Компанія "Сінево" заявила, що досягла домовленості з ДБР. Деталі

"Сінево Україна" 27 лютого заявила, що може припинити роботу через арешт будівель головного офісу у Києві та центральної лабораторії. Проте ввечері вівторка компанія виступила з новою заявою

Про це повідомляє офіційний фейсбук компанії "Сінево".

"Друзі, виходимо до вас з новиною щодо згоди, досягнутої "Сінево" з ДБР у справі арешту будівлі лабораторії в Києві. Від усієї команди "Сінево" ми щиро вдячні кожному з вас за підтримку та допомогу, завдяки яким нам вдалося привернути увагу держави до проблеми, та стати на шлях її конструктивного вирішення", - йдеться у повідомленні.

"Сінево" наголошує, що в ході плідного діалогу з представниками ДБР, вони заперечили будь-які наміри щодо блокування діяльності лабораторії.

"Запевнили в своїй підтримці і намірі сприяти швидкому розв’язанню питання арешту будівлі компанії в правовому полі. Наразі спільною метою "Сінево" та ДБР є швидке вирішення проблеми і скасування арешту будівлі в судовому порядку. Ми вдячні ДБР за швидку і адекватну реакцію", - пише компанія.

"Сінево" заявила, що може припинити діяльність

Про це йшлося у першому повідомленні компанії у Facebook.

У "Сінево" називають арешт, накладений ДБР на будівлю головного офісу і центральної лабораторії в Києві, безпідставним та протизаконним

"Невдовзі компанія буде змушена припинити діяльність в цій будівлі. А це призведе до повної зупинки роботи мережі лабораторій "Сінево" в Україні", - наголосили у компанії.

За їхніми словами, через арешт без послуг сучасної лабораторної діагностики залишаться близько 300 тисяч пацієнтів щомісяця, зокрема ті, хто обслуговується мережею "Сінево" на безоплатній основі.

Йдеться про пацієнтів по програмі медгарантій Національна служба здоров’я України (НСЗУ), бійців Сил ТрО ЗСУ, пацієнтів інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова та центру протезування та реабілітації Superhumans Center.

У пресцентрі додають, що в результаті арешту бюджет України втратить сотні мільйонів грн податків і зборів, більше ніж 2300 співробітників компанії стануть безробітними, а інвестиційному іміджу України буде нанесена непоправна шкода.

"Компанія "Сінево Україна" закликає ДБР та органи влади до якнайшвидшого розв'язання питання у правовому полі та скасування незаконного арешту будівлі лабораторії. Лише прямий і відвертий діалог влади з бізнесом допоможе зупинити", - підсумували у мережі лабораторій.

Реакція ДБР

Пресслужба ДБР підтвердила арешт приміщень.

"Працівники ДБР ще з 2022 року здійснюють досудове розслідування за фактом вчинення службовцями одного з міністерств, Фонду державного майна та державного підприємства Українського науково-дослідного інституту нафтопереробної промисловості МАСМА можливого незаконного відчуження цілісного-майнового комплексу державного підприємства", - повідомили там.

Зазначається, що під час розслідування досліджувалась законність перереєстрації частини цілісного-майнового комплексу третім особам. У 2022 році слідчим суддею за клопотанням прокурора накладено арешт на ці приміщення.

При цьому відомство наголошує, що розслідування не перешкоджає роботі "Сінево".

"Жодних слідчих дій відносно вказаного медичного підприємства, які б перешкоджали здійсненню його діяльності, не проводилось, і після накладення арешту на держмайно у 2022 році жодних перешкод у наданні медичних послуг не виникало та не виникає й сьогодні", - запевнили у ДБР.

Довідково: Мережа лабораторій "Сінево Україна" розпочала роботу в Україні у 2007 році й зараз об'єднує понад 340 відділень у 139 містах країни. За рік вони обслуговують близько 4 млн людей. Дохід компанії у 2022 році становив 1,3 млрд грн, а чистий збиток – 247 млн грн.