
Існує двопартійний консенсус щодо необхідності продовження підтримки України, - ексдиректор ЦРУ Петреус
У США існує двопартійний консенсус щодо необхідності продовження підтримки України, Київ і Вашингтон поділяють спільні цінності та принципи, а українці проявляють новаторство у війні
Про це сказав член Ради Безпеки КБФ, Командувач Центрального командування США у 2008-2010 роках, директор Центрального розвідувального управління США у 2011-2012 роках генерал Девід Петреус під час спеціальної події Київського безпекового форуму.
"Я був на Мюнхенській конференції з безпеки і зустрівся з великою делегацією Конгресу США. Це часто є показником, на який дивляться європейці. Це дуже важливо. Я сидів із сенатором Ліндсі Гремом, який дуже близький до президента Трампа, з низкою інших членів Палати представників від Республіканської та Демократичної партій. Вони приїхали до Мюнхена, щоб показати свою підтримку. І я думаю, що існує двопартійний консенсус щодо необхідності продовження підтримки України", - сказав він.
Генерал нагадав, що США надали Україні величезну допомогу у сфері безпеки. За його словами, це більше, ніж усі інші країни разом узяті. "Хоча ми повинні віддати належне іншим країнам НАТО і ЄС, які надали більше в цілому, якщо додати фінансову, економічну і гуманітарну допомогу до допомоги у сфері безпеки", - зазначив генерал.
Водночас він вказав на значний розвиток України у сфері ОПК, зазначивши, що минулого року Україна сама виготовила більше 155-міліметрових гаубиць, ніж отримала. "Тому нам просто потрібно продовжувати допомагати Україні і давати їй можливість робити те, що вона так вражаюче продемонструвала - неймовірні інновації… Я твердо вірю в необхідність продовжувати надавати допомогу Україні", - закликав Петреус.
Окремо він зазначив новаторство українців, особливо у сфері безпілотних систем, що, як упевнений Петреус, "дедалі більше ставатимуть майбутнім війни".
Генерал зазначив, що це його п'ята поїздка в Україну від початку повномасштабної війни.
"Давайте переконаємося, що ми всі віддані забезпеченню суверенітету, незалежності України, країни, яка зазнала брутального вторгнення… Пам'ятайте про те, що ми поділяємо цінності і принципи, ми дорожимо ними, і саме тому ми надали стільки допомоги від Сполучених Штатів, і саме тому інші країни НАТО та європейські і західні країни зробили те ж саме", - наголосив він.
Петреус також закликав усіх рухатися в одному напрямі для досягнення стійкого миру.
- Віцепрезидент США Джей Ді Венс стверджує, що позиція адміністрації президента Дональда Трампа в переговорах із Росією не є умиротворенням Кремля
18 лютого Трамп на пресконференції заявив, що рівень довіри в Україні до президента впав до 4%. Також глава Білого дому висунув претензію щодо допомоги Києву на $350 млрд.



- Актуальне
- Важливе








