Проживання лише в притулку і без домашніх тварин: Норвегія посилює правила для біженців з України

Уряд Норвегії оголосив про плани посилити правила для українських біженців, щоб знизити потік людей до країни. Зокрема, йдеться про обмеження виплат та пільг

Про це повідомляє пресслужба уряду країни.

Нові заходи мають урівняти допомогу із програмами підтримки українців в інших країнах на півночі Європи.

"Велика кількість новоприбулих збільшує тиск на муніципалітети щодо здатності обслуговувати населення. Щоб продовжувати контрольовано приймати переселенців з України та надавати їм належні послуги у муніципалітетах, ми пропонуємо нові заходи щодо обмеження пільг та послуг", – заявила міністр праці та соціальної політики Тоньє Бренна.

Зазначається, що цієї зими уряд вже запровадив низку заходів для зменшення кількості прибуттів, але потік людей до Норвегії все ще високий. Тому уряд пропонує подальші обмежуючі заходи.

"Ми повинні уникнути ситуації, коли тиск на муніципалітети стане настільки високим, що нам буде складно допомагати Україні", – каже міністр юстиції та з надзвичайних ситуацій Емілі Енгер Мель.

Нові зміни, які пропонує уряд:

Зміни, що стосуються часу проживання, стоматологічних послуг та інтродукційних виплат, відправлені на слухання.

На початку зими у Норвегії уряд уже впроваджував зміни для перебування українців:

Також влада посилить ознайомлювальну програму і поставить конкретні вимоги щодо її спрямованості.

"Більше біженців мають швидше вийти на роботу, і ми очікуємо, що українці швидко вивчать мову та зможуть себе забезпечувати. Водночас ми будемо пропонувати заходи, орієнтовані на отримання роботи. У багатьох місцях є велика потреба в робочій силі. Українські біженці мають стати ресурсом. Ми знаємо, що українці хочуть працювати та забезпечувати себе, і що вони готові до роботи не лише за своєю кваліфікацією", – зазначила міністр праці.

Серед майбутніх змін:

26 січня стало відомо, що у ЄС готові за потреби продовжити тимчасовий захист для біженців з України після березня 2025 року. Спільне рішення ухвалять після додаткових консультацій.