Огляд

Купити житло під час війни: які квартири найпопулярніші у Києві та чому стрімко почала дорожчати Одеса

3 червня, 2025 вiвторок
08:15

Київ, Львів та Ужгород залишаються містами з найдорожчим житлом, однак серед лідерів за темпами зростання цін останнім часом є й Одеса

Зміст

В Україні продовжують зростати ціни на житло практично в усіх містах, що бодай трохи віддалені від лінії фронту. При цьому за останні пів року лідером за темпами подорожчання житла стала Одеса. За даними порталу ЛУН, ціни на первинному ринку зросли на 21%, тоді як у Києві та Львові приріст склав всього по 2%. Натомість в Ужгороді вартість квадратного метра у новобудові навпаки знизилась на 4%.

При цьому житло в Одесі все ще залишається дешевшим, ніж у столиці у Львові чи Києві. На первинному ринку найдорожчі квартири у Львові – 57 300 грн за квадратний метр, тоді як у Києві – 54 тис. грн. Одеса з ціною 48 500 грн за квадратний метр вийшла на третє місце, випередивши Ужгород, де ціна квадратного метра знизилась до 44 700 грн.

Ціни на житло на первинному ринку, Фото: ЛУН

У Києві практично немає первинного ринку житла

"Первинного ринку житла у Києві дуже мало. Наприклад, минулого року Києві здали в експлуатацію 24 багатоповерхові будинки. Для київського ринку це дуже мало, – каже президентка Асоціації фахівців з нерухомості України Олена Гайдамаха. – При цьому Київ досяг довоєнної цінової пропозиції і, мабуть, уже на 2 – 3% зріс, якщо порівнювати з початком 2022 року".

Водночас за словами Олени Гайдамахи, великої потреби у житлі не первинному ринку немає, оскільки воно вимагає часу і грошей, аби зробити ремонт. Більшість покупців у столиці потребує житла, у яке можна відразу в’їхати. Тих, хто розглядає житло як інвестицію, тепер мало, хоча такі покупці теж є.  

"Нині головним критерієм, який впливає на вибір житла і його ціну є близькість до метро. Люди готові купувати квартири і на верхніх поверхах багатоповерхівок, головне, у будинку був генератор", – каже Олена Гайдамаха.  

На вторинному ринку дорожчає житло навіть у Харкові

На вторинному ринку ціни на житло зростають по всій країні, навіть у Харкові та Дніпрі. При цьому якщо дивитись ціни на однокімнатні квартири, то тут лідером за темпами зростання є Ужгород. Середня ціна однокімнатної квартири тут зросла на 19% до 64 100 доларів. За ці гроші можна придбати три однокімнатних у Харкові, хоча тут середня вартість за пів року зросла на 10% – до 22 тис. доларів. У столиці  середня вартість однокімнатної квартири 65 тис. доларів, у Львові – 64 900.

Читайте також: Чому Ужгород майже наздогнав за вартістю житла Львів і Київ

Щодо двокімнатних помешкань, то тут лідером за темпами зростання цін є Одеса. Середня ціна двокімнатної квартири в Одесі зросла на 13% до $62 тис. і зрівнялась з ціною двокімнатної квартири в Луцьку. Трійка лідерів тут незмінна: Київ ($100 тис. ), Львів ($92, 5 тис.) та Ужгород ($ 87,5 тис.).

Трикімнатні квартири найшвидше дорожчають у Вінниці – на 13% за пів року – до $ 79 тис. У Києві теж трикімнатні квартири пішли вгору – на 9% за пів року (до $150 тис.) При цьому у Львові ціна зафіксувалась в середньому на $ 116 тис. В Ужгороді зросла на 5% до $110.

Чому Одеса вирвалась у лідери за темпами зростання цін

Активне зростання цін на житло в Одесі пов’язують з кількома чинниками. По-перше, знизилась інтенсивність обстрілів портової інфраструктури. По-друге, на тлі перегрітих цін у відносно безпечних Львові та Ужгороді, житло в Одесі все ж доступніше за цінами. Скажімо, якщо однокімнатна квартира у Львові коштує дорожче, аніж двокімнатна в Одесі.

За словами рієлторки Ольги Архипової, попит на житло в Одесі забезпечують два типи покупців – ті, які потребують житла, та ті, хто інвестує в нерухомість, аби отримувати пасивний дохід. При цьому і одні, й інші хочуть квартири, які не потребують ремонту.

"Перш за все, люди хочуть купити квартиру з ремонтом. Нині цей запит дуже яскравий. Чому? Бо бракує будівельників, ремонтників, – каже Ольга Архипова. – Якщо купують житло як інвестицію, то важливий вид на море. Але при цьому квартира має бути вже укомплектована, щоб відразу отримувати пасивний дохід. Таких квартир уже практично немає на ринку, тому ціни зростають. Трикімнатну квартиру з якісним ремонтом знайти складно. Якщо така з’являється на ринку, вона йде за задекларованою ціною. Тобто навіть торгу немає".

Одеса, Фото: domin.ua

При цьому квартири у новобудовах також швидко розкуповують. У забудовників, які мають добру репутацію і вчасно здають житло в експлуатацію, квартири розкуповують впродовж тижня з моменту закладення будинку.

За словами рієлторки, значна частина покупців житла в Одесі, переселенці з Херсону та Миколаєва.

"Багато ВПО намагаються купити житло за програмами єОселя та єВідновлення. Отримавши такі сертифікати, люди з Херсону і Миколаєва приїжджають насамперед до нас, бо хочуть залишитись у південному регіоні, біля моря. Буває, що зовсім невелика сума за цими сертифікатами, то доводить шукати житло в інших містах, – каже Ольга Архипова. – Також багато покупців з Дніпра, Харкова та інших областей, де гірша безпекова ситуація. Є також покупці з Молдови та Придністров’я".

Теги:
Читайте також:
Київ
+15.8°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, понедiлок
8 червня
23:06
Володимир Зеленський
"Дуже позитивна розмова": Зеленський поспілкувався з Віткоффом та Кушнером в аеропорту Кишинева
22:58
Німеччина та Франція відмовилися від проєкту європейського винищувача
22:58
Ексклюзив
Марина Данилюк-Ярмолаєва
Пам’ятник Булгакову був частиною політики "руского міра" в Україні, — Данилюк-Ярмолаєва
22:48
Крістіан Еріксен
Футболіст збірної Данії Еріксен зробив першу заяву після того, як знепритомнів під час матчу з Україною
22:39
Ексклюзив
Марина Данилюк-Ярмолаєва
Данилюк-Ярмолаєва: Таємний візит Абрамовича до Києва плодить конспірологію
22:19
У Дніпрі на подвір'ї приватного будинку вибухнув боєприпас: загинуло двоє чоловіків
22:15
Оновлено
на фото Тарас Качка
Качка вважає, що Україна перебуває на фінальному етапі реформ у верховенстві права
22:11
Ексклюзив
Вадим Денисенко
Це голоси не стільки за Пашиняна, скільки проти Росії, - Денисенко про вибори у Вірменії
22:06
Interflex
Вишкіл пройшли 63 тис. українських військових: програма Interflex вступає у новий етап
22:01
Іран
Ми не маємо довіри до протилежної сторони. Головний переговорник Ірану виступив із жорсткою заявою
21:26
штучний інтелект
Британія виділила $1,5 млрд на національний суперкомп'ютер, мікрочіпи та ШІ
21:10
Польща Україна
Поляки розпочали збір підписів проти позбавлення Зеленського Ордена Білого Орла
21:01
Ексклюзив
Агія Загребельська
Потрібно ставитися реалістично: Загребельська про заяви Рубіо щодо припинення послаблення санкцій США проти російської нафти
20:59
Олександр Тингаєв
У віці 46 років помер спортивний коментатор Олександр Тингаєв
20:49
У Санкт-Петербурзі стався вибух на заводі "Арсенал", який виготовляє компоненти для російських ракет
20:41
Володимир Зеленський та Чарльз III (праворуч)
Зеленський зустрівся з королем Чарльзом III у Віндзорському палаці
20:25
Україна ЄС
Через невиконані реформи Україна може втратити 300 мільйонів євро від ЄС
20:04
Оновлено
Водію за смертельну ДТП у Соломʼянському районі обрали запобіжний захід. Деталі суду
20:01
OPINION
Дискусія про лідерів. Хто ж з них контроверсійніший?
20:00
Кароль Навроцький
Навроцький ухвалить рішення про орден для Зеленського у відповідний час, — речник президента Польщі
18:57
Іван Гаврилюк
Генерал Гаврилюк заявив, що звільнився з Міноборони через публічні звинувачення з боку Умєрова
18:55
Ексклюзив
Трамп у Давосі
Трамп застряг в Ірані і нічого нікому не довів, - директор Центру міжнародних досліджень Дубовик
18:54
застосунок Дія
Шахрайська "Дія". Сервіс повідомляє про нову схему ошуканства
18:23
Герхард Шредер
"Бере гроші від Путіна": Сікорський нагадав, що ексканцлер ФРН Шредер також є кавалером ордена Білого Орла
18:20
Ексклюзив
Агія Загребельська
Один із найслабших, а не найсильніших: експертка Загребельська про 21-й пакет санкцій ЄС проти РФ
18:16
Марта Кос єврокомісарка з питань розширення ЄС
Єврокомісарка Марта Кос підтвердила відкриття переговорів про вступ України до ЄС 15 червня
17:57
ДТП у Києві
В Україні посилять відповідальність за перевищення швидкості та систематичні порушення ПДР
17:57
Edi Rama
"Фламінгова революція": в Албанії тривають протести проти проєктів родини Трампа та влади прем'єра Рами
17:41
Польща солідарна з Україною
Україна-Польща. Москва зосередилася насамперед на спробах підірвати "спільний фронт безпеки"
17:32
Запоріжжя, наслідки атаки РФ 08.06.2026
РФ атакувала Україну БПЛА та авіабомбами: у Запоріжжі двоє загиблих, у Слов'янську — дев'ятеро поранених
17:20
Огляд
Україна Польща
Муссоліні залишили орден Білого Орла, а Зеленського хочуть позбавити: у чому суть нової польсько-української суперечки. Пояснюємо
17:01
OPINION
Кубинська безпорадність росіян
16:52
знущання в Одеському СІЗО
ДБР відкрило провадження через відео зі знущаннями над експрацівником ТЦК у СІЗО
16:32
Всеволод Князєв
Викриття топпосадовців і 5 років тюрми: Князєв пішов на угоду з прокуратурою
16:29
Ціни на пальне, АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
16:26
Дональд Трамп
Трамп знайшов нового посередника на переговорах з Росією, — ЗМІ
16:21
курс валют
Курс валют на 8 червня: гривня послабшала щодо долара
16:15
безпілотник, дрон, шахед
В Україні створили автономні дрони-перехоплювачі "шахедів", - Федоров
16:06
Заступник міністра науки Польщі Анджей Шептицький
У Польщі заступника міністра науки українського походження Шептицького розкритикували за порівняння бійців УПА з антикомуністами
15:43
Віктор Медведчук
Державі повернули 10 гектарів лісу на Київщині, які пов’язують зі структурами Медведчука
Більше новин