Київ та його околиці: чим зайнятися в травні

Події і локації столиці, які варто відвідати в перший спекотний місяць року

Київ - динамічне місто, в якому з'являються нові місця для розваг. Тому поради, наведені нижче, стануть у пригоді не лише гостям Києва, а й його жителям.

Сходити на безкоштовну екскурсію по Києву

Коли: 12, 13, 19, 20, 27 травня, об 11:00 або 15:00

Де: пл. Контрактова, 4 (станція метро "Контрактова площа"); вул. Володимирська, 24 (Софійська площа); вул. Мазепи, 8 (станція метро "Арсенальна").

Вартість: безкоштовна

Подивитися більш докладно можна тут

Студенти кафедри країнознавства і туризму Київського національного університету імені Тараса Шевченка проводять безкоштовні екскурсії у вихідні дні в травні. Тривалість екскурсії - 1 година 20 хвилин.

Залежно від вибраного місця зустрічі, екскурсія буде проходити біля найближчих пам'ятників і цікавих місць. Наприклад, якщо ви вибрали екскурсію на Контрактовій площі, то студенти проведуть вас по таких об'єктах, як Пам'ятник Григорію Сковороді, Контрактовий будинок, Староакадемічній корпус НУКМА, Пам'ятник Петру Сагайдачному, Контрактова площа, Фонтан "Самсон", Гостинний двір.

Бажаючі повинні перед екскурсією зареєструватися тут

Піднятися на "Батьківщину-матір".

Коли: коли температура в місті не менш як 5, але і не більш як 30 градусів за Цельсієм.

Де: вул. Лаврська, 27. Вхід через музей Історії України у Другій світовій війні

Вартість: 300 гривень

Для любителів екстремального відпочинку підійде підняття на оглядовий майданчик на монументі. Майданчик знаходиться на щиті, на висоті 91 метр. Забиратися на неї можна в групі до двох осіб, при супроводі працівника музею.

Всередині конструкції знаходиться ліфт, який розроблявся для обслуговування монумента. Однак одним ліфтом підйом не обмежиться - по дорозі доведеться підкорювати круті рейкові сходи в невеликих тунелях. Тому одягнутися треба в зручний одяг.

Відеозйомка оплачується окремо - 50 гривень. Екскурсії на монумент скасовуються, коли температура повітря в місті досягає 30 градусів за Цельсієм. Але навіть при 20 градусах за Цельсієм, в сонячну погоду, монумент нагрівається і всередині нього стає душно. Тому свою екскурсію краще планувати на ранок.

Відвідати музей Історії України у Другій світовій війні.

Коли: понеділок - п'ятниця - з 10:00 до 18:00, субота-неділя - з 10:00 до 19:00.

Де: вул. Лаврська, 27, біля підніжжя монумента "Батьківщина-мати".

Вартість: 30 гривень - повний квиток, 10 гривень - для студентів, 5 грн - для школярів. Екскурсія - 70 гривень.

Після підняття на монумент, можна відвідати музей Історії України у Другій світовій війні, який знаходиться в будівлі під монументом "Батьківщина-мати". Крім основної експозиції військових реліквій, у музеї проходять тимчасові виставки. Наприклад, зараз можна подивитися виставку "Місто милосердя. Лікарня Мечникова", яка присвячена працівникам Дніпропетровської обласної клініці, куди за чотири роки війни потрапило понад 2500 поранених солдатів зі Сходу України. Або виставка "Наш", присвячена чотирьом кіборгам - захисникам донецького аеропорту: Валерію Красняну ( "Барс"), Павлу Чайці ( "Сігл"), Андрію Шараскіну ( "Богема"), Дмитру Ярошу ( "Яструб").

Політати на повітряній кулі

Коли: 9 травня, збір о 9:00 ранку

Де: приїхати до станції метро Харківська, звідки рейсовий автобус відвезе туристів у Переяслав

Вартість: 720 - 790 гривень, 2500 гривень за політ на повітряній кулі.

З 6 по 9 травня в Переяславі проходить фестиваль повітряних куль. Тур включає в себе відвідування музеїв Переяслава, милування повітряними кулями, обід, шампанське і запуск небесних ліхтариків. Політ на повітряній кулі оплачується окремо.

На території Переяслава 27 музеїв, з яких учасникам пропонується відвідати Музей народної архітектури та побуту під відкритим небом (на подобу музею в Пирогово), Музей космосу, Музей сухопутного транспорту, Музей-пошта, Музей Григорія Сковороди та Музей-діорама "Битва за Дніпро" .

Побудувати ракету Falcon 9 з Lego на STEM фестивалі Robotica

Коли: 12-13 травня, з 10:00

Де: ВДНГ

Вартість: квиток для дорослого - 70 гривень, квиток для дитини - 90 гривень, сімейний квиток (3 людини) - 200 гривень, сімейний квиток (4 людини) - 250 гривень.

Більш докладну інформацію можна знайти на сайті http://robotica.in.ua/ або на сторінці в Facebook https://www.facebook.com/events/397992030663352/

Щорічний STEM фестиваль Robotica проходить 10 раз і підійде для всієї родини. Тут є і конкурс роботів, алея стартапів, виставка Lego-творчості, технічні майстер-класи для дітей і будівництво Falcon 9 з деталей Lego.

На виставці буде проходити перший етап міжнародної олімпіада World Robot Olympiad, фінал якої пройде в Таїланді. Темою олімпіади в 2018 році стане "Food matters" ( "Їжа має значення"). Учасникам належить вирішити проблему продовольчого сектора за допомогою роботів. До конкурсу допускаються початківці інженери у віці від 6 до 25 років.

Зводити батьків послухати класику на природі

Коли: 18 травня, 20:00

Де: Ботсад ім. Гришка (вулиця Тимірязєвська, 1)

Вартість: 350 гривень

Це не перша практика класичних концертів під відкритим небом. На цей раз стільці партеру розставлять на траву ботсаду, а сцену висвітлять невеликими гірляндами. Організатор Svitlo Conert обіцяє представити на концерті віртуозів Києва. Український оркестр, учасники якого є вихованцями українсько-польського диригента і скрипаля Богодара Которовича, виконають програму легких і літніх творів. Більш докладну інформацію можна переглянути на сайті організаторів https://svitloconcert.com

Гуляти в костюмі Халка на українському Comic Con

Коли: 19 і 20 травня

Де: Український Дім, вулиця Хрещатик, 2

Вартість: 299 гривень / день, 399 гривень / 2 дня.

Comic Con вміщує в себе 7 напрямів: кіно, відеоігри та IT, комікси, Косплеї (зображення персонажів), настільні ігри, аніме і маркет, де можна купити всю атрибутику гик-культури.

Для кожного напряму запрошені гості, які проведуть лекції. Наприклад, у блоці "Відеоігри та IT" пройде презентація нової гри від української компанії Frogwares, яка відома на весь світ своїми іграми про Шерлока Холмса. А в блоці "Кіно" пройде презентація повнометражного пригодницького екшену "Дике поле", знятого за мотивами роману "Ворошиловград" Сергія Жадана. Так само відвідувачів чекають новинки у світі настільних ігор, дефіле косплеєм і гик-квіз (гра на подобу "Що? Де? Коли?").

Більш докладну інформацію можна переглянути на сайті організаторів http://comiccon.kiev.ua/

Познайомитися з письменником на Книжковому Арсеналі

Коли: 30 травня - 3 червня

Де: "Мистецький Арсенал", вулиця Лаврська, будинок 10-12

Вартість: 70 гривень повний квиток на день, 35 гривень - пільговий для пенсіонерів, школярів і студентів, 150 гривень - сімейний (двоє дорослих і одна дитина), абонемент на всі дні фестивалю - 250 гривень. Безкоштовний вхід для людей з інвалідністю, учасникам АТО, музейним працівникам і дітям до 12 років.

У минулому році на "Книжковому Арсеналі" виставлялися 150 книговидавців. На виставці можна не тільки купити книгу без магазинних націнок, а й сходити на лекцію з літератури і поспілкуватися з улюбленими сучасними письменниками.

Наприклад, якщо вас цікавить література "жахів", то підійде лекція "Розріжте мені повіки: література жахів від  "Вія" до "Відьми", на якій розгорнеться дискусія на тематику жахів у романах і "темної" сторони людської сутності. Вартість лекцій і заходів виставки входить у вартість вхідного квитка. З повною програмою виставки можна ознайомитися тут .