки після появи Макгрегора у UFC змішані єдиноборства у США набули неймовірної популярності.

Читайте також: Кров та гроші. Чому змішані єдиноборства коштують $4 млрд та перемагають бокс

Не залишився у накладі й сам Макгрегор - у 2013 році за свій дебютний поєдинок у UFC він отримав нещасних $8 тис., а вже за два роки став справжнісіньким мільйонером. Причому ірландець відібрав чемпіонський пояс у напівлегкій вазі у бразильця Жозе Альдо у надзвичайно ефектному стилі.

Спочатку він це зробив на передматчевій прес-конференції, вихопивши пояс у ошелешеного Альдо. А потім принизив суперника й у клітці, нокаутувавши його на 13-й секунді бою.

 

Зараз Конор Макгрегор перший у історії UFC чемпіон у двох категоріях – у листопаді минулого року він ще й нокаутував американця Едді Альвареса та здобув титул у легкій вазі.

Неймовірна харизма

Взагалі - поведінка Конора Макгрегора за межами октагону заслуговує окремої уваги і є складовою його фантастичного успіху. Він вдало епатує публіку та успішно розкручує бої. Починаючи з 2016 року жоден з поєдинків ірландця не зібрав у платних трансляціях аудиторію меншу за 1,5 млн глядачів, які за таке задоволення платять $27-80 за перегляд лише одного поєдинку.

Навіть свою першу поразку у UFC ірландець виставив під правильним кутом. У березні 2016-го року він перескочив одразу з напівлегкої категорії у напівсередню (до 77 кг) та кинув виклик американцю Нейту Діасу зі США.

Це виявилося дещо зухвало, адже суперник за добу після зважування суттєво набрав вагу і в день бою тягнув на всі 90 кг та витримав численні удари Макгрегора, якого здолав задушливим прийомом.

"Я з'їдав по два стейка на день, дозволяв собі багато солодощів і почуття перенасичення загасило бойовий запал. Битися потрібно на голодний шлунок", - констатував причини своєї поразки Макгрегор.

Сумував ірландець недовго і вже у серпні взяв у Діаса реванш, відлупцювавши та впевнено перемігши його одноголосним рішенням суддів. А напередодні бою Макгрегор влаштував чергове шоу на прес-конференції, вступивши з Діасом запеклу "перестрілку" пляшками.

Це коштувало ірландцю $150 тис. штрафу. "Суддя вдарив молотком, а я був просто в шоці. 150 тисяч? Десять років тому я б не заплатив за таке й 150 євро", - зізнався Макгрегор.

Але саме за такі шалені вчинки ірландця обожнюють співвітчизники та люблять фани в усьому світі. Конор віддячує їм взаємністю. Одного разу, йдучи вулицею, він побачив на балконі ірландський прапор поруч зі своєю картонною фігурою та не роздумуючи зайшов до свого фана у гості.

А те що коять на прес-конференціях та боях Макгрегора його ірландські вболівальники складно передати словами, це потрібно просто бачити.

Макгрегор це цінує і обіцяє колись провести свій бій у Дубліні на культовій арені "Кроук парк", де грає збірна Ірландії з футболу, та колись бився легендарний Моххамед Алі.

Зірка поза жанрами

Популярність Макгрегора у світі величезна. Лише у Instagram він має 14 млн фолловерів. Американський журнал Times включив ірландця до списку 100 найвпливовіших людей світу та розмістив його фото на своїй обкладинці. А анотацію для видання склав сам Арнольд Шварценеггер.

"Макгрегор - це більше, ніж боєць, спортсмен, чемпіон. Конор - це надзвичайна особистість. Його енергія є абсолютно заразною", - написав славетний американець.

Читайте також: Макгрегор-Мейвезер. Чи зможе боєць ММА вибити $600 млн з боксера

У свіжому рейтингу найбагатших спортсменів світу іншого авторитетного журналу - Forbes  - Макгрегор займає 24-те місце – лише за минулий рік він поклав до кишені $34 млн. Більше нього не заробив жоден представник єдиноборств у світі, навіть найіменитіші боксери.

Між тим, гроші Макгрегор отримує не лише за бої – ірландець бажане обличчя для багатьох брендів і рекламує буквально все – від автомобілів, до одягу, взуття і годинників.

Неабияк зацікавив ірландець і кіноіндустрію. Минулого року він отримав одразу дві пропозиції - знатися у сіквелі "Хижака" та культовому серіалі "Гра престолів". І від обох відмовився.

"У мене пекельно боліла гомілка, я бив нею 25 хвилин по колінах того хлопця. Нога просто відвалюється, а мені пропонують роль в "Грі престолів". Я сказав їм, що хочу бути в боях, а не в шоу-бізнесі", - пояснив Макгрегор причину відмови.

Проте, героєм цього серіалу Макгрегор вже мав нагоду себе уявити раніше, коли провів спаринг з одним із персонажів "Гри престолів" – Горою.

Найважливіші справи

Практично немає сумніву, що з часом шоу-бізнесу вдасться затягти Макгрегора у свої тенета. Та поки ірландець заклопотаний іншими справами. У травні його дружина Ді Девлін народила йому первістка – Конора Джека Макгрегора.

"Раніше я гнався за успіхом. Майже десять років все миготіло, як у казино. Та зараз я зосереджений на своїй родині. Я люблю свою сім'ю - це мої люди, моя кров, моя спадщина" – розповідає Макгрегор.

А ще у нього на носі згадуваний бій з Мейвезером, у якому він пообіцяв знищити американця. "Якщо я вирішу побитися з ним просто так - то пошлю під три чорти UFC, ММА, бокс та спорт. Це буде мій найлегший бій за все життя", - запевнив Макгрегор.

Проте, як відомо, поєдинок між Макгрегором та Мейвезером пройде за боксерськими правилами і фаворитом у ньому буде зовсім не ірландець. Та Макгрегору до ролі андердога не звикати. Цей сантехник з неблагополучного району Дубліна вже неодноразово доводив, що вміє йти всупереч обставинам.