Мильна бульбашка «Повітряного експресу»

Як В.Каськів завалив переговори президента в Китаї по отриманню нового кредиту

Саміт в Китаї пройшов.  Для когось він вдало, для когось очікувано погано. Весь інтернет обсмоктує зустріч Обами та Путіна і всі якось тихо обходять питання відмови Китаю у наступному кредиті для України.

Фіаско нашого Президента і його команди у тому, що у нього повне роздвоєння особистості - одна його особистість - «публічна» робить красиві заяви та картинки для громадськості і більше навіть для кредиторів, а друга його особистість - «договорняк» пробує всюди заробити.

Тому оточення радників та аналітиків щоразу розгублюються і не знають, яку інформацію на ту чи іншу зустріч йому готувати? Чи ту, де він «заробить», чи ту, де він «отримає».

Через те, що його оточення постійно плутає зміст цих синонімів (більшість з них журналісти високоосвічені), а наш гарант не може їм чесно сказати, яка і де різниця, тому і отримує недостовірну та неповну інформацію перед такими важливими зустрічами та подіями.

Чи знає оточення та уряд гаранта про все, що відбувається з китайськими кредитами?

Звичайно, інформації тільки у відкритих джерелах пре достатньо. Чи є підставою АП, уряду та близького оточення те, що гарант так в черговий раз так опустився і невдало висвітився в на міжнародному рівні? Звичайно, більше того – це «підстава» спланована.

На фоні відмови МВФ у липні поточного року у черговому транші із-за корупції в ГПУ та судовій системі України та «видимість» реформ, відмова Китаю вже є таким серйозним дзвіночком для, щоб дати зрозуміти сьогоднішньому уряду, що їх справи кепські і пора на вихід.

Чи зроблять висновки в АП, уряді? Навряд чи, тому що «дерибан» так званих «китайських коштів» продовжувався вже «реформаторським» урядом Яценюка. Але все по порядку.

Китай завжди був зацікавлений у тому, щоб кудись інвестувати в Україні, як і більшість грошовитих країн. Тому щоро вірить у всі байки, які підкріплені державними гарантіями.

Що мав би знати наш гарант перед поїздкою до Китаю?

Прості речі: скільки і ким бралися кредити у Китаю? Ким і як кралися? Яка історія реалізації проектів китайських кредитів і що робиться урядом для виправлення ситуації та їхати підготовленим.

Візьмемо хоча б останній кредит КНР Україні або:

Що знав Президент Китаю і що мав би знати наш Президент особисто?

Генеральною прокуратурою України та Національною поліцією України розслідуються кримінальні провадження №12015100000000064 та №1201400000000034 за фактами скоєння особливо тяжких злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (Розкрадання коштів), ч.2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання службовим становищем), ч.3 ст. 209 Кримінального кодексу України (Відмивання коштів, отриманих злочинним шляхом) посадовими особами Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України (керівник – Каськів Владислав Володимирович).

У ході розслідування кримінального провадження встановлено наступні факти.

05.07.2011 між Експортно-Імпортним банком Китаю (The Export-Import Bank of China (China Exim Bank) та Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами України у особі Державного підприємства "Дирекція з будівництва та управління національного проекту "Повітряний експрес" та інших інфраструктурних об'єктів Київського регіону" (код за ЄДРПОУ: 37635024) укладено кредитний договір № BLA201123 для кредитування Національного проекту з будівництва залізничного пасажирського сполучення між залізничною станцією «Київ – Пасажирський» (м. Київ) та міжнародним аеропортом "Бориспіль» (м. Бориспіль, Київська область) на суму $372 313 538 долл. США.

У ході реалізації проекту будівництва між Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами України у особі його структурного підприємства - Державного підприємства "Дирекція з будівництва та управління національного проекту "Повітряний експрес" та Китайська Національна Корпорація Машинної Індустрії та Генеральних Підрядів (СМСЕС) China National Machienery Industry Comlete Engineering Corporation (генеральний директор Сунь Бай) підписано договір № СMCECC01HT 022WQ будівельного підряду на суму $372 313 538 долл. США.

У період часу 2012-2014 років на рахунок Державного підприємства "Дирекція з будівництва та управління національного проекту "Повітряний експрес" перераховано кредитні кошти, що належать Експортно-Імпортному банку Китаю (The Export - Import Bank of China) у сумі $42 159 875,76 доларів США (346 566 762 грн.)

У ході реалізації проекту з будівництва залізничного пасажирського сполучення між залізно-дорожньою станцією «Київ – Пасажирський» (м. Київ) та міжнародним аеропортом "Бориспіль» (м. Бориспіль, Київська область) Державним підприємством "Дирекція з будівництва та управління національного проекту "Повітряний експрес" заплановані роботи не виконані.

Внаслідок злочинної змови керівника Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Каськіва Владислава Володимировича та підлеглого йому директора Державного підприємства Дьяченка Геннадія Володимировича та за допомогою адвоката Степанова О. та інших адвокатів, було вчинено злочини з розкрадання коштів на суму $10 447 334 доларів США.

Злочини було вчинено у наступний спосіб:

- придбання у 2014 році земельних ділянок загальною площею 7,7314 га у спосіб, який не передбачений законодавством України та за цінами, які вище від середньо регіональних на суму $3 965 517 доларів США (46 000 000 грн. ).

- перерахування грошових коштів у сумі $4 966 666 доларів США (81 950 000 грн.) на рахунок підприємства ТОВ «Фінансова компанія «Сапфір фінанс», що має ознаки фіктивності з їх незаконним переведенням з безготівкової форми у готівку і подальшого присвоєння.

- розміщення упродовж грудня місяця 2014 року на депозитному рахунку коштів у сумі $1 515 151 доларів США (25 000 000 грн.) у фінансовій установі ПАТ «Профін Банк» (Національним банком України віднесено до категорії неплатоспроможних), подальшого вчинення легалізації (відмивання) коштів здобутих злочинним шляхом, незаконним переведенням з безготівкової форми у готівку і подальшого присвоєння.

Причетні до вчинення злочинів колишні державні службовці Каськів В.В. та Дьяченко Г.В. переховуються від правоохоронних органів за межами України та перебувають у розшуку.

Адвокати, які створювали ці схеми у більшості спокійно розгулюють по Києву і судяться в інтересах Каськіва за вкрадене з державою Україна, заносять хабарі прокурам та мєнтам та «вирішують» справи Каськіва В. та його оточення.

НІ ОДНІЄЇ КОПІЙКИ в державу не повернуто і не буде повернуто.

Маючи «своїх» Генерального прокурора, Голову АП, Голову СБУ та купу радників і посла у КНР, пан Президент мав би мати і ту інформацію,

Що у травні-червні цього року декілька організацій Китаю і США отримали відповідні листи:

Більше того, як і перед зустріччю з МВФ, так і перед зустріччю з КНР, наш гарант мав би бути поінформований своїм оточенням, що йдеться у тих листах, які схеми Фірташа, Льовочкіна та їх посіпак там описуються і бути готовим відповісти за свою бездіяльність чи показати план дій своєї «антикорупційної» діяльності та реформ.

Два рази на одні граблі. Після відмови у фінансування у липні цього року, зразу почалася «бурна діяльність» в ГПУ – одного кума поміняли на іншого;

Що відбулося після поїздки на саміт у КНР? Зразу заарештували адвоката Каськіва по справі «Повітряний експрес» - а чому не раніше???? Справі вже більш як 2,5 роки.

Що далі?