Марсохід NASA Curiosity надіслав нове селфі з гірським утворенням

Ровер Curiosity почав наближатися до вражаючого гірського утворення, яке вчені назвали Mont Mercou на честь гори у Франції, і робити знімки цієї скелі

Це скельне оголення висотою близько 6 м тепер відображено у всій своїй величі на новому cелфі, а також на парі панорам.

Селфі показує Curiosity перед Мон-Мерку з новою свердловиною неподалік від зразка породи, який отримав назву Нонтрон, — це 30 зразок місії на сьогодні.

Свердла Curiosity перетворили зразок на порошок, перш ніж направити його в інструменти всередині марсохода, щоб наукова група могла краще зрозуміти склад породи і те, що вона може розповісти про минуле Марса.

Французький Мон-Мерку розташований недалеко від села Нонтрон на південному сході країни. Команда вибрала для цієї частини Червоної планети прізвиська, пов’язані з Нонтроном, тому що орбітальні апарати Марса виявили нонтроніт, тип глинистого мінералу, який є недалеко від Нонтрону в цьому регіоні Франції.

Селфі складається з 60 зображень, зроблених за допомогою сканера Mars Hand Lens Imager (MAHLI) на маніпуляторі марсохода 26 березня 2021 року, о 3070-й марсіанський день місії. Вони були об'єднані з 11 зображеннями, зробленими Mastcam на щоглі марсохода 16 березня 2021 року, о 3060-й марсіанський день місії.

Читайте також: Давнє озеро та "тюлень": марсохід Perseverance передав нові фото з Червоної планети

Curiosity також надав пару панорам, використовуючи свою камеру Mastcam 4 березня 2021 року, о 3049-й марсіанський день місії. Знімаючи одну панораму з відстані приблизно 40 м від оголення, потім прокочуючись в сторону і знімаючи іншу з тієї ж відстані, марсохід створював стереоскопічний ефект, аналогічний тому, який спостерігається в 3D-видошукачах. Вивчення оголення під різними кутами допомагає вченим краще зрозуміти тривимірну геометрію осадових шарів Мон-Мірку.

Крім стереофонічного зображення і селфі, Curiosity зробив 360-градусну панораму Мон-Мерку і його околиць за допомогою своєї камери Mastcam.