Як Ісландія показала збірній України, що таке справжній характер

Збірна України виявилася не готовою до жорстокої боротьбі з Ісландією у відбірковому матчі чемпіонату світу з футболу

З чим Україна прибула до Ісландії

Збірна України підійшла до відбіркової зустрічі з Ісландією у вигідному турнірному становищі. Команда Андрія Шевченка 2 вересня у Харкові впевнено перемогла Туреччину – 2:0, набрала 14 очок та вийшла на другу місце у групі I.

Ісландія у 7-му турі відбору несподівано втратила очки, у гостях поступившись Фінляндії 0:1 та з 13 пунктами опустилася на третю позицію. Лідирувала з 16 очками Хорватія, на четвертій позиції з 11 балами залишалася Туреччина.

Читайте також: Ідеальна перемога. Як збірна України примусила замовкнути Луческу та Туреччину

Тому Україну у грі з Ісландією влаштовувала навіть нічия, яка відкривала нашим футболістам шлях до другого місця, яке дає можливість продовжити боротьбу за вихід на чемпіона світу у стикових матчах. Переможці груп отримають місця у фінальній частині автоматично.

Головний тренер збірної України Андрій Шевченко волів про можливу нічию не згадувати, а налаштовував свою команду на перемогу. При цьому він зауважував, що здобути її буде вкрай складно. Особливо враховуючи, що на своєму полі ісландці не програють понад чотири роки.

Який склад обрав Шевченко

У порівнянні з матчем проти Туреччини, Шевченко зробив у стартовому складі три перестановки. У центрі оборони замість Сергія Кривцова вийшов Ярослав Ракицький, який відбув дискваліфікацію. У опорні зоні капітан команди Руслан Ротань поступився місцем Руслану Малиновському. На вістрі атаки тренер надав перевагу Артему Бесєдіну перед Артемом Кравцем.

Якщо поява досвідченого Ракицького у парі з Євгеном Хачеріді себе виправдала, то два інші тренерські рішення виявилися суперечливими. У атаці Бесєдін виглядав млявіше, ніж Кравець у попередньому матчі, та збився на банальну штовханину з ісландцями, у якій він у підсумку програв.

Поява Малиновського у центрі півзахисту взагалі значно збіднила діапазон дій збірної України. У порівняні з Ротанем, півзахисник бельгійського "Генку" гірше виглядав у обороні та не став з'єднувальною ланкою між захистом та атакою.

Не кращим чином виглядали й інші центральні хавбеки. Від Тараса Степаненка годі було очікувати конструктиву – він працював виключно на оборону. А Віктор Коваленко й поготів випав із гри, припускався грубих помилок та втрачав м'яч у простих ситуаціях. При цьому шансу так і не отримав Денис Гармаш, який одужав після ангіни, а на початку сезону був у хорошій формі.

Чому вирішальним виявився характер

Якщо після матчу проти Туреччини усі наввипередки вихваляли лідерів збірної України Андрія Ярмоленка та Євгена Коноплянку, які провели свою найкращу гру в цьому відборі, то у Рейк’явіку обох вінгерів ісландці нейтралізували. Коноплянці вдавалося загострювати гру лише на початку матчу, а Ярмоленка взагалі закрили "наглухо".

Найголовніше, що українські футболісти знову виявилися неготовими до жорсткої боротьби, запропонованої суперниками. Ісландці з перших хвилин йшли у ризиковані зіткнення, не жаліючи, ні себе, ні опонентів. Команда Шевченка терпіти зціпивши зуби виявилася не здатна, особливо на тлі збірної Ісландії, якій міцний характер допоміг дійти до чвертьфіналу Євро-2016, а зараз відкрив непогані перспектив на потрапляння до фінальної частини чемпіонату світу-2018.

Як Ісландія здобула перемогу

Квінтесенцією подій у матчі став перший гол. Після флангового прострілу Йохан Гудмундссон буквально зніс все на своєму шляху, включно з Андрієм П'ятовим, який залишив воротарський майданчик та отримав ногою по голові. Поки український голкіпер безпорадно лежав на газоні, Гілфі Сігурдссон м'яч підхопив та вразив порожні ворота.

Ситуація виглядала суперечливою, але шотландський рефері Вільям Коллам, після невеликої наради з асистентами, гол зарахував – за його логікою зіткнення сталося за межами воротарського майданчика, де голкіпера можна атакувати. Але ж чи настільки жорстко?

Збірну України пропущений гол увів у ступор, з якого вона не змогла вийти до кінця матчу, майже нічого не створивши біля чужих воріт. Усі питання було знято на 66-й хвилині, коли Гілфі Сігурдссон забив після прострілу справа від Гудмундссона та зробив дубль.

Чи залишилися шанси зіграти на ЧС-2018

Ісландія перемогла 2:0, набрала 16 очок та наздогнала у турнірній таблиці Хорватію. Самі хорвати у вівторок поступилися у гостях Туреччині 0:1, але з 16 пунктами залишилися на першому місці – у них краща, ніж у ісландців, різниця забитих та пропущених м’ячів, яка у відборі має визначальне значення.

Україна після поразки з 14 очками опинилася на четвертій позиції, пропустивши вперед турків, які набрали стільки ж балів, але забили на один гол більше. Тож перед двома заключними турами шанси на вихід на чемпіонат світу зберігають чотири команди.

У 9-му турі 6 жовтня Україна зіграє у гостях з Косово, Туреччина прийматиме Ісландію, а Хорватія – Фінляндію. У заключний ігровий день 9 жовтня команда Шевченка зіграє на своєму полі проти хорватів, ісландці приймуть косоварів, а фіни – турків.

Для того, аби посісти одну з двох перших позицій українцям треба не просто перемагати, а робити це з якомога більшим рахунком, щоб покращити різницю забитих та пропущених м’ячів. Вона може виявитися вирішальною.

Читайте також: Ісландія-Україна. Все про матч відбору чемпіонату світу-2018