Росія, Китай, Ангола і Венесуелла бойкотували обговорення прав людини в Криму на Радбезі ООН

Постійні члени Ради Безпеки ООН Росія і Китай, а також члени Радбезу Венесуела і Ангола відмовилися брати участь у засіданні, на якому обговорювалося питання про права людини в Криму

Позиція Росії полягає з тому, що питання Криму є внутрішньою справою країни, так як півострів - суб'єкт Російської Федерації. Постійні члени Ради Безпеки ООН Росія і Китай, а також члени Радбезу Венесуела і Ангола відмовилися брати участь у засіданні, на якому обговорювалося питання про права людини у Криму, повідомляє Еспресо.TV з посиланням на агентство Reuters, матеріал якого перекладено на Newsru.com.

Зустріч пройшла з ініціативи Литви за так званою "формулою Аррія", що передбачає участь не тільки членів РБ, але і запрошення представників інших відомств та організацій.

Російське постпредство при ООН ще до початку зустрічі оголосило про те, що РФ не буде в ній брати участь. Постпредство назвало засідання "контрпродуктивним і провокаційним, що не входять в сферу компетенцій Ради Безпеки".

Постпред Литви при ООН Раймонда Мурмокайте, повідомивши журналістам про які проігнорували засідання країнах, заявила: "Росія завжди дуже швидко виступає з критикою України, звинувачуючи її в порушенні прав людини, однак повністю ігнорує порушення прав людини під своїм контролем або управлінням".

Раніше прес-аташе постпредства Литви Рута Язукевічуте повідомляла, що на нараду запрошені всі країни - члени ООН, а не тільки Радбезу. Метою зустрічі вона називала надання членам РБ та іншим країнам можливості "отримати з перших рук інформацію про ситуацію в області прав людини і свободи ЗМІ, становище національних меншин, а також дізнатися про останні події в Криму і на сході України".

У дипмісії головуючої при СБ ООН Франції журналістам заявляли, що Росія єдина повідомила про неучасть у зустрічі. Проте пізніше з'ясувалося, що бойкотували засідання ще три країни. Позиція Росії полягає в тому, що питання Криму є внутрішньою справою країни, так як півострів - суб'єкт Російської Федерації.

Тим часом міжнародна правозахисна організація Amnesty International в річницю приєднання Криму до Росії опублікувала свою доповідь, в якій повідомила про численні порушення прав людини в республіці. Згідно з цим звітом, багато критиків режиму викрадені і піддані тортурам, а нова влада не проводить публічних розслідувань таких випадків. Незалежна преса змушена мовчати, а у незадоволених є вибір: мовчати або покинути півострів, сказано в доповіді.