10 фактів із життя Юрія Дерев’янка

Колишній соратник Михайла Саакашвілі балотується у президенти України від партії "Воля"

Центральна виборча комісія зареєструвала кандидатом у президенти народного депутата України Юрія Дерев’янка.

Еспресо.TV вирішило нагадати про десять фактів із життя Дерев’янка.

1. 45 років. Народився 7 травня 1973 року в місті Надвірна Івано-Франківської області. Батько - інженер, мати - вчителька. Трудову кар’єру розпочинав у кар’єрі в селі Пасічна. Працював експедитором в Надвірнянському районному відділі статистики. 

2. У 1996 році закінчив в Київський інститут народного господарства ім. Коротченка. Отримав диплом магістра за спеціальністю облік і аудит, програма - облік і аудит в банках.

3. Був засновником  компаній "Фарматек" (дистрибуція лікарських засобів), "Енергокомплект", "Борисфен-Лютес" (виробництво мультиплікаційної анімації). У 2006 році відступає свої частки інвесторам, які проявили зацікавленість у компаніях, що були в управлінні Юрія Дерев'янка. 

Читайте також: 20 фактів із життя Петра Порошенка

4. На парламентських виборах 2006 року балотувався до Верховної Ради України за списком Партії промисловців та підприємців (№95). За словами самого Дерев’янка, він був одним із фінансистів проекту. Однак вибори програв. У 2010 році обраний депутатом Івано-Франківської обласної ради як мажоритарний кандидат від політичної партії "Фронт Змін", із якої у серпні 2012 року був виключений "систематичне порушення статуту партії".

5. Двічі – у 2012 та 2014 роках обирався до Верховної Ради України по мажоритарці на Івано-Франківщині. 

6. У 2013 році "Українська правда" писала, що в часи Януковича Юрій Дерев’янко був пов’язаний із компанією "Арт-Мастер" та ТОВ "3-Т", які постачали програми для функціонування Єдиного державного реєстру. Дерев’янко це спростував. За його словами, з 2005 року він не має жодного стосунку до будь-яких IT-компаній, зокрема до ТОВ "Арт-Мастер" (звідки він вийшов зі складу засновників 27 квітня 2005 року) та ніколи не був засновником ТОВ "3-Т", які були фігурантами скандалу щодо державних реєстрів Міністерства юстиції.

9 червня 2017 року народний депутат фракції "Народний фронт" Олександр Дроздик звернувся до Генеральної прокуратури України та Національного антикорупційного бюро з вимогою порушити кримінальну справу щодо фірм Юрія Дерев’янка, нібито причетних до незаконного збагачення та контролю державних реєстрів Міністерства юстиції протягом 2006-2013 років. Мова йде про понад 760 мільйонів гривень. 13 листопада 2017 року був викликаний до Генеральної прокуратури України у справі щодо несплати податків. Генпрокуратура запропонувала йому сплатити близько 62 млн грн податків в обмін на зняття звинувачення.

Читайте також: 10 фактів із життя Олександра Мороза


Юрій Дерев'янко разом із Михайлом Саакашвілі були лідерами акцій протестів у 2017-2018 роках

7. Наприкінці 2014 року однопартійці звинуватили Юрія Дерев’янка у привласненні партії "Воля".  Дерев’янко усі звинувачення спростовує. У 2017 році "Воля" об’єдналася із "Рухом нових сил Саакашвілі", а вже у грудні 2018-го партія разом із Дерев’янком вийшла із "РНС".

"Я не хочу коментувати бруд, який є. Моя точка зору не збігалася з точкою зору Єгора (Соболєва. - Ред.)  щодо входження у політичну партію "Батьківщина". Також моя точка зору не збігалася з його думкою про те, що необхідно покласти певну кількість округів під "Народний Фронт". Я був одним із тих, хто агітував за "Самопоміч", тому що наші ідеї збігаються, і я вважаю такий крок правильним. Щодо його допису в Facebook – я не хочу коментувати дурниці, краще запитати в нього", - написав він на своїй сторінці у FB.

8. За інформацією сайту "Наші гроші",  фірма народного депутата Юрія Дерев’янка НВП "Енерготехнології" виступила співзасновником благодійної організації "Фонд підтримки вітрильного спорту" разом з банком "ТК Кредит" народного депутата від Партії регіонів Юрія Іванющенка та його партнера Івана Аврамова".

Читайте також: 10 фактів із життя Юлії Тимошенко

9. У вересні 2017 року Юрій Дерев'янко потрапив у базу даних "Миротворця". Його звинуватили у незаконному перетинанні державного кордону та нападі на прикордонників. Сталося це після зустрічі Михайла Саакашвілі на українсько-польському кордоні. 

Дерев'янко був одним із тих, хто збирав підпис за імпічмент президенту Порошенку.  


Юрій Дерев'янко із дружиною

9 серпня 2018 року Юрій Дерев’янко повідомив про народження сина
  
10. Юрій Дерев'янко має дружину Анастасію та чотирьох дітей: дочку та трьох синів.