Через необґрунтований штраф: Нова пошта подала до суду на Держпродспоживслужбу

Нова пошта подала до суду на Державну службу з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів через необґрунтований штраф у розмірі 325,9 млн грн за пошкодження посилки

Про це повідомила пресслужба Нової пошти.

У пресслужбі нагадали, що в березні 2021 року працівники Держпродспоживслужби прийшли в одне з харківських відділень Укрпошти. Приводом для перевірки стала скарга клієнта щодо пошкодження посилки вартістю 500 грн. В результаті перевірки компанія отримала штраф у розмірі 325,9 млн грн.

"Нова пошта розцінює дію контролюючого органу як маніпуляцію державою своїх повноважень і оскаржує штраф у Харківському окружному адміністративному суді", - йдеться у повідомленні.

Крім того, у пресслужбі додали, що компанія вже направила офіційну скаргу до Держпродспоживслужби на неправомірні дії співробітників харківського підрозділу, а також звернулася до омбудсмена та міжнародних правозахисних організацій.

Так, у компанії вважають, що перевірка відбулася з порушенням законодавства. Зокрема, інспектор, який проводив перевірку, надав документи про перевірку керівнику відділення Нової пошти, який не є уповноваженою особою компанії. Крім того, додали в компанії, представник контролюючого органу за законом мав розписатися в журналі під час здійснення перевірки, однак цього теж не було зроблено.

Водночас, додали у пресслужбі, керівник відділення запропонував інспекторам звернутися до керівництва компанії, що було розцінене ними як створення перешкод посадовим особам для перевірки. 

"Зазначимо, що за останні півроку Держпродпсоживслужба провела близько 80 перевірок у відділеннях Нової пошти в різних регіонах України і в жодному випадку таких претензій до компанії не висувалося", - зауважили у компанії.

На думку Нової пошти, акт про штраф також був складений з порушеннями: у ньому не зазначена дата правопорушення та у чому саме полягало перешкоджання діяльності перевіряючому органу.

У компанії також вважають неправомірним, що штраф було розраховано від обороту всієї компанії, а не відділення, в якому здійснювалася перевірка. У пресслужбі додали, що контролюючий орган обрав максимальний з можливих штрафів, хоча за практикою навіть суд не обирає найвищу міру покарання, якщо порушення було здійснене один раз.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb