"Частка українського кіно в касах кінотеатрів від 2014-го до 2019 року зросла на 8%", – продюсер Пилип Іллєнко

Це показник достатньо швидкого зростання. Середньоєвропейський показник національного кіно на власному ринку становить 20-30%. Якби не пандемія, ми теж могли б вийти на кращі показники. Крім цього, українська прем'єра перестала бути ексклюзивною подією в хорошому сенсі. Прем'єра почали відбуватись щотижня

Про це розповів актор, продюсер, політик, громадський діяч Пилип Іллєнко під час дискусійної панелі "Проєкція. Створення образу епохи незалежності" на форумі VIA Carpatia. 

Також Іллєнко додав: "За час, поки я був головою Державного агентства України з питань кіно, ми докладали великих зусиль не стільки до фінансової складової, скільки до інформаційної, щоб про зйомки кожного українського фільму, про його прем'єру знало якомога більше людей. Певною мірою це вдалося". 

Він розповів, що головними викликами того часу стали виведення українського кінематографа з тіні кінематографа сусідніх держав, зокрема російського.

"Є різниця між українським кіно і кіно, зробленим в Україні, не треба підмінювати поняття. Мовляв, якщо ми знімаємо в Україні масово російські серіали, то в нас усе гаразд з українським кіно – це не так", – зауважив Іллєнко. 

Про інший вагомий виклик продюсер зазначив: "Ми зіткнулися із синдромом постколоніальної провінційності. Ми самі не можемо усвідомити, що робимо якісний кінопродукт, нам потрібна довідка з-за кордону: з Москви, з Канн". 

Учасники дискусійної панелі обговорювали розвиток українського мистецтва протягом 30 років незалежності, роль мистецтва у становленні незалежності й формуванні порядку денного, вплив політичної парадигми на формування культурного ландшафту в Україні тощо.