З прилавків українських аптек може зникнути більшість ліків через недосконалий процес їхньої реєстрації

Від початку нового року до "Державного реєстру лікарських засобів України" було внесено у 2 -3 рази менше препаратів, ніж у минулому

Про це повідомляє Еспресо.TV.

Тому "Фармакологічна асоціація України" звернулася до прем`єр-міністра Арсенія Яценюка з проханням взяти під власний контроль дерегуляцію фармацевтичного ринку та спростити вивід вітчизняних лікарських засобів на український ринок. Фармацевти підрахували: реєстрацію понад 850 препаратів з незрозумілих причин заблокувала Олександра Павленко, перший заступник міністра охорони здоров`я.

"Перший заступник очільника Міністерства охорони здоров’я України Олександра Павленко безпідставно, нічим не мотивуючи блокує підписання наказів щодо реєстрації понад 850 препаратів, які пройшли усі дозвільні процедури з реєстрації або переєстрації лікарських засобів і вони вкрай необхідні українським пацієнтам", - заявив віце-президент об'єднання організацій роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості Віктор Чумак.

Фармацевти переконані - врегулювання проблем фармацевтичного ринку залежить від прозорості кадрових призначень у профільних відомствах. Зокрема, на посаду голови Державної служби лікарських засобів.

"Якщо чиновник зупиняє 800 препаратів в обігу, а це 10% від обсягу ринку, то такі дії повинні бути належним чином оцінені. В будь-якій цивілізованій країні цей чиновник мав сам написати заяву і піти, а ми це підтримуємо і будемо вимагати", - вважає президент Асоціації "Виробники ліків України" Петро Багрій.

На думку експертів з "Фармакологічної асоціації України", замість розвитку фармацевтичної галузі України, профільне міністерство пропонує перерозподілити повноваження у справі реєстрації препаратів. Бо в МОЗі хочуть передати цю функцію Державній службі України з лікарських засобів. Фармацевти впевнені, що це сприятиме корупції.

"Ми з повагою ставимося до нового міністра МОЗУ, але, нажаль, його не завжди, як і в інших міністерствах, оточують порядні люди. Якщо уряд України декларує європейські норми поведінки і бізнес їх приймає, то у свою чергу ми вимагаємо прозорі процедури в роботі влади та її неупередженість", - каже Віктор Чумак.

За словами представників найбільших фармасоціацій України - "подальша непрозорість та невизначеність ситуації призводитиме не лише до значного зменшення обсягів виробництва та реалізації фармпродукції, скорочення робочих місць, зменшення надходжень до бюджету, але й до негативного впливу на стан забезпечення фармацевтичною продукцією ринку України, а, як наслідок, до ймовірного посилення соціальної напруги в суспільстві, виникнення дефіциту окремих груп життєво необхідних лікарських засобів в аптечних закладах та закладах охорони здоров’я.