Галогенні, ксенонові, світлодіодні фари - що краще і що практичніше?

Усім водіям варто пам'ятати, що з 1 жовтня по 1 травня за межами населених пунктів необхідно вмикати денні ходові вогні або ближнє світло фар

Стаття публікується на правах реклами

Це пряма вимога Правил дорожнього руху, за порушення якої можна отримати штраф до 510 грн. Все логічно: восени і взимку темнішає рано, видимість може погіршитися через погодні умови. Тому якісне світло фар - один з головних чинників безпеки на дорозі всіх учасників руху. Які фари обрати? Про недоліки і переваги поговоримо в статті.

Галогенні фари

Сучасні "галогенки" представляють собою лампу розжарювання. Всередині - буферний газ брому або йоду. Після подачі енергії на галогенну лампу електрика нагріває вольфрамову спіраль до стану світіння, електрична енергія перетворюється в теплову, яка, в свою чергу, перетворюється в світлову.

Такі лампи коштують недорого і досить прості у виробництві, мають низьку колірну температуру, гарне проникнення, високу швидкість розжарювання. Крім того, в погану погоду, коли фари швидко брудніють, світло від галогенної лампи краще освітлює дорогу.

Недоліком галогенних фар є низька яскравість світлового потоку. Як наслідок - неможливість повноцінно забезпечити високу видимість на дорозі. Крім того, "галогенки» не прослужать довго - середній термін служби такої лампи складає 500 годин.

Якщо ви вирішили зупинитися на цьому виді ламп, то купувати їх варто тільки у перевірених фірм виробників. Наприклад, на сайті автозапчастин EXIST.UA можна знайти галогенні лампи від майже 200 виробників, серед яких - лідери з виробництва оптики Osram і Philips.

Ксенонові лампи

Ксенонова лампа - це колба, наповнена парами ртуті і суміші інертних газів з переважанням ксенону. Світло ксенонових фар яскравіший, в порівнянні з "галогенкою", і має блакитний відтінок. Завдяки пластиковому покриттю фар, ксенонові лампи захищені від впливу УФ променів і безпечні для використання.

Світло таких ламп має блакитний відтінок, що забезпечує високу видимість на дорозі (до 70%). Це особливо актуально в погану погоду або вночі. Крім того, ксенонове світло значно менше подразнює очі, в порівнянні зі світлом галогенних ламп, і менше сліпить зустрічних водіїв.

Термін служби ксенонових ламп в 2-3 рази довший за галогенні (в середньому 2000 годин). Крім того, ксенонові лампи більш стійкі до ударів і вібрації через відсутність ниток в колбі.

Серед недоліків - необхідність встановлення спеціального блоку управління, оскільки для запалювання таких ламп потрібна напруга близько 25000 В, а в процесі роботи - напруга 80В з частотою 300 Гц. Штатна система електроживлення таких умов не забезпечує.

Крім того, такі лампи необхідно встановлювати в парі, оскільки в середньому через 200 годин роботи спектр випромінювання ксенону змінюється. Якщо поміняти тільки одну лампу, фари автомобіля будуть світити різним світлом.

Переваги ксенонових ламп в порівнянні з галогенними очевидні: висока видимість на дорозі, тривалий термін використання і міцність. Сьогодні виробники світлооптики для авто пропонують величезну кількість ксенонових ламп.

Світлодіодні лампи

Такі лампи встановлюються на автомобілі преміум і середнього цінового сегментів. У них є розумна система управління і додаткові вентилятори охолодження.

Світлодіодні лампи створюють ефективне освітлення: необхідна частина дорожнього покриття висвічується яскравіше, а та, яка вимагає затемнення, - менше або не освітлюється зовсім.

Термін служби LED-оптики становить від 25 до 50 000 годин роботи. Тому міняти їх потрібно значно рідше, ніж галогенні і ксенонові лампи. Крім того, світлодіоди швидко включаються і не вимагають часу для розігріву. Після їхнього включення автомобіль відразу забезпечений необхідною кількістю світла на дорозі.

Прогресивність і ефективність світлодіодної оптики очевидна. Однак необхідно розуміти, що коштують такі лампи недешево. Виробники це пояснюють необхідністю використання у виробництві дорогого устаткування і матеріалів.

Світлодіодна оптика має монолітну конструкцію, тому не підлягає ремонту. Якщо фара пошкоджена, міняти доведеться всю оптичну систему. Крім того, така оптика практично не нагрівається. Тому в снігову погоду світловіддача буде значно нижче.

Фахівці рекомендують встановлювати лампи тієї технології, яка передбачена заводом-виробником вашого автомобіля. Проте що би ви не обрали, якщо замовляти світлооптику на сайті EXIST.UA, вам запропонують безкоштовну доставку кур'єром компанії в ті міста, де розташовані офіси продажів EXIST.UA (сьогодні - це Київ, Харків, Одеса, Запоріжжя, Дніпро та ін.). Клієнти також можуть скористатися безкоштовною доставкою «Нової Пошти» у відділення перевізника або за вказаною адресою.

Інтернет-магазин про EXIST.UA організує установку купленої деталі на СТО-партнерах і доставку запчастин прямо на станцію ремонту. Вам же тільки залишається почекати, коли ваш автомобіль відремонтують. Ну, і звичайно ж, гарантія від виробника та EXIST.UA робить покупку безпечною.