Кабмін ухвалив постанову, якою дозволив лікарням створювати госпітальні банки тканин для трансплантації

22 лютого, 2025 субота
04:56

Кабінет Міністрів ухвалив постанову щодо врегулювання трансплантації тканин в Україні. Відтак, українські лікарні отримали можливість створювати госпітальні банки тканин

Зміст

Про це інформує МОЗ. 

Йдеться про зміни до закону "Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині". Тепер закон враховує Євродирективи та виконує положення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС щодо трансплантації тканин.

Було визначено порядок вилучення, зберігання, тестування, обробки та використання тканин для трансплантації та вимоги до їхньої якості. Це також включає пересадку фрагментів кісток, сухожиль, зв’язок, судин, серцевих клапанів та інших структур опорно-рухового апарату і серцево-судинної системи.

За словами міністра охорони здоров'я України Віктора Ляшка, своїм рішенням Кабмін дозволив лікарням створювати госпітальні банки тканин.

"Це важливий крок для порятунку життів військових і цивільних, які отримали важкі травми, а також для надання допомоги пацієнтам із вродженими вадами та складними захворюваннями, що потребують реконструктивних і пластичних втручань. Сьогодні трансплантація людських тканин є тим напрямом медицини, який інтенсивно розвивається і надає широкі можливості для лікування досі невиліковних хвороб. Ми працюємо над тим, щоб українці мали доступ до найсучасніших медичних технологій, які раніше були доступні лише за кордоном", - наголосив він. 

У МОЗ нагадали, що наразі в Україні не проводять трансплантації тканин. Разом з тим, таких операцій щороку потребують близько 20 тис. українців. 

Веденням реєстру медичних закладів, які надають тканини, та госпітальних банків тканин опікуватиметься Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками. Структура також займатиметься моніторингом побічних реакцій і можливих ускладнень після трансплантації.

"Запровадження подібної системи в Україні дозволить рятувати життя пацієнтів, які потребують трансплантації тканин, та забезпечить якість та безпечність анатомічних матеріалів для запобігання передачі захворювань", - наголосили в МОЗ. 

  • Раніше Зеленський підписав закон, який передбачає зміни у порядку проведення трансплантацій в Україні: загиблі через війну не можуть бути донорами органів. 

 

 

 

Теги:
Читайте також:
Київ
+7.7°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.28
    Купівля 41.28
    Продаж 41.84
  • EUR
    Купівля 44.74
    Продаж 45.43
  • Актуальне
  • Важливе
2025, вiвторок
25 березня
03:41
Оновлено
"Говоримо про лінію розмежування": Трамп розкрив деталі переговорів США з Росією в Саудівській Аравії
03:08
Масштабна кібератака на Укрзалізницю: голова правління компанії заявив, що потяги курсують без збоїв, жодного рейсу не скасували
02:34
На фото людина, що працює за комп'ютером
Російські хакери атакували низку урядових сайтів Бельгії
01:49
напад з ножем
У Києві поблизу залізничного вокзалу чоловік напав з ножем на двох перехожих
01:27
Оновлено
ЗСУ, ППО
Росіяни атакують Україну "шахедами": в Ізюмі на Харківщині горять об'єкти цивільної інфраструктури
01:20
Оновлено
Білий дім
Головреда The Atlantic випадково додали до секретного чату обговорення адміністрацією Трампа ударів по хуситах: у Білому домі відреагували
01:08
стоматологія
Смерть 7-річного хлопчика у київській стоматології: лікарку-анестезіолога відсторонили від роботи
00:28
Держдепартамент США
Переговори про тривалий мир в Україні можливі лише після повного припинення вогню, - держдеп США
2025, понедiлок
24 березня
23:58
Оновлено
Володимир Зеленський і Дональд Трамп
Зеленський заявив, що Росії вдалося вплинути на деяких людей з команди Білого дому: Трамп відреагував
23:47
Анонс
Читальня 2.0 - конкурс для підлітків
Від книги — до пригод: оголошено читацький конкурс для підлітків
23:43
Оновлено
Гаррі Кейн (у центрі), Англія - Латвія
ЧС-2026: Англія та Польща здобули "сухі" перемоги, результати й розклад матчів 2-го туру європейської кваліфікації
22:50
Ексклюзив
ЗСУ
Військовослужбовець Тимочко розповів, які напрямки ворог обрав пріоритетними на фронті
22:33
За добу на фронті сталося 138 боїв: РФ активно діє на Покровському та Лиманському напрямках
22:21
Чорне море
Припинення вогню в морі: у ВМС розповіли, що це означає для України
22:03
Армія РФ просунулася біля двох населених пунктів на Донеччині, - DeepState
21:50
Ексклюзив
"Орешник" путін
"Килимовими" ударами Путін планує створити гуманітарну катастрофу в Україні, - голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Тимочко
21:21
Оновлено
У РФ повідомили про загибель в Україні пропагандистів газети "Известия" і телеканалу "Звезда"
21:17
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Подробиці знищення ворожих гелікоптерів у Білгородській області та нові деталі оборудки на закупівлі снарядів для ЗСУ. Колонка Сергія Згурця
21:16
Оновлено
Росіяни атакували центр Сум: постраждали 88 людей, серед них діти
20:11
Ексклюзив
Дональд Трамп
Американці без України і ЄС нічого не можуть вирішити з росіянами, - політтехнолог Завгородній
20:01
OPINION
блог Павло Казарін
У нас є переможець на роль антигероя епохи. І це не російський диктатор
19:50
Ексклюзив
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Lechmar має заборгованість у 26,6 млрд грн: Згурець про закупівлю озброєння для ЗСУ через ДПСУ
19:49
Голос Америки
Закриття "Голосу Америки": до позову проти адміністрації Трампа приєдналися "Репортери без кордонів"
19:34
Дональд Трамп
Трамп пригрозив введенням тарифів проти країн, які купують нафту та газ у Венесуели
19:34
Реджеп Тайїп Ердоган
Ердоган заявив про мобілізацію всіх дипломатичних ресурсів для закінчення війни в Україні
19:26
Дональд Трамп
Трамп очікує підписання угоди про корисні копалини з Україною найближчим часом
19:09
новини Львівщини
Бізнесу компенсуватимуть 17,4 млн грн за купівлю українських промислової техніки та обладнання
19:03
Голка І Біличагський ліс
Голова громадської ініціативи “Голка” Ірина Федорів виграла суд у нардепа Горобця
18:49
Огляд
Джордж Форман
Помер легендарний боксер Форман, а нова президентка МОК тягне Росію на Олімпіаду. Головні новини світового спорту за тиждень
18:35
Реджеп Таїп Ердоган (неділя, 28 липня 2024 року)
Ердоган назвав протести у Стамбулі "рухом насильства"
18:23
Єврокомісар Андрюс Кубілюс
"Мир через силу": єврокомісар Кубілюс запевнив, що Україна може й надалі розраховувати на допомогу ЄС
18:19
Ексклюзив
Володимир Огризко
Сенатори готують резолюцію про те, що США ніколи не визнають окуповані території російськими, - Огризко
18:14
фейк, розсилка
"ТЦК викрали чоловіка з дитиною на Херсонщині": росіяни запустили відеофейк у Чехії
18:01
OPINION
блог Роман Безсмертний
У перемовній групі "кріт"
17:53
Сергій Ребров
Ребров знайшов позитив після програшу бельгійцям у Лізі націй
17:47
"Спартакіада" на ЗАЕС
"Спартакіада" на ядерному об’єкті: окупанти організували свято на ЗАЕС, з метою легітимізувати окупацію станції
17:43
Данія
"Не випадкові туристи": у Данії відреагували на анонсований візит делегації США до Гренландії
17:41
Сергій Гнезділов
Військовий Гнезділов, який повернувся на службу після СЗЧ, подав дві скарги до Конституційного Суду
17:32
Микола Калашник
Зеленський призначив Миколу Калашника головою Київської ОДА
17:24
Ексклюзив
Сербія
США підтримують Вучича, і на це варто зважати, - балканістка Шимкевич про те, як Україна має оцінювати ситуацію в Сербії
Більше новин