Перша статуетка для Олдмена та перемога "Форми води". Що відомо про переможців ювілейного "Оскара"

5 березня, 2018 понедiлок
15:10

Тріумф "Форми води" та Гільєрмо дель Торо і поразка "З любов'ю, Вінсент". Цікаві факти про цьогорічних переможців "Оскар"

Зміст

Церемонія "Оскару" цього року досить передбачувана: ніяких інтриг з кращими фільмами, акторами та ведучі з першого разу правильно оголосили переможця. 

Все було так очевидно лише тому, що кожен переможець - дійсно вартий своєї статуетки. Для багатьох це був перший "Оскар" і отримали вони його не за певну роль чи фільм, а загалом за внесок у кіноіндустрію.

Еспресо.TV зібрали для вас найцікавіші факти про переможців "Оскар 2018".

Найкращий фільм - “Форма води”

Найнепередбачуваніша номінація цього року. Поки усі ставили на перемогу “Три білборди за межами Еббінга, штат Міссурі”,  з-під рук статуетку вихопив її найбільший конукрент - “Форма води”.

Картина була рекордсменом цього року за кількість номінацій - фільм висунули у 13 номінаціях.

“Форма води” - це така собі сучасна історія людини-амфібії. Стрічка вже отримала “Золотого лева” на Венеційському кінофестивалі. Це перший анголомовний фільм за 7 років, який отримав цю нагороду.

Критики про новий фільм Гільєрмо дель Торо писали дуже стримано. Напередодні церемонії на авторів навіть подали в суд за плагіат. Сюжет фільму дуже нагадує п’єсу Пола Зінделя "Дай мені почути твій шепіт".

Фільм знятий у притаманному дель Торо стилі: похмура казка про кохання жінки та монстра на тлі протистояння СРСР і США в ході холодної війни. Це перший фільм режисера, співавтором сценарію до якого стала жінка.

За сюжетом, спадкоємець Іхтіандра опиняється в секретній науковій лабораторії, де американські вчені винаходять методи для перемоги в холодній війні. Його єдиною подругою стає німа прибиральниця, з якою у нього починається дивний роман.

Режисер розповідав, що це був найскладніший проект, над яким він та його команда коли-небудь працювали. Зйомки тривали 12 тижнів, а на створення образу людини-амфібії пішло більше 9 місяців. Загалом робота над стрічкою зайняла в дель Торо 6 років.

Читайте також: "Леді-птаха" у сукні Calvin Klein і Меріл Стріп у червоному. 34 цікавих образи на червоній доріжці "Оскара"

Спершу фільм мав був чорно-білим, але через обмежений бюджет від ідеї довелось відмовитись. Станом на 4 березня зібрав у прокаті $126,4 млн.

Найкращий актор та акторка - Гері Олдмен та Френсіс МакДорман

В цих номінаціях все було більш, ніж очевидно. Дві голлівудські глиби нарешті отримали свої "Оскари". Для Олдмена це взагалі перша статуетка Кіноакадемії.

Гері Олдмен отримав “Оскар” за роль Черчилля у фільмі “Темні часи”. Кінокритики назвали його гру найкращим, що було у всьому фільмі. А ще грим і костюми, за які фільм також отримав “Оскар”. Це лише  друга номінація актора на “Оскар”.

Гері Олдмен постать в сучасному кіно досить відома, скандальна і безмежно талановита. Він став відомий завдяки ролям похмурих та неоднозначних персонажів. Саме він зіграв Сіріуса Блейка в “Гаррі Поттері”  та головну роль у “Сід та Ненсі”.

Таким відомим він став завдяки своєму таланту перевтілення. Він однаково  добре може зіграти негідника, і так само легко високопоставленого персонажа. Ніхто не сумнівався, що статуетку додому привезе саме він.

Френсіс МакДорман у 1996 році отримала “Оскар” за роль у фільмі “Фарго”, а цьогоріч це її 4 номінація. Акторка знімається лише в авторських проектах та уникає багатобюджетних фільмів. 

У стрічці “Три білборди…” Френсіс Макдорманд грає Мілред, яка вступає у боротьбу із поліцією рідного міста. Героїня вважає, що "служителі закону" не працюють над розкриттям вбивства її дочки-підлітка Анджели. Сім місяців тому її зґвалтували і вбили.

Жінка орендує три рекламних білборди, розташованих на в’їзді до міста, і вивішує там плакати з короткими написами, що нагадують про вбивство Анджели і бездіяльність шерифа Білла Віллоубі. Вони закликають  правоохоронців врешті розпочали активне розлідування.

Найкращий режисер - Гільєрмо дель Торо

Усі прогнози здійснились і статуетку отримав мексиканський режисер. Це його перша перемога на “Оскарі” і цьогоріч він повезе додому одразу 2 статуетки. Хоча конкуренти у нього були сильні - чого лише вартий Крістофер Нолан з його "Дюнкерком". 

Режисер має славу дуже працьовитого режисера та людини із неймовірною фантазією. До того як стати режисером, він працював гримером та художником по костюмах.

Майже в кожному фільмі дель Торо можна знайти мотиви механізмів і комах, різноманітні релігійні відсилання та сцени в підвалах, метро та каналізації.

Режисер досить прискіпливий до проектів, якими займається. Наприклад, він відмовився від роботи на “Хоббітом” та не зняв “Гаррі Поттера та в’язня Аскабана”.

Дель Торо народився в Мексиці, але в 1996 році його батька викрали та утримували у полоні 72 дні, поки викрадачі не отримали викуп. Після цього його сім'я переїхала в США у статусі 

Найкращі актори другого плану - Еллісон Джені та Сем Роквелл

У цих номінаціях також справдились усі прогнози. Еллісон Дженні за роль жорстокої матері у “Я, Тоня” пророкували “Оскар” від оголошення номінантів. Зіграла вона, і справді, чудово.

Акторка за свою кар’єру взяла участь в понад 70 фільмах, виконуючи зазвичай ролі другого плану. Однак це не завадило їй отримати сім премій “Еммі”, “Золотий глобус” та шість “Премій Гільдії кіноакторів США”.

Сем Роквел знімався в “Зеленій милі” та “Сім психопатів”. Актор часто виконує ролі виродків та злочинців або хлопців з провінційних міст.

В “Трьох білбордах”, за роль в якому він отримав свій перший “Оскар”, актор теж грав цинічного та жорстокого поліцейського.

Кінокритики писали, що обоє акторів впорались зі своїми ролями просто блискавично і статуетки отримали цілком заслужено.

Найкращий анімаційний фільм - “Коко”

Розчарування року для прихильників фільму “З любов’ю, Вінсент”, бо статуетку в черговий раз отримала студія Pixar. Це їх 14-й "Оскар" за повнометражні фільми. Точніше, 14-й і 15-й, адже з цьогорічної церемонії студія отримала також нагороду за кращу пісню.

Багато хто не поділяє вибору Кіноакадемії, адже “З любов’ю, Вінсент” абсолютно унікальний фільм та точно заслуговував на премію. Хоча “Коко” теж вартий своєї нагороди.

Мультфільм-переможець - це історія для дітей про смерть. В центрі сюжету 12-річний хлопчик Мігель, який живе в мексиканському селі в родині шевців.

Він таємно мріє стати музикантом, але у сім'ї хлопчика музику вважають прокляттям. Мультфільм — це стрічка з глибоким змістом на тему смерті.

Для того, щоб батькам було легше відповісти на складні та незручні запитання малечі та розповісти про смерть, автори мультфільму беруть цю відповідальність на себе. Через історію Мігеля, творці мульту вчать дітей цінувати сім'ю, прощати та приймати себе такими, якими вони є, а батьків — давати право вибіру.

Найкращий іноземний фільм - “Фантастична жінка”

Поки у Росії кричать “зрада” через поразку Звягінцева, світ радіє за роботу чилійського режисера Себастьяна Леліо. Це стрічка про молоду офіціантку Марину.

Драма розповідає про її стосунки зі старшим на 20 років чоловіком. Коханий покинув заради неї сім’ю та дуже скоро помер. Марина - транссексуал і раніше вона боролась за право жити, як жінка, а тепер у неї боротьба з дружиною коханого.

У фільмі знялась іспанська акторка-трансгендер Даніела Вега і це її дебютна робота у кіно.  А також це перший чилійський фильм з трансгендерною жінкою в головній ролі.

 

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.16
    Купівля 41.16
    Продаж 41.65
  • EUR
    Купівля 43.09
    Продаж 43.86
  • Актуальне
  • Важливе
2024, понедiлок
25 листопада
05:40
Росія з КНДР
Війська КНДР уже мали бої з ЗСУ, - очільник Генштабу
05:23
Оновлено
ППО
РФ безперервно запускає групи БПЛА по Україні: у Запоріжжі - постраждав підліток
00:07
Росіяни перетнули річку Оскіл неподалік від Дворічного на Харківщині, - DeepState
2024, неділя
24 листопада
23:58
Олександр Сирський і блогери
"Відверто обговорили ситуацію на фронті": Сирський зустрівся з блогерами, які висвітлюють військові теми
23:49
Кароль Навроцький
Називає Галичину "Східною Малопольщею", виправдовує операцію "Вісла": що відомо про боксера та історика Кароля Навроцького, висунутого ПіС кандидатом у президенти Польщі
23:48
Вибух
РФ вдарила ракетами по Чернігівщині: постраждав 28-річний чоловік
23:34
президентські вибори в Румунії
Вибори президента Румунії: екзитполи назвали тих, хто виходить у другий тур
23:12
Ексклюзив
"Росіяни продемонстрували європейським країнам дистанцію": дипломат Чалий про удар 21 листопада по Дніпру
23:08
Війна з Росією, ЗСУ
Від початку доби на фронті сталося 198 боєзіткнень: найбільше атак на Курахівському напрямку
22:28
Иркут МС-21 ближньо-середньомагістральний пасажирський літак
В Анталії загорівся російський літак, який прилетів із Сочі
22:15
Оновлено
Карпати, УПЛ
"Кривбас" обіграв "Оболонь", "Верес" здобув нічию у грі з "Олександрією". Результати та розклад 14-го туру УПЛ
22:09
Ексклюзив
ядерна зброя
Треба припинити публічні дискусії і ухвалити політичне рішення, - ексміністр енергетики Плачков про можливість створення в Україні ядерної зброї
22:08
РФ намагається запровадити штучний інтелект у БПЛА, щоб вони "спілкувалися" між собою й оминали українську ППО, - The Guardian
21:49
В Україні запустили додаток "єППО", в якому можна повідомляти про повітряні цілі
Як кожен українець може допомогти ППО за допомогою застосунку ЄППО: пояснення від Міноборони
21:40
Марія та Михайло Грушевські. Київ, 1928 рік
Вірив у "хороших рускіх", розпустив армію, визнав СРСР: рівно 90 років тому на лікуванні у Кисловодську загадково помер Михайло Грушевський
21:25
Дональд Трамп
Конгресмен Волц заявив, що Трампа "надзвичайно непокоїть кровопролиття" в Україні
21:18
застосунок Дія
У Дії" з’явиться опція отримання та продовження дозволів на володіння зброєю
20:53
Адель
"Буду страшенно сумувати": співачка Адель заявила про паузу у музичній кар'єрі
20:37
Володимир Зеленський
"Працюємо з партнерами для встановлення деталей": Зеленський про удар РФ новою ракетою по Дніпру
20:23
Генератори та зброя: Литва передала Україні новий пакет допомоги
20:06
OPINION
Це війна, яка пропонує Цивілізації вибір
20:01
Ексклюзив
ППО THAAD
Чи можна протидіяти ракеті "Орешнік" та наскільки це ефективно: пояснив авіаексперт Криволап
19:43
Дмитро Медведєв
Медведєв: потенційно ми можемо передати свої ядерні технології ворогам США
19:18
Лондонське Сіті
На Вестмінстерському мосту в Лондоні четверо чоловіків влаштували бійку: один з них - у лікарні з ножовим пораненням
18:53
Андрій Сибіга
Сибіга: партнери України повинні надати нам ППО, здатне перехоплювати нові ракети Росії
18:49
Інтерв’ю
путін
Захід має чітко дати зрозуміти Путіну: якщо він збирається вести глобальну війну, то вона буде, - російський опозиційний експерт Морозов
18:40
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
Вдень 24 листопада РФ запустила по Україні кілька груп БПЛА: на Київщині пошкоджено промислове підприємство
18:32
З 14:00 до 20:00: коли відключатимуть світло 25 листопада
18:04
OPINION
Соціальна ненависть як зброя проти України
17:57
Ярмак на вулиці Вокзальній у Бучі (весна 2022 року)
"Всіх чекає присяга або прапору, або ординській ганчірці". Yarmak випустив пісню "Замкнутий контур" про те, як Україні перемогти у війні
17:40
Андрій Мельник
Посол Мельник: наступні вісім тижнів будуть найбільш відповідальними і складними в історії України після 1991 року
17:37
Інтерв’ю
НАТО, Трамп
Трамп прагнутиме угоди, яка не дозволить Україні залишатися вразливою до тиску Росії, - дипломат Брайза
17:10
скрішот
Удар "Орешником" по Дніпру: СБУ показала уламки ракети
16:54
В Одесі через відключення світла діти застрягли на атракціоні
16:45
ТЭС в Курахово
Курахівської ТЕС більше нема. Після ударів Росії не лишилося навіть труб
16:41
Ексклюзив
вибори в румунії
"Стане, якщо не президентом, то принаймні опозиційним політиком №1": журналістка Присяжнюк про перебіг першого туру виборів у Румунії
16:40
Інтерв’ю
Іван Уривський
Гейт "Конотопської відьми", українська класика та обличчя вітчизняного театру, - розмова із режисером-постановником театру ім. Франка Уривським
16:28
Оновлено
Вбивство у готелі Києва: де це сталося і хто стріляв
16:16
Оновлено
У Греції комуністи напали на учасників акції до роковин Голодомору
У Греції комуністи напали на учасників акції до роковин Голодомору: яка реакція України
16:04
OPINION
Ескалація: як вийти з цього пекельного кола — невідомо
Більше новин