Казахстан спростував інформацію про нібито продаж Сполученим Штатам радянських бойових літаків

Держпідприємство Казахстану, яке імпортує та експортує військову техніку, спростувало повідомлення про продаж літаків радянського зразка Сполученим Штатам

Про це йдеться у повідомленні на сайті Казспецекспорту.

Стверджується, що торги з реалізації авіаційної техніки з умовою обов'язкової ліквідації проводилися відповідно до норм законодавства та серед юридичних осіб Казахстану. Представники закордонних компаній у торгах участі не брали.

Зазначається, що утилізацію контролюють балансоутримувачі. За домовленостями, літаки, вузли та агрегати мають бути утилізовані, а не відновлені в початковий стан, і вивозитимуться лише як металобрухт.

Про те, що США нібито придбали у Казахстану щонайменше 81 старий літак радянського зразка, писало видання Kyiv Post.

Зазначалося, що протягом кількох років Казахстан поступово замінював свій застарілий парк бойових літаків радянського виробництва сучасними версіями, такими як російські багатоцільові літаки Су-30СМ.

Країна продала на аукціоні 117 винищувачів і бомбардувальників радянських часів, зокрема перехоплювачі МіГ-31, винищувачі-бомбардувальники МіГ-27, винищувачі МіГ-29 і бомбардувальники Су-24 1970-х і 1980-х років. Оголошена вартість продажу склала один мільярд казахстанських тенге, або $2,26 млн.

У пропозиції про продаж зазначалося, що літаки були в непридатному стані, їхня модернізація вважалася економічно недоцільною, а їх використання як джерела запасних частин обмежене.

"Мотив покупки США залишається нерозкритим. Але йдеться про можливість їх потенційного використання в Україні, де подібні літаки перебувають на озброєнні. Продаж здійснювався через офшори", - написало видання.

Там припустили, що, зважаючи на те, що Україна продовжує покладатися на зброю радянської епохи, літак міг би служити джерелом запасних частин або бути стратегічно розгорнутим як приманка на аеродромах.