Перша статуетка для Олдмена та перемога "Форми води". Що відомо про переможців ювілейного "Оскара"

Тріумф "Форми води" та Гільєрмо дель Торо і поразка "З любов'ю, Вінсент". Цікаві факти про цьогорічних переможців "Оскар"

Церемонія "Оскару" цього року досить передбачувана: ніяких інтриг з кращими фільмами, акторами та ведучі з першого разу правильно оголосили переможця. 

Все було так очевидно лише тому, що кожен переможець - дійсно вартий своєї статуетки. Для багатьох це був перший "Оскар" і отримали вони його не за певну роль чи фільм, а загалом за внесок у кіноіндустрію.

Еспресо.TV зібрали для вас найцікавіші факти про переможців "Оскар 2018".

Найкращий фільм - “Форма води”

Найнепередбачуваніша номінація цього року. Поки усі ставили на перемогу “Три білборди за межами Еббінга, штат Міссурі”,  з-під рук статуетку вихопив її найбільший конукрент - “Форма води”.

Картина була рекордсменом цього року за кількість номінацій - фільм висунули у 13 номінаціях.

“Форма води” - це така собі сучасна історія людини-амфібії. Стрічка вже отримала “Золотого лева” на Венеційському кінофестивалі. Це перший анголомовний фільм за 7 років, який отримав цю нагороду.

Критики про новий фільм Гільєрмо дель Торо писали дуже стримано. Напередодні церемонії на авторів навіть подали в суд за плагіат. Сюжет фільму дуже нагадує п’єсу Пола Зінделя "Дай мені почути твій шепіт".

Фільм знятий у притаманному дель Торо стилі: похмура казка про кохання жінки та монстра на тлі протистояння СРСР і США в ході холодної війни. Це перший фільм режисера, співавтором сценарію до якого стала жінка.

За сюжетом, спадкоємець Іхтіандра опиняється в секретній науковій лабораторії, де американські вчені винаходять методи для перемоги в холодній війні. Його єдиною подругою стає німа прибиральниця, з якою у нього починається дивний роман.

Режисер розповідав, що це був найскладніший проект, над яким він та його команда коли-небудь працювали. Зйомки тривали 12 тижнів, а на створення образу людини-амфібії пішло більше 9 місяців. Загалом робота над стрічкою зайняла в дель Торо 6 років.

Читайте також: "Леді-птаха" у сукні Calvin Klein і Меріл Стріп у червоному. 34 цікавих образи на червоній доріжці "Оскара"

Спершу фільм мав був чорно-білим, але через обмежений бюджет від ідеї довелось відмовитись. Станом на 4 березня зібрав у прокаті $126,4 млн.

Найкращий актор та акторка - Гері Олдмен та Френсіс МакДорман

В цих номінаціях все було більш, ніж очевидно. Дві голлівудські глиби нарешті отримали свої "Оскари". Для Олдмена це взагалі перша статуетка Кіноакадемії.

Гері Олдмен отримав “Оскар” за роль Черчилля у фільмі “Темні часи”. Кінокритики назвали його гру найкращим, що було у всьому фільмі. А ще грим і костюми, за які фільм також отримав “Оскар”. Це лише  друга номінація актора на “Оскар”.

Гері Олдмен постать в сучасному кіно досить відома, скандальна і безмежно талановита. Він став відомий завдяки ролям похмурих та неоднозначних персонажів. Саме він зіграв Сіріуса Блейка в “Гаррі Поттері”  та головну роль у “Сід та Ненсі”.

Таким відомим він став завдяки своєму таланту перевтілення. Він однаково  добре може зіграти негідника, і так само легко високопоставленого персонажа. Ніхто не сумнівався, що статуетку додому привезе саме він.

Френсіс МакДорман у 1996 році отримала “Оскар” за роль у фільмі “Фарго”, а цьогоріч це її 4 номінація. Акторка знімається лише в авторських проектах та уникає багатобюджетних фільмів. 

У стрічці “Три білборди…” Френсіс Макдорманд грає Мілред, яка вступає у боротьбу із поліцією рідного міста. Героїня вважає, що "служителі закону" не працюють над розкриттям вбивства її дочки-підлітка Анджели. Сім місяців тому її зґвалтували і вбили.

Жінка орендує три рекламних білборди, розташованих на в’їзді до міста, і вивішує там плакати з короткими написами, що нагадують про вбивство Анджели і бездіяльність шерифа Білла Віллоубі. Вони закликають  правоохоронців врешті розпочали активне розлідування.

Найкращий режисер - Гільєрмо дель Торо

Усі прогнози здійснились і статуетку отримав мексиканський режисер. Це його перша перемога на “Оскарі” і цьогоріч він повезе додому одразу 2 статуетки. Хоча конкуренти у нього були сильні - чого лише вартий Крістофер Нолан з його "Дюнкерком". 

Режисер має славу дуже працьовитого режисера та людини із неймовірною фантазією. До того як стати режисером, він працював гримером та художником по костюмах.

Майже в кожному фільмі дель Торо можна знайти мотиви механізмів і комах, різноманітні релігійні відсилання та сцени в підвалах, метро та каналізації.

Режисер досить прискіпливий до проектів, якими займається. Наприклад, він відмовився від роботи на “Хоббітом” та не зняв “Гаррі Поттера та в’язня Аскабана”.

Дель Торо народився в Мексиці, але в 1996 році його батька викрали та утримували у полоні 72 дні, поки викрадачі не отримали викуп. Після цього його сім'я переїхала в США у статусі 

Найкращі актори другого плану - Еллісон Джені та Сем Роквелл

У цих номінаціях також справдились усі прогнози. Еллісон Дженні за роль жорстокої матері у “Я, Тоня” пророкували “Оскар” від оголошення номінантів. Зіграла вона, і справді, чудово.

Акторка за свою кар’єру взяла участь в понад 70 фільмах, виконуючи зазвичай ролі другого плану. Однак це не завадило їй отримати сім премій “Еммі”, “Золотий глобус” та шість “Премій Гільдії кіноакторів США”.

Сем Роквел знімався в “Зеленій милі” та “Сім психопатів”. Актор часто виконує ролі виродків та злочинців або хлопців з провінційних міст.

В “Трьох білбордах”, за роль в якому він отримав свій перший “Оскар”, актор теж грав цинічного та жорстокого поліцейського.

Кінокритики писали, що обоє акторів впорались зі своїми ролями просто блискавично і статуетки отримали цілком заслужено.

Найкращий анімаційний фільм - “Коко”

Розчарування року для прихильників фільму “З любов’ю, Вінсент”, бо статуетку в черговий раз отримала студія Pixar. Це їх 14-й "Оскар" за повнометражні фільми. Точніше, 14-й і 15-й, адже з цьогорічної церемонії студія отримала також нагороду за кращу пісню.

Багато хто не поділяє вибору Кіноакадемії, адже “З любов’ю, Вінсент” абсолютно унікальний фільм та точно заслуговував на премію. Хоча “Коко” теж вартий своєї нагороди.

Мультфільм-переможець - це історія для дітей про смерть. В центрі сюжету 12-річний хлопчик Мігель, який живе в мексиканському селі в родині шевців.

Він таємно мріє стати музикантом, але у сім'ї хлопчика музику вважають прокляттям. Мультфільм — це стрічка з глибоким змістом на тему смерті.

Для того, щоб батькам було легше відповісти на складні та незручні запитання малечі та розповісти про смерть, автори мультфільму беруть цю відповідальність на себе. Через історію Мігеля, творці мульту вчать дітей цінувати сім'ю, прощати та приймати себе такими, якими вони є, а батьків — давати право вибіру.

Найкращий іноземний фільм - “Фантастична жінка”

Поки у Росії кричать “зрада” через поразку Звягінцева, світ радіє за роботу чилійського режисера Себастьяна Леліо. Це стрічка про молоду офіціантку Марину.

Драма розповідає про її стосунки зі старшим на 20 років чоловіком. Коханий покинув заради неї сім’ю та дуже скоро помер. Марина - транссексуал і раніше вона боролась за право жити, як жінка, а тепер у неї боротьба з дружиною коханого.

У фільмі знялась іспанська акторка-трансгендер Даніела Вега і це її дебютна робота у кіно.  А також це перший чилійський фильм з трансгендерною жінкою в головній ролі.