10 фактів із життя Анатолія Гриценка
На з’їзді партії "Громадянська позиція" висунули кандидатом в президенти України екс-міністра оборони Анатолія Гриценко
Еспресо.TV пропонує увазі десять фактів із біографії претендента на посаду глави держави Анатолія Гриценка
1. 61 рік. Народився у селі Багачівка Звенигородського району на Черкащині. Ріс у Ватутіному. Вчився у школі, яку закінчував і колишній голова Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж.
Анатолій Гриценко з мамою та бабусею
2. Із золотою медаллю здобув диплом Київського суворовського військового училища, а після - Київського вищого військового авіаційно-інженерного училища. Отримав кваліфікацію військового інженера-електрика. Служив в стройових частинах (начальник групи обслуговування військової частини у Охтирці), 8 років працював викладачем у Київському вищому військовому авіаційному інженерному училищі, на штабних посадах в Міноборони України. Полковник запасу.
Гриценко - курсант
3. Два роки очолював аналітичну службу апарату Ради національної безпеки та оборони України. З грудня 1999 року — президент Українського центру економічних та політичних досліджень імені Олександра Разумкова.
5. У червні 2004 року призначений керівником інформаційно-аналітичного забезпечення виборчої кампанії Віктора Ющенка. Після перемоги останнього призначений міністром оборони України. Обіймав цю посаду при трьох прем’єр-міністрах - Юлії Тимошенко, Юрії Єханурові та Вікторі Януковичі. Пішов з посади 18 грудня 2007 року.
Читайте також: 10 фактів із життя Євгена Мураєва
6. Двічі був народним депутатом – у 2007 року від НСНУ, у 2012 році – за списком ВО "Батьківщина". 3 січня 2014 року, посилаючись на "критичні висловлювання Гриценка на адресу Майдану, неспроможність до командної роботи і участь в інформаційних війнах проти власної фракції" народні депутати від ВО Батьківщина відмовилися проводити засідання фракції в присутності Анатолія Гриценка. Пізніше він вийшов із фракції, а потім – склав депутатські повноваження.
Міністр оборони Анатолій Гриценко і президент Віктор Ющенко
7. Двічі балотувався у президенти України. 2010 року балотувався у президенти України. Отримав підтримку 1,2% голосів виборців. На президентських виборах 2014 року Гриценка підтримали 6,3% виборців.
8. Гриценко стверджує, що вся та негативна інформація щодо нього, не має жодних підтверджень. "Я знаю себе. Напевно, таке виховання по життю. Плюс я людина віруюча; напевно, Бог направив. Жодного документа не підписував не читаючи. Ніколи! Я спокійний як удав і на їхню маячню не реагую", - каже Гриценко ("Цензор.нет", 23 липня 2018 р.).
9. За однією із версій, одним із тих, хто може стояти за президентською кампанією Анатолія Гриценка, називають колишнього голову президентської адміністрації Януковича Сергія Льовочкіна. У одному із інтерв’ю "РБК-Україна" Льовочкін назвав Гриценка серед потенційних претендентів на посаду президента України. Однак екс-міністр оборони спростовує ці чутки і каже, що фінансування і його президентської кампанії і очолюваної ним партії "Громадянська позиція" прозоре.
Юлія Мостова, Савік Шустер і Анатолій Гриценко
Старші діти Анатолія Гриценка - Олексій і Світлана під час Помаранчевої революції
10. У 2002 році Анатолій Гриценко розлучився зі своєю першою дружиною Людмилою. З нею він в шлюбі прожив 25 років. Другою дружиною йому стала відома журналістка Юлія Мостова, яка сьогодні керує виданням "Дзеркало тижня. Україна". У 2003 році вони одружилися. У Анатолія Гриценка четверо дітей: Олексій (1979 р.н.) та Світлана (1982 р.н.) від першого шлюбу, Ганна (2004 р.н.) від другого шлюбу та Гліб (1998 р.н.) – син Юлії Мостової та Олександра Разумкова. Олексій Гриценко - один із лідерів "Автомайдану".
Читайте також: 10 фактів із життя Андрія Садового
- Актуальне
- Важливе