Британія зберігатиме архів Стівена Гокінга разом з рукописами Дарвіна та Ньютона

Архів відомого британського вченого наших днів Стівена Гокінга зберігатимуть разом з рукописами Чарльза Дарвіна та Ісаака Ньютона в Кембриджському університеті

Про це розповідає Reuters.

Британський уряд заявив, що збереже доробок покійного британського дослідника чорних дір Стівена Хокінга - від основних робіт з теоретичної фізики до сценаріїв "Сімпсонів" - і таких об'єктів, як його персоналізовані інвалідні візки.

Хокінг, який здобув міжнародне визнання за свою роботу над чорними дірами, помер у березні 2018 року у віці 76 років, провівши все життя, досліджуючи витоки Всесвіту.

З 21 року він страждав на хворобу моторних нейронів, яка прикувала його до інвалідного візка та через деякий час паралізувала все тіло, включно з голосовими зв'язками так, що вчений змушений був користуватись штучним синтезатором голосу за допомогою кінчика пальця, який залишався рухливим.

Уряд постановив, що його величезний архів наукових та особистих робіт буде переданий до університетської бібліотеки в Кембриджі, де він проживав, а весь вміст його кабінету буде передано Науковому музею.

Читайте також: Геній, який 50 років обдурював смерть. Що треба знати про Стівена Гокінга

"Для нього було дуже, дуже важливо, щоб наука була відкрита для якнайширшої кількості людей, і була якось демократизованою і не була заповідником кількох елітних", - сказав син Гокінга Тім.

"Я сподіваюся, що його праці  надихнуть наступне покоління", - додав він.

Гокінг здобув міжнародну популярність після публікації у 1988 році "Короткої історії часу". Втім вчений  або його образ з'являлись також у кіно та мульфільмах: "Зоряний шлях: Наступне покоління",  "Теорія великого вибуху", "Сімпсонах", тощо.

У його архіві на 10 тис. сторінок розміщені фотографії, папери та листування, включаючи листи експрезидента США Білла Клінтона та його дружини Гілларі.

Архів Гокінга приєднується до архівів Ісаака Ньютона і Чарльза Дарвіна в бібліотеці, точно так само, як його прах був похований у Вестмінстерському абатстві Лондона між цими двома іншими гігантами британської наукової думки.

Вміст його кабінету, включаючи інвалідні візки вченого, медалі та пам’ятні речі, буде збережено в колекції Наукового музею, а деякі елементи будуть виставлені в Науковому музеї в Лондоні на початку 2022 року.