10 фактів із життя Юлії Тимошенко
22 січня з’їзд ВО "Батьківщина" висунув кандидатом у президенти України Юлію Тимошенко. Це балотування - вже третє у політичній кар’єрі Юлії Володимирівни
Еспресо.TV вирішило нагадати десять фактів із життя Юлії Тимошенко
1. 58 років. Народилася і виросла у Дніпропетровську. За освітою – економіст. Після закінчення вишу за розподілом 4 роки працювала на Дніпровському машинобудівному заводі на посаді інженера-економіста. Після – займалася бізнесом.
Юлія Тимошенко разом із однокласниками. Фото із Facebook Юлії Тимошенко
Юля-старшокласниця. Фото із Facebook Юлії Тимошенко
2. У 1995 році проти Юлії Тимошенко було порушено першу кримінальну справу – за контрабанду $26 тис. Тимошенко затримали у Запорізькому аеропорту. До слова, серед тих, хто визволяв Юлю з першого її СІЗО, був Віктор Пінчук. Аналогічна справа була порушена у Москві – у речах подружжя Тимошенко знайшли $100 тис. У 2001 році, після ухвалення нового Кримінального кодексу, ці звинувачення були зняті.
3. У 1995-1997 роках Тимошенко очолювала промислово-фінансову корпорацію "Єдині енергетичні системи України". Саме діяльність цієї компанії стала предметом вивчення Генеральною прокуратурою та слідчими США, а Тимошенко була удостоєна від ЗМІ звання "газова королева". Понад 500 томів справи зібрала Генпрокуратура України. Серед основних звинувачень: дача хабарів Лазаренку та представникам Міноборони Росії; зловживання службовим становищем; ухиляння від сплати податків у особливо великих розмірах; контрабанда російського газу etc. У 2001 році Генпрокуратура просила парламент дати згоду на притягнення Тимошенко до кримінальної відповідальності, але народні депутати відмовили. Утім, саме за справи ЄЕСУ її чоловік Олександр і бізнес-партнер та друг дитинства Валерій Фалькович перебували за ґратами, практично все керівництво ЄЕСУ було оголошено у розшук, а потім – взято під арешт.
Читайте також: 10 фактів із життя Ольги Богомолець
4. У 1997-1999 роках Тимошенко була першою заступницею Павла Лазаренка по партії "Громада". Очолювала "тіньовий" кабінет міністрів. У 1999 році вони разом із Олександром Турчиновим звинуватили Лазаренка у "волюнтаризмі" й залишили "Громаду".
5. У 2008 році БЮТ на чолі з Юлією Тимошенко ініціював проведення дострокових виборів столичного голови та Київради. Мета – усунути від влади Леоніда Черновецького. Як результат – Черновецький повторно був обраний мером Києва.
6. У 2008-2009 роках БЮТ та Партія регіонів вели перемовини про формування парламентської коаліції (ПРіБЮТ), метою якої мала б бути зміна Конституції та перерозподіл владних повноважень. У червні 2009 року було оприлюднено текст проекту Основного закону ПРіБЮТ. Однак коаліція не відбулася. Кажуть, в останній момент Янукович відмовився від союзу з Тимошенко.
7. Екс-голова президентської адміністрації Ющенка Віктор Балога заявив, що за часів свого другого прем’єрства Юлія Тимошенко лобіювала Віктора Медведчука на посаду посла України у Росії.
Читайте також: 10 фактів із життя Анатолія Гриценка
8. 5 серпня 2011 року Печерський районний суд Києва заарештував Юлію Тимошенко. Через три місяці, 11 жовтня 2011 року, той же суд визнав екс-прем'єра винною в перевищенні влади та посадових повноважень при підписанні газових контрактів 2009 року і засудив її до семи років позбавлення волі і на три роки позбавив права обіймати посади в органах державної влади. Юлію Тимошенко визнали винною у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 365 КК ("перевищення влади або посадових повноважень, що призвело до тяжких наслідків"). Суд також задовольнив цивільний позов НАК "Нафтогаз України" про стягнення з екс-прем'єра 1,516 млрд грн. отриманих компанією збитків. 22 лютого 2014 року парламент ухвалив рішення про звільнення Юлії Тимошенко з в’язниці.
Читайте також: 10 фактів про Андрія Садового
9. Про реальні статки Юлії Тимошенко складають легенди. Утім, декларація про доходи та майно, яку лідер БЮТ оприлюднила під час виборчих перегонів 2010 року, викликала відверте глузування у її опонентів. Ющенко публічно назвав її "бомжем". Відповідно до е-декларації голови ВО "Батьківщина" Юлії Тимошенко у 2017 році її зарплата за рік складала 225,49 тис. грн, ще майже 253 тис. грн. вона отримала на депутатські повноваження.
Тимошенко отримала також понад 81 тис. грн відсотків від внеску в державному "Ощадбанку".
Загальна сума прибутків за 2017 рік становить 560 тис. грн.
Згідно з документом, у Тимошенко на банківському рахунку лежить сума майже 615 тис. грн., а готівкою вона має 290 тис. грн.
У декларації лідера "Батьківщини" є і деякі ювелірні вироби: сережки, підвіски, персні, намисто – загалом вісім позицій. Транспортних засобів і корпоративних прав, згідно з декларацією, у Тимошенко немає.
Власної нерухомості в неї також немає. Водночас у декларації за 2017 рік вказано чоловіка лідерки "Батьківщини" Олександра Тимошенка разом із машинами, корпоративними правами, наручним годинником, що йому належать, і прибутком від підприємницької діяльності і внеском в банку.
У листопаді 2017 року Юлія Тимошенко заявила, що її родина живе на 25-30 тис. грн. на місяць.
Юлія і Олександр Тимошенки, 1979 р.
Юлія Тимошенко з чоловіком Олександром, донькою, зятем і онукою, 2018 р.
10. Заміжня. Чоловік – Олександр Тимошенко. Вийшла за нього заміж у 1979 році. Подружжя виховало доньку Євгенію. Юлія Володимирівна має онуку Єву.
- Актуальне
- Важливе