Як запобігти інфаркту? Ділимося важливими порадами

Інфаркт міокарда залишається одним із найпоширеніших захворювань у промислово розвинених країнах. За даними ВООЗ захворюваність на інфаркт міокарда різко збільшується з віком

На жаль, є тенденція до омолодження цього захворювання. У жінок до 40-45 років випадки захворювання трапляються значно рідше (у 6-7-раз), проте після 70 років шанси захворіти на інфаркт міокарда у чоловіків і у жінок зрівнюються.

Атеросклероз є свого роду фундаментом для розвитку ішемічної хвороби серця (ІХС), яка і веде до інфаркту міокарда. Інфаркт міокарда – найбільш важка форма ІХС, за якої внаслідок вираженої та тривалої ішемії виникає розпад серцевого м'яза. Це відбувається у зв'язку з повним припиненням або різким зменшенням припливу крові до певних ділянок серцевого м'яза в результаті спазму, звуження просвіту коронарних артерій атеросклеротичними бляшками і (або) тромбами, що розвиваються, в просвіті вінцевих судин, а також внаслідок їхнього спазму.

Чинники ризику інфаркту міокарда:

Близькі родичі пацієнтів, які померли передчасно від ішемічної хвороби серця (чоловіки молодші 55 років та жінки молодші 65 років), та особи з сімейним підвищенням рівня холестерину в крові та іншими порушеннями ліпідного обміну повинні бути обстежені на наявність серцево-судинних факторів ризику, оскільки всі ці особи належать до групи високого ризику серцево-судинних захворювань.

Як змінити спосіб життя у пацієнтів, які належать до групи ризику?

Важливо:

Що необхідно зробити для запобігання інфаркту міокарда: