live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

IT-рішення в системі ProZorro


фото: 5.ua
ProZorro - це не лише двигун реформи закупівель, але й хороший IT-продукт

Коли говорять про систему публічних державних закупівель ProZorro, то зазвичай згадують слова: "економія", "реформи", "журналістські розслідування". Проте мало хто розповідає про технічну сторону порталу, тому я вирішив цю проблему виправити.

Портал публічних закупівель - це не лише переведення закупівель з паперової в електронну форму. При його створенні був використаний класичний досвід стартапів: починай з маленького та покроково рухайся до великого.

Так, за основу взяли аналогічний грузинський досвід закупівель та традиційний досвід світових бірж. Проте на той момент в Україні не існувало відповідних технологій зберігання даних, тому на першому етапі були обрані хмарні ресурси світового лідеру, якими користується велика кількість стартапів світу – Amazon web-services. Наразі же для української системи електронних публічних закупівель була розроблена унікальна технологія, яка дозволить зберігати дані в Україні.

Найважливіше, що всі зміни системи відбувалися  злагоджено та синхронно: комерційні майданчики та ProZorro працювали як єдиний механізм. Останні місяці багато говорили про плани, але вже можна й вихвалятись успішними кейсами, зокрема:

DoZorro - сервіс для розслідувань, який акумулює у собі всі порушення на закупівлях, про які може повідомити будь-хто. Цей сервіс у минулому році інтегрували з ProZorro. Кожний зі свого кабінету на онлайн-майданчику може повідомити про порушення.

Інтеграція з Єдиним державним реєстром (ЄДР) - перший крок до “безпаперових” закупівель: безпечно і зручно як для замовника, так і для постачальника.

Ще одним полегшенням для учасників тендерів стала інтеграція ProZorro з Державної фіскальною службою України (ДФСУ). Тепер довідку ДФС про відсутність заборгованості по сплаті податків можна отримати онлайн, що значно спрощує процедуру: жодних черг, довгих очікувань і сотні кабінетів - один клік і все готово.

Велика міграція ProZorro з Amazon. Це унікальний випадок як для української ІТ-системи, так і для світової ІТ-спільноти. Зазвичай міграція відбувається у зворотному напрямку, але Закон України “Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах” зобов’язує Prozorro розміщувати дані в дата-центрі на території України.

Система ProZorro  разом з майданчиками крок за кроком робить закупівлі простими. Адже спрощення закупівель приводить до збільшення учасників на торгах, що мінімізує риски замовника. У поточному році очікується запровадження ще більше IT-рішень направлених на подальшу реалізацію ідеї “тендер на дивані”. Залишайтесь з нами.

Антон Припіченко, керівник онлайн-майданчику SmartTender.biz

Все по темі

новини партнерів

21 січня, 2019 понеділок

20 січня, 2019 неділя

21 січня, 2019 понеділок

20 січня, 2019 неділя

19 січня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати