Яресько - кредиторам: Або реструктуризація, або дефолт

Голова українського Мінфіну Наталія Яресько опублікувала звернення до українців, в якому роз'яснила складну ситуацію з реструктуризацією боргу

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на прес-службу Мінфіну.

За її словами програма розширеного фінансування МВФ для України передбачає, що зусилля щодо фінансової стабілізації країні мають бути поділені між трьома групами:

- МВФ, що надає Україні $17,5 млрд фінансування у рамках програми EFF

- офіційними кредиторами ($7,2 млрд нового фінансування)

- міжнародними комерційними кредиторами ($15,3 млрд, що мають бути отримані внаслідок проведення боргової операції).

"Перші дві групи вже зробили свій внесок в допомогу нашому народові. МВФ надав перший транш в рамках програми фінансування, а також Україна підписала низку угод щодо фінансування зі своїми міжнародними партнерами, у тому числі США, ЄС, Японією та Канадою", - заявляє Яресько.

Також міністр каже, що сподівається в найближчі тижні отримати рішення про черговий транш фінансування МВФ. 

"Але власники суверенних комерційних зовнішніх зобов’язань України, представлені Спеціальним комітетом кредиторів, які є третьою групою, й досі відмовляються внести свій внесок у відновлення України", - пише вона про проблеми з приватними кредиторами.

За її словами, вони три місяці відмовилися проводити предметні переговори про умови боргової операції, які б відповідали трьом цільовим показникам, які встановлено програмою МВФ та які необхідно для зменшення боргового навантаження на Україну.

Яресько каже, що кредитори запропонували використовувати на погашення зовнішнього боргу валютні резерви.

"Уряд прагне знайти рішення, що буде задовольняти всі сторони, забезпечить вирішення проблеми неприйнятного боргового тягаря та допоможе відновити економічне зростання. Але уряд розуміє, що кредитори можуть не мати на меті досягти згоди, натомість будуть й далі блокувати вирішення цього питання", - зазначає вона.

В такому випадку, за словами Яресько, уряд готовий використовувати існуюче законне право мораторію на виплати зовнішнього боргу.

Читайте також: Порятунок "дефолтом". Як Україна змушує пробачити їй борги.

"Політика українського уряду має повну підтримку як МВФ, так і країн Великої Сімки, які згодні, що комерційні зовнішні кредитори мають взяти участь в спасінні та відновленні економіки України. Таким чином, мета нашого Уряду – захистити народ України, і ми готові зробити всі кроки, необхідні для захисту інтересів України", - підсумовує вона.