OPINION

"КитаєРосія": дует двох ворогів

22 лютого, 2025 субота
18:07

Найбільшим завданням для демократичних країн західної цивілізації стане розбити злочинний тандем Пекіна і Москви. Який націлився на знищення чинного світового порядку

Зміст

У китайській впливовій газеті  "Global Times", яка  є англомовним варіантом "Женьмінь Жібао" – офіційної газети Центрального комітету Комуністичної партії Китаю, з’явилася стаття директора Інституту стратегічного співробітництва між Китаєм і Росією з університету Ціньхуа Ван Ці під назвою "Xi holds talks with Putin, calls for guiding China-Russia ties toward greater heights" (Сі проводить переговори з Путіним, закликаючи спрямувати китайсько-російські зв’язки на більші висоти). Підзаголовок статті "Mutual trust, close strategic coordination highlighted in 1st interaction in 2025" (Взаємна довіра, тісна стратегічна координація, підкреслені під час першої взаємодії у 2025 році).

Варто зазначити, що якщо на міжнародній арені лідер Китаю Сі Цзіньпін намагається подати Китайську Народну Республіку як нейтральну державу, котра стоїть осторонь війни Російської Федерації в Україні, то для внутрішнього користування у Пекіні не приховують, якими в дійсності є стратегічні плани КНР щодо Росії. Адже Китай сьогодні використовує Москву у ролі важеля, який має зруйнувати існуючий світовий порядок. Але "Великий Сі" робить вигляд, що Китай тут ні при чім.

Читайте також: Китай виснажує Росію в Україні

Вже на початку статті, котра розміщена в рупорі ЦК Компартії Китаю, підкреслюється те, які цілі ставить Сі Цзіньпін перед своїм політичним васалом Путіним на 2025 рік. Стаття починається так: "Голова Китаю Сі Цзіньпін розмовляв із президентом Росії Путіним під час відеозустрічі, коли обидва лідери привітали двосторонні зв’язки під час своєї першої зустрічі у 2025 році. Сі закликав обидві сторони консолідувати та розширювати двосторонні відносини та наполягати на поглибленому розвитку практичної співпраці".

Не важко здогадатись, які плани приховуються за побажанням Сі Цзіньпіна "консолідувати та розширювати двосторонні відносини та наполягати на поглибленому розвитку практичної співпраці". "Практично співпрацюючи" з РФ Китай націлює Путіна на знищення України, вважаючи, що 2025 рік цілком прийнятна дата для "історичної місії", яку взяв на себе російський диктатор.

Ван Ці зазначає: "Китайські експерти вважають, що віртуальна зустріч підкреслює високий ступінь стратегічної взаємодовіри та тісної стратегічної координації між двома країнами. На відміну від деяких західних країн, які визначають свої стратегічні відносини з точки зору зовнішніх суперників та альянсів, співпраця між Китаєм і Росією не спрямована проти будь-якої третьої сторони, а поглиблення китайсько-російських зв’язків має міцний ендогенний імпульс".

Читайте також: Мир по-китайськи — це потурання агресору

Говорити, що "співпраця між Китаєм і Росією не спрямована проти будь-якої третьої сторони" – це чисте лукавство, адже якби не допомога Китаю, Північної Кореї та Ірану, то війна Росії в Україні цілком могла б закінчитися більше року тому. Проте в Пекіні розраховують, що Путіну, за підтримки КНР, вдасться здобути перемогу. А після цього вже можна буде вирішувати питання з непокірним Тайванем.

Власне, це вже не перша спроба Китаю і Росії (самопроголошеної правонаступниці СССР), об’єднатися і спробувати знищити провідну роль колективного Заходу на міжнародній арені. У минулому Москва та Пекін вже об’єднувалися під скіпетром монолітного комунізму, щоб знищити теперішній світовий порядок. І як багато чого не можна було б сказати про колишнього президента США Річарда Ніксона та державного секретаря Генрі Кіссінджера, вони, принаймні на деякий час, зруйнували цю загрозу. Радянсько-китайський альянс тоді не витримав перевірки на міцність, як до того і фальшивий альянс між військовими злочинцями Гітлером і Сталіним.

Далі "Global Times" зазначає, "Сі підкреслив, що в новому році він готовий працювати з Путіним, щоб продовжувати спрямовувати китайсько-російські відносини до більших висот, справлятися з невизначеністю зовнішнього середовища за допомогою стабільності та стійкості китайсько-російських відносин, спільно просувати розвиток і відродження двох країн, а також підтримувати міжнародну чесність і справедливість".

Коли Сі Цзіньпін думає, що "справлятися з невизначеністю зовнішнього середовища", і при цьому ще й "підтримувати міжнародну чесність і справедливість", полягає в допомозі Путіну у знищенні державності України, то він у цьому дуже помиляється. Адже імітуючи побудову багатополярного світу, Пекіну й Москві не вдасться досягнути  світової гегемонії. 

Рано чи пізно країни, які зараховують себе до Глобального Півдня, почнуть розуміти, що без технологій і наукових здобутків держав Глобальної Півночі, вони не зможуть бути конкурентоздатними у ХХІ столітті. А облудна гра у "рівність всіх", яку невміло демонструють їм Росія та Китай, здатна завершитися для них не тільки економічною, а й політичною катастрофічною залежністю від цих самозваних кандидатів у супердержави.

Читайте також: Пекін імітує миротворчість

"Global Times" наголошує: "Сі закликав обидві сторони продовжувати поглиблювати стратегічну координацію, зміцнювати взаємну підтримку та захищати законні інтереси двох країн, зазначивши, що Китай і Росія повинні консолідувати й розширювати двосторонні відносини та сприяти поглибленому розвитку практичного співробітництва… Лі Хайдун, професор Університету закордонних справ Китаю, сказав "Global Times", що постійна взаємодія між лідерами Росії та Китаю виявляє високий рівень стратегічної взаємної довіри між двома країнами, і вони підкреслюють, що стратегічна координація між двома країнами при вирішенні регіональних і глобальних питань є тісною та плідною".

Китай та Росія під "взаємною підтримкою та захистом законних інтересів двох країн" та "стратегічною координацією між двома країнами при вирішенні регіональних і глобальних питань" розуміють регіональне та глобальне домінування Пекіна і Москви, що підтверджує їхні неприховані гегемоністські імперські наміри. КНР і Російська Федерація прагнуть створити новий світовий порядок, за якого намагання Росії поглинути Україну виглядає тільки як початок експансії цього геополітичного тандему на Європейському континенті.

Далі  "Global Times" пише: "Під час діалогу Сі Цзіньпін зазначив, що цього року виповнюється 80 років перемог у Війні опору китайського народу японській агресії, Великій Вітчизняній війні Радянського Союзу та Світовій антифашистській війні, а також 80-річчя заснування ООН. Китай і Росія повинні спільно захищати міжнародну систему, орієнтовану на ООН, і результати перемоги у Другій світовій війні… Китай і Росія повинні використати це як можливість спільно захистити міжнародну систему, зосереджену на ООН, і перемогу у Другій світовій війні, сприяти дотриманню всіма країнами цілей і принципів Статуту ООН, підтримувати загальновизнані основні норми, що регулюють міжнародні відносини, і практикувати справжню багатосторонність, підкреслив Сі".

Наразі цю статтю в "Global Times" можна сприймати, як маніфест двох диктаторських тоталітарних режимів, які за будь-яку ціну прагнуть досягти переділу світу під свої гегемоністські ревізіоністські потреби. Адже те, що "КитаєРосія" пробує видавати за побудову нового світового порядку під проводом ООН, у дійсності є нічим іншим, як спробою підім’яти під себе Організацію Об’єднаних Націй. При цьому використовуючи держави Глобального Півдня, як мовчазних статистів у цьому геополітичному сумнівному дійстві.

Читайте також: Пекін язиком дипломата промацує реакцію Заходу

Та хоча Китай і Росія запевняють, що будують багатополярний світ, в якому до всіх націй ставитимуться однаково, як і передбачалося в ООН, насправді ні КНР, ні Російська Федерація взагалі не мають права бути членами Ради Безпеки ООН, оскільки обидва щодня порушують численні закони Організації Об’єднаних Націй. Не говорячи вже про геноцид Росією українського народу, а Китаєм геноцид уйгурів та тибетців.

Сі Цзіньпін за будь-яку ціну прагне очолити світ. Тут для нього Путін є незамінним подільником, який не хоче розуміти того, що він підставляє Росію заграючи з Китаєм, котрий має великі територіальні претензії до поки що ще існуючої у сучасних кордонах Російської Федерації.

Сі вважає Китайську Народну Республіку окремою китайською цивілізацією, і всі ті, хто в Америці та Європі купують товари під маркуванням Made in China, мають усвідомити, що цим вони фінансують гегемоністські плани Комуністичної партії Китаю, китайського військово-промислового комплексу та допомогу Росії у її війні в Україні. Тому об’єднана Європа, як вона вже спромоглася майже відмовитись від російських енергоносіїв, мала б різко скоротити надходження на Європейський континент і продукції, що вироблена в Китаї. Не можна фінансувати того, хто хоче тебе знищити, вдаючи, що нібито тобі допомагає.

"КитаєРосія" хоче присвоїти собі контроль не тільки над Арктикою, а й над усім світом. Спочатку вони висувають свої претензії на нафту, газ та мінеральні ресурси в Арктиці, яку Москва вже вважає частиною свого міфічного "русского мира". І якщо Сполучені Штати та Європа не відреагують на це відповідним чином, то наступним кроком Путіна буде захист цих "споконвічно російських територій" від підступного Заходу, який зазіхає на те, що давно вже справедливо належить Російській Федерації.

Арктичне співробітництво Росії та Китаю є куди більш небезпечним, ніж може здатися на перший погляд. Оскільки в разі незаконного захоплення ресурсів, на які вони не мають жодного права, Москва та Пекін планують використати їх для підкорення всього світу. 

Читайте також: Як Сі прагне здобути дивіденди на "українському питанні"

Свого часу колективний Захід не зупинив спільними зусиллями вторгнення Росії до українського Криму та Донбасу, чим спровокував Велику війну Російської Федерації у лютому 2022 року. Повторення цього в Арктиці здатне легко спровокувати Третю світову війну. І це потрібно враховувати вже зараз.

Але Китаю від Путіна потрібні не технології радянських часів, їх вже давно російській диктатор передав КНР. Йому потрібні природні ресурси та території, де вони залягають. Росія – колись за часів СССР наддержава, після 25 років правління узурпатора тепер покладається на безпілотники з Ірану, погані ракети та війська з Північної Кореї, а тепер і на технології з Китаю.

Результатом кривавої війни Росії в Україні для Пекіну стало, що тепер Китай має ослаблену Росію, стабільний північний кордон, газопроводи з Росії для отримання дешевого газу та дешевшу нафту. Проте стаття в "Global Times" вказує на те, що Китай хоче підвищити ціну для Російської Федерації за підтримку її війни проти України.

Однак результатом геополітичного симбіозу цих двох тоталітарних держав стало те, що Росія і Китай навчилися використовувати свою взаємозалежність, як зброю проти Заходу. Тому найбільшим завданням для демократичних країн стане розбити цей злочинний тандем, який націлився на знищення чинного світового порядку.

Очевидно, що після закінчення російсько-української війни світовий порядок вже ніколи не буде таким, яким він був до 24 лютого 2022 року. Проте в жодному разі не можна допустити, щоб Пекін і Москва нав’язали світові свою збочену версію світового порядку.

Порядку, де правитиме груба сила, більші країни відбиратимуть території у слабших держав, при цьому проголошуючи, що це вони роблять виключно задля необхідності забезпечення безпеки на своїх власних кордонах.

Джерело

Про автора. Віктор Каспрук, журналіст

Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.

Теги:
Читайте також:
Київ
+4.7°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.37
    Купівля 41.37
    Продаж 41.9
  • EUR
    Купівля 44.69
    Продаж 45.37
  • Актуальне
  • Важливе
2025, середа
26 березня
09:02
ЗСУ, ППО
Українська ППО вночі збила 56 зі 117 безпілотників
09:00
Ексклюзив
переговори України з Росією
Для мене злочин те, що до нашої переговорної групи в Ер-Ріяді не долучають досвідчених людей, - нардепка Іонова
08:55
поїзд в Карпатах
В Укрзалізниці розповіли, коли розраховують відновити онлайн-продаж квитків після кібератаки
08:45
Марк Карні
"Будемо більш канадськими в оборонних можливостях": прем'єр Канади відреагував на витік секретних даних у США
08:42
Китай та США
Розвідка США назвала Китай найбільшою загрозою для безпеки країни
08:14
Оновлено
наслідки атаки БПЛА
РФ атакувала Україну дронами: в Охтирці пошкоджені багатоповерхівки, у Кривому Розі значні руйнування
08:12
Сіярто у Москві
Сіярто прилетів до Москви говорити "про мир, безпеку енергопостачання та економічну співпрацю"
08:07
Оновлено
На фронті за добу зафіксували 207 боїв: Сили оборони відбили 69 атак окупантів на Покровському напрямку
08:02
OPINION
Переговори потрібні й Трампу, і Путіну. Але у кожного з них своя мотивація
08:01
Дональд Трамп
Трамп вважає, що Росія хоче підписати мирну угоду з Україною, але "затягує час"
07:42
втрати окупантів
Армія РФ за добу на фронті втратила 5 танків, 17 артсистем і 1280 військових
07:29
Річард Гренелл і Дональд Трамп
Спецпредставник Трампа Гренелл "прояснив ситуацію" з Будапештським меморандумом і заявив, що українська ядерна зброя належала Росії
07:23
Польща ЄС
"Перша в Європі": Польща оголосила про створення Фонду оборони та безпеки
07:14
Майкл Волц
"Це соромно. Ми хочемо докопатися до суті": Волц взяв на себе відповідальність за витік секретних даних з чату Signal
06:50
безпілотний катер Endeavor Manta
Тайвань створив перший безпілотний катер за прикладом українських морських дронів
06:32
Піт Геґсет
"Найбільш некваліфікований міністр оборони в історії США": лідер демократів у конгресі Джеффріс вимагає відставки Гегсета після витоку секретних даних
06:12
Оновлено
чорне море, ракетоносій рф
У Чорному морі чергує один російський ракетоносій
05:54
перемовини Україна США у Джидді
В ISW проаналізували заяви України, США та РФ після переговорів у Ер-Ріяді та дійшли суперечливого висновку щодо перемир'я
05:47
Хуліан Альварес (в центрі), Аргентина - Бразилія
Аргентина без Мессі принизила Бразилію та достроково вийшла на ЧС-2026
04:27
аеропорт "Бориспіль"
Технічний збій спричинив суттєві затримки рейсів у третьому найбільшому аеропорту Канади
02:44
віце-президент США Джей Ді Венс
Венс анонсував візит до Гренландії цього тижня
02:10
Оновлено
Євгенія Гуцул
Прокремлівську голову Гагаузії Гуцул затримали в Кишиневі
01:47
Оновлено
Гаррі Кейн (у центрі), Англія - Латвія
ЧС-2026: Англія та Польща здобули "сухі" перемоги, результати 2-го туру європейської кваліфікації
01:35
Україна Британія
Уряд Британії закликав Путіна негайно погодитися на безумовне припинення вогню з Україною
00:21
Зеленський
Між припиненням вогню та угодою про мир буде дуже коротке вікно можливостей, - Зеленський
00:06
міністр оборони Данії Троельс Лунд Поульсен
В Данії прискорять процес мобілізації жінок, аби протистояти зростаючій небезпеці з боку РФ
2025, вiвторок
25 березня
23:52
Джон Реткліфф
Українці воюватимуть голими руками, якщо не матимуть умов для міцного миру, - очільник ЦРУ
23:22
ВАКС
ВАКС засудив нардепа Гунька на 7 років вʼязниці за отримання хабаря
22:29
Ексклюзив
Якщо ми погано проголосуємо, то це може бути останній президент України: політик Омелян про можливі вибори
22:26
Анонс
Kalush Orchestra
Театральний перформенс: Kalush Orchestra запрошує на концерт у Києві
22:03
Волонтер Фумінорі Цучіко
Японському волонтеру Цучіко зареєстрували місце проживання у Харкові
21:49
Дональд Трамп
Трамп: США розглядають зняття частини санкцій з РФ для перемирʼя в Чорному морі
21:37
Netflix вимагає від звинуваченого у шахрайстві режисера Карла Рінша повернути $11 млн
21:30
Ексклюзив
Десантно-штурмові війська ЗСУ, віцськові
"Є два основних сценарії": політолог Розумний про те, чи настане повне припинення вогню
21:23
Олаф Шольц
У Німеччині офіційно відправили у відставку Шольца та його уряд
21:12
Володимир Зеленський
Сьогодні може розпочатися припинення вогню по енергетиці, - Зеленський
21:12
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Події у Курській та Білгородської областях РФ мають взаємопов'язану інтригу. Колонка Сергія Згурця
20:45
Інтерв’ю
Мирослав Чех
У Європі формується потужна відповідь Трампу із військовим аспектом включно, - Чех
20:43
Окупанти, ЗАЕС
Передача контролю над ЗАЕС Україні чи будь-якій іншій країні неможлива, - МЗС Росії
20:35
прапор України
Конгрес місцевих та регіональних влад Європи привітав зусиля з припинення вогню в Україні
Більше новин