Нацист проти філософа, крутий кіберпанк і заміж за словенського футболіста – 5 книг з надзвичайно крутими сюжетами

Сюжетна крутизна у цих книжках – не остання опція у здобутті ними статусу бестселера. Золота класика біт-покоління і сучасний кіберпанк однаково успішні у сьогоднішнього читача. Натомість майстерність автора, динамічна оповідь і психологічна напруга – ось те, що насправді робить це чтиво крутим і незвичайним за будь-якого часу



Ірвін Ялом. Проблема Спінози. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2021

Ця неймовірна історія про те, як філософ із ХVII століття та нацистський фанатик із ХХ століття раптом простягли один одному руки. ЇЇ автор - жива легенда психоаналізу, засновник школи екзистенціальної психології, доктор медичних наук і професор Стенфордського університету, який створив новий жанр навчальної оповіді. Цього разу нас чекає надзвичайно цікаве дослідження про те, як “проблема Спінози” могла обернутися катастрофою, здатною зронити зерно сумніву, яке знищить бутафорські «арійські» постулати. Протягом своїх пошуків зразковий німець і один з головних ідеологів німецького нацизму Альфред Розенберґ навіть не помітив, як, захопившись геніальністю єврейського філософа, опинився на межі внутрішньої кризи. То що ж переможе, сліпа ненависть чи просвітлена мудрість? Історія вже дала відповідь, але деякі нерозкриті таємниці, здається, залишилися. “Офіцер служби Розенберґа грабує, опечатує та експропріює крихітний музейчик, уважаючи, що тамтеш­ня бібліотека може допомогти нацистам у розв’язанні «проблеми Спінози”, - починає автор свою історію. - І що ж то в них була за проблема така? А раптом цей нацист, Альфред Розенберґ, теж — по-своєму та з власних причин — шукав підхід до Спінози? Я ввійшов до музею з одною загадкою, а вийшов звідти з двома».

Джек Керуак. Біґ-Сур. – К.: Комубук, 2021

Цей роман, написаний у 1962 році у характерному стилі авторської «спонтанної прози» багато хто з критиків називають пізнім шедевром Джека Керуака (1922-1969). За сюжетом, та й за реальними подіями у житті, намагаючись дати раду наслідкам неочікуваної слави, що прийшла після публікації роману «В дорозі», та надмірному вживанню алкоголю, альтер-еґо автора на ім’я Джек Дулуз поселяється у самотній хатині в каньйоні Ретон у Біґ-Сурі. Саме тут він сподівається віднайти душевний спокій і звільнити свою свідомість від дедалі інтенсивнішого божевілля. Утім, це важко здійснити, особливо, коли у “безжурного їздця” всі спокуси «життя-в-дорозі» завжди поруч, а до Сан-Франциско з його богемним літературним середовищем і шаленими пиятиками рукою подати. Роман “Біґ-Сур” - це один із найбільш стилістично зрілих та ретроспективних текстів Керуака, який є заразом колективним портретом цілого покоління в американській культурі другої половини ХХ століття, покоління, яке з волі самого Керуака отримало сьогодні вже культову назву “бітники”. 
 


Даян Чемберлен. Омріяна донька. – Х.: Віват, 2021

Починається ця історія у далеких 1960-х, в яких живуть герої роману, одній з яких довелося зітнутися у своїй медичній практиці з незвичним пацієнтом. Уявіть собі, по радіо звучить прем’єра нової пісні “Бітлз”, а він підспівує! А далі ще шкодує, що легендарній ліверпульській четвірці судилося розвалитися… Хто він? Звідки потрапив до лікарні? Як з ним бути головній героїні? Головне, як, наприклад, стається у її житті, визначитися,на що ви готові заради дитини? Зокрема героїня цієї історії ладна здійснити подорож у часі, аби врятувати ще не народжену доньку, яка має серцеву ваду. Надворі вже 1970 рік, але лікарі все одно не здатні допомогти їй вижити. Та родич із загадковим минулим – до речі, той самий - пропонує перенестися в інший час і спробувати дати дівчинці шанс. При цьому будь-яка помилка може вартувати життя. Але материнське серце вхопиться навіть за цей слабкий промінчик надії... 

Вільям Ґібсон. Занулення. – К.: Видавництво, 2021

Новий роман від гуру фантастики, перекладений Ольгою Любарською – це своєрідне продовження “орвеллівської” тематики, але в умовах цифрової революції. У своїх творах автор передбачив бум нанотехнологій, соціальних мереж і біоімплантантів, але усе це – під владою чергового Великого Брата, чи пак всесвітніх корпорацій. Зрештою, кіберпанк, в якому працює автор – це та сама наукова фантастика епохи комп’ютерних технологій, і дія в його новому романі відбувається в тому ж похмурому відносно близькому майбутньому, що й дія попереднього “Нейроманта”, однак цього разу приділяється значно більше уваги дійовим особам і світові, де їм випало жити. Три на позір не пов’язані історії збігаються в несподіваному фіналі. Корпоративний найманець допомагає відомому вченому змінити місце роботи, мистецтвознавиця-галеристка шукає автора таємничих артефактів, стилізованих під роботи давно померлого художника, юний кібержокей робить перші кроки в матриці й зустрічає тих, кого там бути не може, — і все це за кілька років після подій, описаних у “Нейроманті”. Таким чином, у романі автор продовжує досліджувати взаємодію людей і технологій, які змінюють світ. 

Кіндра Холл. Сторітелінг, який не залишає байдужим. - К.: Yakaboo Publishing, 2021

Авторка цієї книжки, професійна сторітелерка, дає ключ до чотирьох основних типів історій, за допомогою яких ви зможете привернути увагу до себе, вирізнитись і надихнути. І нехай ви вже безліч разів чули, що сторітелінг - найпотужніший та найсвіжіший інструмент просування, здатний на все, від поліпшення комунікації до мотивації продажу і завоювання прихильності клієнтів в умовах високої конкуренції, але де брати історії та як їх розповідати, почути вдавалося не завжди.Утім, майстерність оповідача - ділова навичка, яку може розвинути кожен, тож, спираючись на тематичні дослідження, реальні бізнес-кейси та випадки з власної практики, авторка навчає сторітелінгу як бізнес-прийому, що вирізняє найуспішніших. “Це були вихідні на День подяки, - починає вона. - За дев'ять з лишком тисяч кілометрів від нас люди їли індичку й картопляне пюре, казали, за що вони вдячні, та засинали на диванах під приглушене гудіння футбольного матчу в телевізорі. Але не я.. Я ж була у Словенії, Скажу відверто, “Я у Словенії” - такого я на себе навіть не приміряла, крім одного разу, коли у відпустці в Мексиці познайомилася зі словенським футболістом і цілий день вірила, що вийду за нього заміж. Але я тут. Ми тут. Ми з моїм чоловіком Майклом (який не грає у футбол) гуляємо вогкими старовинними брукованими вулицями Любляни, словенської столиці. і хоча ми пропускали День подяки, я таки відчувала вдячність. Не тільки тому, що ми потрапили в казкове місто... Але й тому, що тут я почула одну з найкращих у своєму житті історій, що продають”.