Байден поговорив із Путіним: закликав знизити напруженість на кордоні з Україною та запропонував зустрітися

13 квітня на тлі стягування російських військ на кордон з Україною та до окупованого Криму президент США Джо Байден провів розмову з президентом Росії Володимиром Путіним

Про це повідомляє пресслужба Білого Дому.

"Президент Джозеф Р. Байден-молодший сьогодні поспілкувався з президентом Росії Володимиром Путіним. Вони обговорили низку регіональних та глобальних питань, включаючи намір Сполучених Штатів та Росії вести стратегічний діалог щодо стабільності щодо низки питань контролю над озброєннями та нових питань безпеки, спираючись на продовження дії Договору про скорочення ядерних озброєнь", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Віталій Портников: Путіну не потрібно спілкуватися із Зеленським

У Білому Дому наголосили - президент Байден чітко дав зрозуміти Путіну, що Сполучені Штати будуть твердо захищати свої національні інтереси у відповідь на дії Росії, такі як кібератаки та втручання у вибори.

Читайте також: Якщо завтра війна. Чи вдасться Росії захопити всю Україну

"Президент Байден підкреслив непохитну прихильність США щодо суверенітету та територіальній цілісності України. Президент висловив нашу стурбованість з приводу раптового нарощування російських військових в окупованому Криму та на кордонах України та закликав Росію до деескалації напруженості", - зазначили у Білому Домі.

Читайте також: "Діяти на випередження": Резніков закликав ЄС запровадити нові санкції проти Росії та припинити будівництво "Північного потоку-2"

Президент Байден підтвердив свою мету побудувати "стабільні та передбачувані" відносини з Росією, що відповідають інтересам США.

Він запропонував зустріч з Володимиром Путіним на вищому рівні у третій країні найближчими місяцями для обговорення всього кола питань, що стоять перед США та Росією.

Водночас у пресслужбі Кремля повідомили, що Путін обмінявся з Байденом "думками по внутрішньоукраїнській кризі" та "виклав засновані на мінському "Комплексі заходів" підходи до політичного врегулювання".