OPINION

Ескалація: як вийти з цього пекельного кола — невідомо

24 листопада, 2024 неділя
16:04

Слово "ескалація" несмішне, хоч його максимально обстьобують у публічних обговореннях, тикаючи політикам заходу в обличчя як обіс*яну ганчірку, а ті відвертаються

Зміст

Ескалація — це реальний процес, який описує всю війну Росії проти України. І ми всі спостерігаємо його наочно.

Путін 24 лютого 2022 дуже жорстко ескалював війну, яку розпочав у 2014-му. І з того часу лише нарощує темп, застосовуючи все нові прийоми та способи підняти планку насилля. Підрив дамби, удари по енергетиці, удари по житлових масивах, розстріли полонених на лінії фронту. Список довгий. Чи вони вже вичерпали свою фантазію? Навряд чи. Кращі уми Росії 24/7 працюють над тим, що б ще придумати такого, що уб'є і покалічить українців.

І це майже завжди відбувається за одним і тим самим сценарієм:

  1. Політики Заходу турбуються і бояться ескалації.
  2. Українці регочуть з них, сцикунів, — не бійтесь, нічого не буде, коричневі лінії, ахахаа.
  3. Путін робить щось жахливе.
  4. Українці повертаються у бік Заходу з криками — ну ви що, геть уроди безсердечні, подивіться, що він робить!

І так по колу.

Читайте також: Путін грає у Карибську кризу-2

Зі свіжого — атака на Курську область. Захоплення, ейфорія, північнокорейці. Приїхали. Захід, відреагуйте якось, чорт забирай, ми що, ще з корейцями маємо тепер воювати? Українці бідкаються, Захід розводить руками (с). 

І ми ніколи не зможемо перемогти у цих перегонах ескалацій чи хоча б врівноважити, чи відповісти дзеркально, бо просто не можемо грати на їхньому полі. Не можемо грати в шахи з тим, хто грає в "чапаєва". Не можемо бити по цивільних будинках, не можемо роздягати полонених до трусів посеред поля і розстрілювати без суду, відрізати їм голови та демонструвати ворогу. Не можемо нічого з того, що не змінить хід війни, але хоча б дасть якесь внутрішнє відчуття відплати.

І от тепер свіжа надія – дозвіл на дальні удари по території Росії та погрози Путіна ядеркою. Новий "прикол". І ми в цій пастці безповоротно, бо просто мусимо якось відповідати на попередню ескалацію Росії, а вона нашу відповідь використовує як привід для нової. 

Гонка озброєнь, але не така, як під час Холодної війни, коли просто накопичували й не стріляли, а стріляють одразу всім, навіть не встигають накопичувати. Як вийти з цього пекельного кола — невідомо. З 2022 року не було жодного моменту, коли війна давала відчуття, що насилля і руйнації трохи йдуть на спад. Ні, все тільки росло. І росте далі. І ніякі удари нічого не змінять, під час Другої світової бомбардувальники рівняли німецькі міста із землею, кількість жертв цивільних йшла на десятки тисяч за один виліт. Це якось зупинило їхнього фюрера?

Читайте також: Росіяни готові зруйнувати власну країну, аби зруйнувати Україну

Так, Росії ця ескалація дається жахливими самодеструктивними методами. Вони похе*или власну економіку, методи, якими вони женуть своїх солдатів вперед — тупо жахають. Оці масові історії про "обнулєнія" - це щось навіть не середньовічне, це повна хтонь і часи варварів. Їм абсолютно не шкода навіть своїх. І найбільш гірка обставина цього всього в тому, що ми, щоб могти їм протистояти — теж мусимо поволі руйнувати свою державу, крихку демократію, і без того слабку економіку, демографічну ситуацію. Поволі дичіємо самі, щоб якось опиратись дикунам.

Це все нагадує ірландську притчу про двох котів із Кілкенні, які бились доти, поки від них не зостались самі лише хвости. Лише з уточненням того, що на нас напав скажений вуличний кіт, а ми були домашнім миролюбним котом зі спокійним характером.

І до політиків Заходу наша образа, мабуть, має бути не за дошкульні карикатури й не за недостатність військової допомоги, бо, як показують ці три роки — Росія завжди знайде чим відповісти, й от якраз вони справді належать до тих, хто готовий битись лопатами, аби лиш убивати. А за недостатність політичного, дипломатичного, економічного та санкційного тиску. На початку війни Захід вмив руки, дав зброю — воюйте, ми подивимось, що з того буде. Але я от абсолютно упевнений, якби Росія напала на Захід — то їх війна тривала б набагато коротше і не шляхом воєнних дій, а Захід перетворив би Росію на політичну, технологічну й економічну руїну за місяці. Просто ідеться не про їхні життя, а про наші. 

Але чи маємо ми підстави для звинувачень? Навряд чи. Можемо хіба лише гірко констатувати, що світ все ще збіса жорстокий і закони джунглів сильні, як ніколи. І домашнім котам у джунглях краще не гуляти, навіть до краю не підходити. Аби не пропасти.

Джерело

Про автора: Володимир Гевко, маркетолог, блогер

Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.

Теги:
Читайте також:
Київ
-0.2°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.51
    Купівля 41.51
    Продаж 41.99
  • EUR
    Купівля 42.97
    Продаж 43.7
  • Актуальне
  • Важливе
2025, середа
5 лютого
13:46
Максим Ємець і Оксана Рубаняк
Воював з 19 років: на Покровському напрямку загинув військовий і поет Максим Ємець
13:37
Кіт Келлог
"Чекаю нагоди розповісти про мету Трампа завершити війну в Україні": Келлог візьме участь у Мюнхенській безпековій конференції
13:26
військовий квиток, мобілізація
На Рівненщині водія вперше позбавили прав за порушення правил військового обліку
13:15
ожеледиця
Ожеледиця, мокрий сніг і вітер: прогноз погоди від Наталки Діденко на 6 лютого
13:02
Ексклюзив
Кристали та мінерали в шахті Стебника
В Україні немає рідкісноземельних елементів, Трамп говорив про інші копалини, - екскерівник Обʼєднаної гірничо-хімічної компанії Перелигін
12:51
Дмитро Пєсков
Пєсков: РФ готова до перемовин із Зеленським, хоча не визнає його легітимності
12:45
На фото: Степан Гіга
Степан Гіга випустив студійну версію пісні "Смереки осені не знають", що стала хітом у TikTok
12:37
Оновлено
Девід Леммі
Голова МЗС Британії Леммі прибув до Києва: Сполучене Королівство готує допомогу Україні на понад $68 млн
12:36
Оновлено
Херсонська область
Окупанти зранку атакували Херсон та область: є загиблий, серед постраждалих - поліціянти
12:33
Російські полонені
Морпіхи та десантники: на Курщині відразу 21 окупант здався в полон українським військовим
12:30
міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан
Туреччина до кінця червня очікує на початок мирних ініціатив щодо України, - глава МЗС Фідан
12:26
"Дюна:Частина друга"
Дені Вільнев розповів, чому вирішив зробити третю частину "Дюни" раніше запланованого
12:02
Оновлено
нафтопереробне підприємство у Краснодарському
Сили оборони уразили нафтозавод у Краснодарському краї РФ: там виникла пожежа
12:00
OPINION
Вибори Україні потрібні, але під час війни — неможливі
11:44
електроенергія
Енергетики відновили живлення для понад 5 тис. споживачів, знеструмлених через бойові дії: ситуація в енергосистемі 5 лютого
11:38
Оновлено
Ізюм
Удар РФ 4 лютого по Ізюму на Харківщині: загинули 5 людей, 59 поранено
11:33
PR
Робити те, що ще ніхто не робив: володар числених рекордів скайдайвер Олександр Марушко вразив новим досягненням та вже готує наступне. Бути FIRST - його кредо
11:15
Правоохоронці затримали підозрюваних у підриві вибухівки біля ТЦК у Павлограді
11:01
пошта
Поштова служба США зупинила доставку посилок із Китаю та Гонконгу
10:55
ЗАЕС і МАГАТЕ
МАГАТЕ відклало ротацію місії на окупованій ЗАЕС через відсутність гарантій безпеки від Росії
10:37
Огляд
світ, міжнародний огляд
Чому для створення трибуналу Путіна знадобилося три роки і як Україна вражає Трампа багатствами корисних копалин. Акценти світових ЗМІ 5 лютого
10:34
До переліку книжок антиукраїнського змісту внесли ще 9 видань
10:22
Картка єВідновлення
Уряд виділив додаткові 15 млрд грн на єВідновлення для ВПО
10:12
Сара Мішель Геллар зніметься у перезапуску серіалу "Баффі — винищувачка вампірів"
10:05
OPINION
Чи є у Трампа план
09:50
Огляд
Карта бойових дій за 29 січня – 5 лютого
Карта бойових дій за період 29 січня – 5 лютого: ЗСУ стабілізували фронт, під Покровськом б’ються за кожний метр
09:49
наземний роботизований комплекс Гімлі
Міноборони розгорнуло роботизовані підрозділи в бригадах ЗСУ
09:49
Поліція ліквідувала схему розповсюдження прекурсору для виготовлення амфетаміну в шести регіонах: 16 фігурантам оголосили підозри
09:32
Volodymyr Zelenskyy
Зеленський: Путіну байдуже, хто буде президентом України. Головне - з антизахідною позицією
09:29
Ексклюзив
Атака дронів по двох нафтобазах у Ростовській області
В січні Україна атакувала 30 обʼєктів РФ, - Згурець
09:21
Сумщина, шахеди, ППО, обстріл
Українська ППО знищила 57 ворожих БПЛА, 42 - не досягли цілей
08:44
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
РФ атакує Україну дронами: у Херсоні 4 постраждалих, у Києві працювала ППО
08:42
ЦРУ
ЦРУ запропонувало звільнитися всім своїм співробітникам, - ЗМІ
08:41
Ексклюзив
Випалені будівлі, воронки від снарядів і руїни: воїни 24-ї ОМБр показали зруйнований росіянами Часів Яр
У Часовому Яру залишається 205 цивільних людей, - очільник МВА
08:16
Дональд Трамп
Трамп заявив, що дав наказ знищити Іран у разі замаху на нього
08:07
Оновлено
Снайпер ЗСУ
Сили оборони за добу відбили 35 атак росіян на Покровському напрямку і 12 на Курщині
08:00
OPINION
Обміняти рідкісноземельні метали на військову допомогу США – непогана домовленість. Колонка Віталія Портникова
07:58
Ексклюзив
Є інформація, що росіяни збільшили бойову частину БПЛА Shahed до 90 кг, - депутат Харківської облради Скорик
07:33
Лідер більшості в Сенаті демократ Чак Шумер
Демократи у Конгресі США розкритикували Департамент ефективності уряду на чолі з Маском
07:29
Військові Мексика
Мексика направила 10 тис. нацгвардійців до кордону зі США, щоб зупинити потік мігрантів і наркотиків
Більше новин