5 анімаційних фільмів, номінованих на "Оскар". Не обійшлося без українців

Фільм про Ван Гога із 60 тисяч полотен та мультик за сценарієм української сценаристки. Які анімаційні стрічки номіновані на "Оскар" цьогоріч

Еспресо.TV зібрали стрічки, які у 2018 році увійшли в номінацію "Найкращий анімаційний повнометражний фільм" премії "Оскар".

"З любов’ю, Вінсент"

Режисер: Дорота Кобєля, Г’ю Велчман

Країна: Велика Британія, Польща

Касовий збір: $28.3 млн

Про що стрічка: Фільм розповідає про життя і загадкову смерть нідерландського художника Вінсента ван Гога. Офіційно його смерть назвали самогубством і закрили справу, адже всі вважали його невротиком, який відрізав собі вухо. Віднайти правду хоче син листоноші Арман Рулен, який був знайомий з Ван Гогом.

Читайте також: 112 художників 6 років оживляли картини в стилі Ван Гога. Історія першого фільму, який зійшов із полотен

Стрічка "З любов’ю, Вінсент" складається із понад 60 тисяч полотен. Усі вони олійними фарбами вручну були намальовані художниками в стилі Ван Гога, далі ж їх сфотографували і склали в один фільм. Одна секунда фільму - це 12 картин.

Лише на написання картин пішло два роки, а зйомки зайняли лише два тижні. Над створенням півторагодинного фільму працювало 112 майстрів з усього світу. В проекті також взяли участь 12 українських художників: Андрій Ковтунович, Світлана Гаврищук, Тетяна Очередько, Катерина Очередько та інші. 


 

"Годувальниця"

Режисер: Нора Туомі

Країна: США

Касовий збір: $220,5 тис

Про що стрічка: У центрі мультфільму  "Годувальниця" - 11-річна дівчинка Парвана.  Когда її батька незаконно арештовують, Вона відрізає волосся і перетворюється у хлопчика, щоб забезпечувати і підтримувати сім'ю.

Для Парван відкривається новий світ свободи і небезпеки. Все відбувається в Афганістані, під режимом талібів.

Мульфільм "Годувальниця" показали у Канаді та США, він побував на кількох кінофестивалях. В Україні мультик іще не презентували, хоч, як не дивно, сценарій на основі новели канадської письменниці Дебори Еліс написала 42-річна Аніта Дорон. Вона народилася на Закарпатті у Берегово. 

Сценарій українки відзначила голлівудська акторка Анджеліна Джолі і згодом стала продюсером анімаційної стрічки.


"Коко"

Режисер: Лі Анкріч, Адріан Моліна

Країна: США

Касовий збір: $153.4 млн

Про що стрічка: "Коко" — це історія 12-річного хлопчика Мігеля, який живе в родині шевців. Він таємно мріє стати музикантом, але у сім'ї музику вважають прокляттям. Усе через те, що колись прадід Мігеля покинув дружину, щоб здійснити мрію. Він помічає, що між ним і покійним співаком Ернесто де ла Крусом є певний зв'язок.

У День мертвих хлопчик збирається зіграти на святкуванні, і бере гітару у склепі, яка належить похованому у ньому музиканту. За крадіжку вищі сили вирішують відправити Мігеля у Світ мертвих, де він зустрічає покійних родичів та кумира де ла Круса.

Читайте також: Розповісти дітям, що таке смерть. Чому варто подивитись мультик "КоКо"

Одна з головних фішок мультика - мексиканські фарби у "Коко". Уся стрічка зосереджена на міфології та культурі Мексики, і головна подія, навколо якої усе крутиться — це День мертвих. Дивно, та його мексиканці відзначають весело: вони влаштовують церемонії та запалюють у цей день тисячі свічок.

Сам мультик намальований дуже "живо", і це виводить його у п'ятірку номінантів на "Оскар".


"Фердинанд"

Режисер: Карлос Салдана

Країна: США

Касовий збір: $191,1 млн

Про що стрічка: Фердинанд — найдобродушніший бик у всій Іспанії. Одного дня його випадково обирають для участі у кориді в Мадриді. На нього чекає багато змін та випробувань. Та Фердінанд не здається і вчиться бути мужнім та безстрашним.

В мультфільмі голосно звучить ідея ненасильства, поваги принципів Фердинанда і дружби між тими, хто відрізняється один від одного. Щоб уникати конфліктів, він використовує гумор і доброту.

Проте, у фільмі є легке накладання світоглядів. Наприклад, романтичні складові вказують на те, що потрібно слідувати за покликом серця. Це протиставляється знущанням, але чіткі моральні принципи і спокутування показують, що Фердинанд готовий пожертвувати собою заради дорогих і близьких йому.


"Бебі бос" (The Boss Baby)

Режисер: Том МакҐрат

Країна: США

Касовий збір: $498,9 млн

Про що стрічка: Історія у мультфільмі не одразу починається з Бебі-боса. Її розпочинає 7-річний хлопчик Тім, обласканий батьківською любов’ю. В нього не існує жодних проблем, адже тато з мамою приділяють йому всю свою увагу.

Водночас Тім звикає до того, що світ крутиться навколо його персони. Він відкидає ідею батьків завести собі ще одну дитину, бо не хоче мати конкурента.

Ось тут з’явлється Бебі-бос під прикриттям поповнення в сім’ї, щоб виконати секретну місію "Корпорації Малюків".

У мультику показують ідеальну сім’ю не з точки зору батьків, а саме їхніх дітей. Головна ж ідея фільму "Бебі-бос" актуальна повсякчас: люди, незалежно від їхнього віку, мають ділитися любов’ю. Адже чим більше людина отримує любові в сімейному колі, тим більше любові вона подарує світові.