live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Велика сімка" придумала 13 пунктів проти російського газу

Проект плану щодо зменшення залежності від російського газу був напрацьований сьогодні у Римі під час зустрічі міністрів енернгетики семи провідних країн світу

Про це з посиланням на Deutsche Welle  повідомляє Еспресо.TV.

Був розроблений план із 13 пунктів, у якому, зокрема, йдеться про інтенсифікацію використання сланцевого газу, поліпшення зберігання запасів газу та збільшення кількості газогонів.

"З огляду на актуальну кризу швидкого вирішення питання не буде", - заявив після зустрічі у Римі міністр економіки та енергетики Німеччини, віце-канцлер Зиґмар Ґабріель. За його словами, США, ймовірно, тільки наприкінці нинішнього десятиліття зможуть забезпечити експорт сланцевого газу до Європи.

Деталі розробленого у Римі плану не повідомляються, оскільки він є попереднім і буде представлений для обговорення на саміті "Великої сімки" у Брюсселі 4-5 червня цього року. Однак, як повідомив Ґабріель, попередній план містить пункти, із якими Німеччина не може погодитись. За словами міністра, поряд із перспективою державної підтримки технологій, за якими в атмосферу не викидається вуглекислий газ, а також відновлювальних джерел енергії ідеться про атомну енергетику. За збільшення атомної складової у виробництві енергії виступає зокрема Великобританія. Представник Німеччини у ході міністерської зустрічі також наголошував на важливості програм теплоізоляції приміщень, наслідком запровадження яких є економне використання енергоресурсів.

Водночас, за словами Ґабріеля, щодо України - у випадку припинення постачання їй газу з боку Росії - розроблятимуться "надзвичайні плани". Вони повинні включати не тільки диверсифікацію постачання блакитного палива, але й політичні інціативи із залученням до них Росії, вважає німецький міністр.

 

новини партнерів

25 січня, 2020 субота

25 січня, 2020 субота

24 січня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати