Деколонізація українського культурного простору - справа національної безпеки

Одеська міська рада відмовилась сьогодні демонтувати в місті пам’ятник Катерині II. І це в той час, коли по Одесі регулярно б’ють російськими ракетами та безпілотниками-камікадзе

За останній час це вже друге подібне рішення органу місцевого самоврядування. Зовсім нещодавно в Харкові обласна рада відмовилась перейменувати Харківський академічний російський драматичний театр ім. О. С. Пушкіна.

При цьому головними противниками як в Одесі, так і в Харківській обласній раді виступили політичні сили сформовані регіональними лідерами. На Харківщині противниками були депутати "Блоку Кернеса", в Одесі голосування завалили депутати міського голови Труханова з фракції "Довіряй ділам".

Ці приклади красномовно свідчать, що політику деколонізації не можна перекладати на відповідальність міської чи регіональної влади. Це повинна бути централізована політика із конкретними цілями та інструментами їх досягнення. Я з однодумцями зареєстрували відповідний законопроєкт, який чітко прописує механізм деколонізації та регламентує відповідну політику. Подібний підхід вже довів свою ефективність на прикладі політики декомунізації. Тому, закликаю колег депутатів підтримати цей закон, а Президента оперативно його підписати.

Деколонізація українського культурного простору є справою національної безпеки й зволікати з цим не можна.