live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Віталій Портников: Скасування люстрації стане черговим обманом


фото: hromadske.ua
Чи може Конституційний суд України визнати, що люстраційний закон не відповідає Конституції?

Після оприлюднення інформації про можливу зустріч одного з керівників виборчої кампанії Володимира Зеленського Андрія Богдана із головою Конституційного суду Станіславом Шевчуком про такий розвиток подій – а його вже кілька місяців поспіль обговорювали кулуарно - заговорили і в медіа.

І справа, звичайно ж, аж ніяк не тільки в Богдані. Справа у виживанні системи управління Україною в разі перемоги Зеленського на президентських виборах. Нова влада не може розраховувати на лояльність чиновників постмайданної епохи - просто тому що далека від більшої частини з них у ціннісному сенсі, а попутникам і пристосованцям не буде довіряти. Але замінити цих чиновників можна тільки тими, хто працювали в апараті до них, хто навіть краще за своїх наступників розуміє функціонування олігархічної системи управління і попрацює над відновленням того, що вдалося демонтувати після Майдану під тиском західних кредиторів. При цьому у чиновників нової влади дуже складне завдання - вони, умовно кажучи, повинні імітувати європейський вектор розвитку і одночасно забезпечити свободу рук справжнім господарям країни.

Але більшу частина цих досвідчених і здатних управлінців, які перетворили українську економіку на випалену пустелю в інтересах сім'ї Віктора Януковича, люстрували. Для того, щоб послужити іншим сім'ям - не менш жадібним, але більш обачним - ці люди повинні повернутися у владу.

Зрозуміло, що для Конституційного суду таке рішення - це питання політичної волі. Причому не політичної волі Зеленського - навряд чи артист зрозуміє, що насправді відбувається. Ні, зараз ми можемо спостерігати тріумф колективної політичної волі самої системи, яка чергового разу блискуче переграє і наївний народ, і довірливих кредиторів, і саму себе.

Тому що якщо цій системі вдалося через Конституційний суд провести фактичну амністію капіталів за допомогою скасування статті про незаконне збагачення, так відмовитися від закону про люстрацію у майбутній політичній плутанині взагалі не складно. У ситуації, коли рішення, що суперечать одне одному будуть незабаром й за баром ухвалюватися одне за іншим, велика частина людей просто не помітить, що сталося. А Захід заспокоять обіцянкою прийняти новий, конституційний люстраційний закон. Правова держава, що поробиш!

Самообман у всьому цьому полягає в тому, що рано чи пізно такі маневри незмінно приведуть до обвалення самого державного каркаса, як це вже було 2014 року. Але українська еліта обожнює пиляти гілляку, на якій сидить - і в цьому своєму вмінні вона нічим істотно не відрізняється від українського народу.

новини партнерів

‡агрузка...

20 жовтня, 2019 неділя

20 жовтня, 2019 неділя

19 жовтня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати