ТОП-7 українських кіноновинок, що вийдуть 2015 року

З кожним роком фільмів українського виробництва стає все більше, не буде без нових стрічок і наступний рік

Протягом останніх років з'являється дедалі більше успішних українських стрічок. "Той, хто пройшов крізь вогонь", "Параджанов", "Плем’я", "Поводир" - деякі з них отримали народне визнання, інші - позитивне сприйняття зарубіжних критиків. Наступного року українському глядачу готують різні емоції: гуцульська готика, блокбастер за $ 5 млн., повнометражний дебют Марини Вроди та багато іншого. Соцпортал пропонує 7 українських прем'єр, які мають стати черговим кроком на шляху відродження українського кіно.

1. Незламна

Прем’єра: квітень 2015 р.

Український повнометражний історико-драматичний та біографічний фільм. В основу сюжету покладений життєвий шлях жінки-снайпера, майора Людмили Павличенко, а саме події 1937–1957 років. Творці фільму характеризували його як психологічний байопік про трагічну долю жінки на війні.

2. Брати: Остання сповідь

Прем’єра: січень 2015 р.

Український біографічний художній фільм про двох братів гуцулів, відзнятий у Карпатах. На Московському міжнародному кінофестивалі 2014 року картина отримала відразу два призи: "Срібний Георгій" за найкраще виконання жіночої ролі Наталією Половинкою та Приз журі російської кінокритики.

3. Максим Оса

Прем’єра: невідомо

"Максим Оса" - український історичний детектив режисера Олексія Мамедова за мотивами коміксу Ігоря Баранька "Максим Оса: Людина з того світу". Є першою в історії українського кінематографа екранізацією коміксу.

Вересень 1636 року. Хорунжий Корсунського полку Максим Оса сидить над власною могилою, п’яту добу п’є горілку та думає: звідки могила, якщо він живий? І тут до нього приходить постать, схожа на Смерть.

4. Толока

Прем’єра: березень 2015 р.

Український історичний фільм, екранізація Шевченкового вірша "У тієї Катерини хата на помості…". Режисер - Михайло Іллєнко.

У фільмі йтиметься мова про жінку, яка пообіцяла свою прихильність тому, хто визволить із турецької неволі її брата. Як виявилося згодом, не брата, а коханого. За цю брехню у шевченківській Катерині відрубали голову, але в іллєнківській екранізації вона не помре від шаблі ревнивого козака. Натомість доживе до старості та народить доньку. Дія ж стрічки триватиме 400 років, аж до наших часів. Фільм являє собою не лише екранізацію Шевченкового вірша "У тієї Катерини". Він виходить за межі поезії із розширенням біографій дійових осіб до масштабів історичних узагальнень від часів козаччини до сьогодення. Стрічка охоплює 14 важливих фрагментів історії України.

5. Гніздо горлиці

Прем’єра: невідомо

Український фільм про проблему міграції. В головної героїні була чудова родина - коханий чоловік та сонечко-донька. Спочатку чоловік втратив роботу, донька підросла, того заробітку який вона мала на власній роботі вкрай не вистачало. Тому, коли хтось із знайомих запропонував поїхати на заробітки до сонячної Італії, поміркувавши, погодилась. І от зараз вона повертається на рідну Буковину. Однак в її очах не має радості, а під грудьми б'ється маленьке серденько, однак вона повертається.

6. Степне

Прем’єра: невідомо

"Степне" - повнометражний дебют Марини Вроди, яка здобула "Пальмову гілку" Канн за короткометражку "Крос". "Степне" - переможець пітчинг Одеського кінофестивалю, а також конкурсу Держкіно.

Це історія декількох днів з життя літнього чоловіка, який приїжджає в селище Степне. Його мати доживає свої останні дні. Перед смертю вона розповідає про "скарби", які знаходяться в сараї. Скарбом виявляються звичайні речі, які викликають масу спогадів у головного героя, нагадують про мрію, яка ніколи вже збудеться. Він, колись потрібний суспільству і сім’ї, тепер є втомленим людиною, розчарований в чому.

Поїздка в Степне - для нього довгий і складний шлях, повний спогадів і одкровень.

7. Казка старого мельника

Прем’єра: грудень 2015 р.

У "Казці" піднята життєва тема добра та зла. Чорна сила находить на людство та намагається зруйнувати усе добре, що є на землі. Люди, звірі, рослини, усе, що уособлює добро, об’єднується, щоб перемогти зло.