Називає Галичину "Східною Малопольщею", виправдовує операцію "Вісла": що відомо про боксера та історика Кароля Навроцького, висунутого ПіС кандидатом у президенти Польщі
Польська правоконсервативна політична партія "Право і справедливість" (ПіС), що нині перебуває в опозиції до уряду Дональда Туска, у неділю, 24 листопада 2024 року, визначалася з кандидатом на посаду глави держави
Про це у Кракові оголосив очільник ПіС Ярослав Качинський, інформує PAP.
За його словами, таке рішення було зумовлене як особистими якостями Навроцького, так і його життєвим шляхом, але, перш за все, на це вплинула конкретна ситуація, в які зараз перебуває Польща. За його словами, цей стан можна охарактеризувати як "внутрішню війну, польсько-польську війну".
Читайте також: Тшасковський переміг Сікорського на праймериз "Громадянської коаліції": він стане кандидатом у президенти Польщі
"Я хочу, щоб це було зрозуміло - ми не хочемо цієї війни", - заявив Качинський і підкреслив, що поляки також її не хочуть.
"Тому потрібна людина, яка заслуговує на довіру, незалежно від політичної формації, яка матиме волю (...) і здатність закінчити цю війну не в ім'я інтересів жодної зі сторін, не в ім'я інтересів жодної зі сторін, а в ім'я інтересів Польщі", - сказав Качинський.
Цим інтересом для поляків, за словами Качинського, має бути суверенітет, свобода.
Ким є Кароль Навроцький та які його погляди
41-річний історик за фахом. Народився й працював у Гданську, де очолював Музей Другої світової війни.
Захоплюється боксом.
2021 рік - став президентом Інституту національної пам'яті у Варшаві, який очолює і досі.
В інтерв'ю порталу wPolityce.pl назвав українську Галичину "Східною Малопольщею".
На початку 2024 року надіслав офіційного листа посольству України у Польщі, в якому спробував аргументувати чому його відомство підтримало зупинку розслідування депортації українців урядом комуністичної Польщі під час проведення операції "Вісла". Документ цитував український правозахисний сайт "Ґрати", позаяк йому вдалося отримали пояснення Навроцького в своє розпорядження.
Читайте також: Як 150 тисяч українців у Польщі вигнали зі своїх домівок. Операція "Вісла"
"Рішення про проведення операції "Вісла" мало не репресивний, а превентивно-захисний характер, отже не відповідають визначенню комуністичного злочину, бо не було застосування репресії", - стверджував Навроцький.
Теперешній кандидат у президенти Польщі від ПіС також наголошував, що не погоджується з інтерпретацією Об’єднання українців у Польщі, що операція "Вісла" була злочином проти людяності чи злочином геноциду, - бо не було "умисного вчинення дій, з конкретним наміром, що ведуть до знищення всієї або частини національної, етнічної, расової, політичної, релігійної чи ідеологічної групи", більше того: "у низці письмових наказів, вказівок та інструкцій, адресованих солдатам і офіцерам Війська Польського (…) наказувалося ставитися до переселеного населення як до польських громадян, які підлягають захисту польської держави".
При цьому Навроцький вважає геноцидом щодо поляків з боку українців Волинську трагедію.
- Чергові президентські вибори мають відбутися у Республіці Польща в травні 2025 року.
- Актуальне
- Важливе