В Україні провели унікальну операцію дитині – пересадку печінки з одномоментною корекцією вади серця

У п'ятницю, 5 січня, у київській лікарні "Охматдит" 9-місячній дівчинці провели унікальну трансплантацію печінки з одномоментною корекцією вади серця. Операція тривала майже добу, після неї дівчинка почувається добре

Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я України.

Зазначається, що пацієнтка Тетянка народилася в Тернополі у лютому 2023 року з вродженою вадою серця, яку діагностували ще в утробі матері. Після народження у дівчинки виявили ще й захворювання, що спричиняє печінкову недостатність.

У тримісячному віці Тетянка потрапила до столичного "Охматдиту", лікарі якого дали довгоочікувану надію. У 9 місяців Тетянка мала порушення розвитку, що загрожували життю. Кожне з них можна було коригувати в різний час і спосіб, а одночасне хірургічне втручання було ризиковим. Однак без операції дівчинка не мала шансів на життя. 

Фото: Міністерство охорони здоров'я України


Спеціалісти організували консиліум і прорахували всі можливі варіанти оперативного втручання: оцінили ризики і вирішили поєднати дві операції так, щоб не нашкодити пацієнтці. Операція унікальна, бо медики одночасно проводили корекцію вади серця та трансплантацію печінки від донора - мами.

У МОЗ наголошують що такий варіант трансплантації печінки з одномоментною корекцією вади серця виконувався вперше в Україні. 

Майже добу, 23 години, за життя маленької Тані боролися медики з Центру дитячої кардіології і кардіохірургії, спеціаліст з Національного інституту раку, хірурги-трансплантологи, анестезіологи-реаніматологи, трансфузіологи, діагности, лабораторна служба, медсестри та інші фахівці "Охматдиту". А життєдіяльність дитини до операції підтримувалась у відділенні інтенсивної та еферентної терапії гострих інтоксикацій.   

Фото: Міністерство охорони здоров'я України


"Зараз життєрадісна дівчинка почувається набагато краще, постійно посміхається та вже готується до повернення додому", - повідомили у Міністерстві охорони здоров'я. 

Фото: Міністерство охорони здоров'я України