Нова смертоносна гра "Момо". Що це і як рятувати від неї дітей

Двоє українських дітей скоїли самогубство через нову суїцидальну гру "Момо". Хлопець помер на місці, дівчинка - у стабільно важкому стані. По світу ж постраждалих десятки

13-річна українська школярка Софія з Кривого Рогу, яка давно підписана на групи "Синий кит" та "Красная сова", вирішила приєднатись до іще однієї "гри". Загадкову істоту звати Момо.

Про те, що вона спілкується з істотою у WhatsApp, дівчинка розповіла друзям. Разом із цим Софія показала їм страшне відео, яке відправила Момо.

Трохи згодом вона розіслала повідомлення "Прощавайте, сьогодні я піду". Коли друзі прибігли до її будинку, вони побачили, що Софія сидить на підвіконні і збирається стрибати з вікна шостого поверху. Переконати її друзі не змогли: з невідомих причин вона закрила рукою ніс, ніби зараз пірне, і скоїла самогубство.

Дівчинку доставили в дитячу лікарню. У перші дні медики не давали ніяких прогнозів. Були спроби вийти з коми, тому її ввели у штучний сон. Згодом її привели до тями, але стан залишається стабільно важким. 

Чи причетна Момо до суїциду школярки, наразі з'ясовують. 

Пізніше ще один українець наклав на себе руки. Хлопець з Кам’янського, що на Дніпропетровщині, стрибнув з даху багатоповерхівки і впав на дашок входу до під’їзду. Жителі міста у соцмережах пов'язують самогубство із перепискою з "Момо", однак доказів ще немає. 

5692.com.ua


Що таке Момо

Момо - це скульптура міфологічної істоти, яка виглядає як жінка-птаха. Вперше цю скульптуру показали на виставці у галереї жахів Vanilla Gallery, що у Токіо два роки тому. Автор - японський митець Мідоро Хаясі.

Її зовнішність моторошна: обличчя бліде, очі великі та виділені чорними тінями, а рот розтягнутий на півобличчя і формою нагадує клюв.

Із зображення вирішили створити онлайн-монстра. У 2018-му невідомий створив групу у Facebook, у якій пропонував телефонувати та писати Момо на певний номер у месенджері WhatsApp. Інакше істота погрожувала прокляттями.

Подейкують, що усе почалося з Японії, адже саму скульптуру зі страшним обличчям створив саме японець. Та й перші повідомлення вона надсилає японською.

Ті люди, що першими почали спілкуватися із Момо, швидше за все, спілкувалися із ботом. Та коли він став популярнішим, номери Момо у WhatsApp почали створювати хакери та просто ті, кому хочеться познущатися над дітьми.  

Момо швидко розповсюдилась по світу, зокрема, з нею спілкуються у США, Франції, Німеччині, Росії та інших країнах. Деякі самогубства дітей пов’язують із цим ботом.

Як діє Момо

Алгоритм, за яким діє Момо, завжди однаковий. Коли вона отримує від вас повідомлення, відповідає тією ж мовою не одразу: часом може відповісти японською. Якщо Момо дзвонить, і ви піднімаєте слухавку, вона може отримати дані про те, де ви знаходитеся. Завдяки цьому істота починає писати вам вашою мовою.

Під час дзвінка людина чує страшні звуки. Програма ж встигає стягнути дані про власника телефона. Однак яким чином, невідомо.

Усі факти, що отримала програма, Момо надсилає у ствердній формі. Такі речі лякають дитину, адже вона не розуміє, звідки істота знає про неї усе. Далі ж Момо дає різні страшні завдання. Якщо користувач не виконує їх, істота починає погрожувати тим, що уб’є або ж обіцяє, що він помре.

Якщо по той бік переписки невмілі пранкери, у відповідь на повідомлення приходитимуть лише загальні фрази.

Точних висновків про те, хто саме стоїть за цим та хто лякає дітей, немає.

Як допомогти дитині, якщо вона спілкується з Момо

Дитячий психолог та мама Любов Моленца радить не діяти різко та кардинально. На її думку, найкраще - звернутися із дитиною до психолога. Разом зі спеціалістом буде легше обрати метод, який допоможе вашій дитині.

"Допомога на кшталт "Я вирішу усе за тебе" теж не працює. Важливо, щоб дитина сама спробувала справитися із проблемою, отримуючи допомогу батьків. Усе, що ви можете зробити - це розповісти, як не підпускати до себе такі небезпеки", - розповідає психолог.

Душевне тепло, підтримка, дозвіл зробити помилку і перебування поруч - найкраща допомога, поки ваша дитина набуває власного досвіду.