Лавров хоче, щоб українська влада встановила зв’язки з сепаратистами на Донбасі

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що українська влада має встановити зв’язки з сепаратистами на Донбасі

Про це він сказав під час спільної прес-конференції з генеральним секретарем Ради Європи Торбйорном Яґландом, передає Еспресо.TV, з посиланням на "Радіо свобода". 

"Ми б хотіли, щоб максимально швидко почали відновлюватися зв’язки між Луганськом і Донецьком та київською владою. Тим більше, що після виборів на південному сході ті, кого обрав народ цих територій, висловилися за посилення спільних зусиль щодо відновлення загального культурного та політичного простору", – каже Лавров.

Торбйорн Яґланд, своєю чергою, заявив, що територіальні цілісність України має бути захищена. "Минуло 25 років з часу падіння Берлінського муру, тож це не є гарним часом для будівництва нової стіни у Європі. Повторюю, ми маємо цього уникнути", – зазначив Яґланд.

19 листопада прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що Київ не вестиме переговорів із сепаратистами на Донбасі.

5 вересня в Мінську контактна група підписала протокол про врегулювання на сході України, перший пункт якого передбачав негайне припинення вогню. 19 вересня був підписаний меморандум про реалізацію цього пункту протоколу від 5 вересня, який передбачає заборону на застосування всіх різновидів зброї і наступальних дій. Проте мінські домовленості неодноразово порушувались.

Раніше під час саміту G20 у Брісбені, який проходив 15-16 листопада, країни Заходу гостро розкритикували позицію президента Росії Володимира Путіна і вкотре закликали Росію "припинити дестабілізувати ситуацію в східній Україні", зокрема прем’єр- міністр Канади порадив Путіну "забиратися з України". Натомість президент Росії заявив, що російських військ на території України немає.

16 березня 2014 на території Криму і Севастополя відбувся так званий "референдум" про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Україна, Європейський союз та США не визнали це голосування і вважають, що Росія анексувала Крим.

Україна і Захід звинувачують Росію у постачанні зброї та бойовиків на Донбас, а також у введенні військ на схід України. Москва ці звинувачення відкидає.