
Якими дровами не варто опалювати будинок?
Оплювати будинок дровами – це один із найбільш економічно вигідних варіантів. Однак у цьому процесі важливо використовувати правильні види деревини
Холодна погода змушує господарів продовжувати опалювати приватні будинки та дачі. Дехто використовує котли, проте традиційні печі та каміни також не залишаються осторонь. У цьому процесі ключову роль відіграють породи дерев, адже не всі види однаково ефективні для спалювання.
Деякі дрова можуть стати справжнім розчаруванням, вони погано горять, димлять та дають мало тепла. У найгірших випадках - швидко засмічують димохід, що може навіть призвести до біди.
Як обирають породи дерев для опалювання?
Щоб ефективно обігріти будинок дровами, слід обирати ті, що забезпечують максимальне тепло. Основну увагу звертають на важливий показник - теплотворну здатність. Крім того, деревина повинна горіти довго, а також не створювати зайвих проблем, наприклад, не диміти або не виділяти смол. Тобто, для якісного опалення дрова мають повільно згоряти, поступово виділяючи тепло. Найкраще з цим впораються листяні породи дерев, часто віддають перевагу дубу, ясені, буку чи тису – вони забезпечують тривале горіння та стабільний жар.
Популярними для запалювання камінів та печей також є плодові дерева, наприклад, яблуня чи груша, адже вони добре горять, а також виділяють приємний аромат.
Звісно такі види деревини також будуть коштувати найдорожче. Тому, у пошуках бюджетних варіантів, люди часто купують такі породи, що не лише погано горять, а також можуть швидко забруднити піч або котел.
Опалення на дровах, Фото: Freepik
Які види деревини не варто використовувати?
Найперше пам'ятайте, що не варто використовувати щойно зрублені поліна. Незалежно від породи, свіжа деревина, яке не пройшла достатньої сушки, буде горіти погано та давати багато диму. Вологі дрова також погано розгораються та навіть можуть знижувати ефективність роботи печі. Крім того, сажа та конденсат, що утворюються при спалюванні сирих дров, можуть викликати засмічення димаря.
Не найкращим рішенням для опалення також можуть стати хвойні дрова, оскільки вони залишають у трубі багато смолистих відкладень. Хоча вони горять досить інтенсивно, але швидко перегорають та часто дають багато диму або іскор, що може не лише створювати незручності, але й наражати на небезпеку господарів.
Крім того, варто відмовитися від опалювання будинку такими породами дерев:
- Березові часто використовуються для опалювання, оскільки вони мають гарну тепловіддачу, яка наближається до рівня дубових. Однак найбільшим недоліком такої деревини буде наявність в ній великої кількості березової смоли або дьогтю. Ці речовини можуть не лише давати дим, а також багато кіптяви осідатиме на стінках печі, тому доведеться часто очищати димохід.
- Тополю відносять до м'якої деревини, що інтенсивно, але дуже швидко згорає, тому тепла він неї отримують мало. Крім того, ця порода дерева дає багато іскор, а також залишає після себе купу сажі та конденсат в димарі.
- Осикові дрова часто вважають придатними для спалювання через їх здатність прочищати димар від сажі. Проте вони мають низьку теплотворність, тобто ви будете витрачати багато дров, але не отримуватимете достатньо тепла. Тому, їх можна використовувати для розпалювання печі чи в цілях очищення димоходу, але не як основне паливо.
Джерело: 24 Канал
- Актуальне
- Важливе










