live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Віталій Портников: Кремль будує не вітрини, а відхожі місця

Чим буде гірше на окупованих територіях - тим краще для Москви

Арешт так званого "міністра вугілля і енергетики ДНР" Едуарда Голенка і його подільників - звичайно ж, ніяка не боротьба з корупцією в окупаційній адміністрації. Це ще один доказ того, як найманці в Донецьку борються між собою за контроль над фінансовими потоками.

Вугілля - це головний товар, на якому на окупованих територіях можна збагатитися. І боротьба за контроль над цим ресурсом йде не на життя, а на смерть.

У цій історії з постійною боротьбою найманців за прибуток цікава нездатність - або небажання - їхніх російських кураторів встановити жорстку вертикаль влади і направити прибуток по єдиному річищу. І стосується це не лише окупованих територій Донбасу.

Читайте також: Окупанти на Донеччині затримали свого "міністра" вугілля та понад 20 його спільників

Постійна кланова боротьба десятиліттями триває в Абхазії, Південній Осетії, Придністров'ї. Траплялися ситуації, коли населення виходило на вулиці - так сталася, наприклад, "снігова революція" в Південній Осетії, яка змусила Москву почекати з призначенням на посаду чергового гауляйтера.

Кілька разів жителі контрольованих Москвою територій голосували за "не того" політика - так в Абхазії і Придністров'ї до влади приходили люди, які кидали виклик офіційним кандидатам Кремля. Здавалося б, усього цього можна уникнути, якщо вибудувати чітку владну вертикаль і контролювати, на що йдуть виділені Москвою гроші.

Але для російської верхівки і Донбас, і Абхазія з Південною Осетією, і Придністров'я - це територія розграбування. Кремлю абсолютно не важливо, якими будуть відносини у місцевій владі і що відбувається з населенням.

Можуть якось утримати порядок - добре. Здатні поділитися награбованим з "кураторами" - ще краще.

Адже ці регіони утримуються для дестабілізації ситуації в сусідніх країнах і чим там буде гірше - тим краще для Москви. Кремль не будує вітрини, він споруджує відхожі місця.

новини партнерів

20 січня, 2019 неділя

20 січня, 2019 неділя

19 січня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати