Відмовитися від вугілля, зменшити викиди метану та вирубку лісів: які зобов'язання підтримала Україна на кліматичному саміті COP26

На COP26 Україна підписала низку міжнародних кліматичних угод

Під час міжнародного саміту COP26 у Глазго Україна взяла участь у підписанні трьох угод, йдеться на офіційному сайті конференції.

У першій понад 100 світових лідерів пообіцяли зупинити вирубку лісів до 2030 року. Знищення дерев - важливий фактор, який сприяє глобальному потеплінню, оскільки ліси поглинають велику кількість нагрітого вуглекислого газу.

Обіцянку зберегти ліси підтримали країни з масштабними лісовими покривами, такі як Канада, Росія та Бразилія. Угоду профінансували сумою в $12 мільярдів у державному секторі та $7.2 мільярди в приватному.

Учасники саміту підписали великий договір (Global Methane Pledge) про скорочення викидів метану на 30%. У той час як значна частина конференції присвячена проблемі викидів вуглекислого газу, метан також впливає на зростання температури та викликає серйозне занепокоєння у науковців. Тим не менш, серед підписантів немає держав, відповідальних за суттєвий відсоток викидів  - Індії, Китаю та Росії.

Також Україна стала однією із 40 країн, які зобов'язалися відмовитися від використання вугілля. Країни-підписанти обіцяють поступово перестати фінансувати будівництво вугільних електростанцій. Викиди від вугільних вугільних підприємств є одним із ключових факторів глобального потепління, тому ця проблема була у центрі уваги цьогорічного кліматичного саміту. 

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb