Заборона 230 російських та завершення 8 українських фільмів: Держкіно підбило підсумки

Пилип Іллєнко розповів, що відбулося в українському кінематографі в 2015 році в цифрах

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на повідомлення Пилипа Іллєнка у Facebook.

"Роботу в кіно не зовсім коректно оцінювати виключно кількісними показниками, але ось діяльність Держкіно протягом 2015 року в деяких цікавих цифрах та фактах", - зауважив Пилип Іллєнко.

Протягом року було завершено виробництво 4 ігрових (серед них 1 короткометражний) фільмів, 2 анімаційних та 2 документальних фільмів. Відновлено виробництво 8 повнометражних ігрових фільмів та 1 документального фільму.

Розпочато виробництво 42 нових фільмів, серед них 12 повнометражних ігрових, в тому числі 2 дитячих.

Розроблено проекти 11 нормативно-правових актів різного рівня, з них прийнято 6, решта знаходиться на погодженні в заінтересованих органах влади.

Взято активну участь у розробці пакету проектів законів України "Про державну підтримку кінематографії" (реєстраційні номери 3081-д, 3238, 3239, 3240).

Підготовлено до підписання міжурядову угоду про спільне виробництво фільмів та співробітництво у сфері кінематографії з Державою Ізраїль (угоду підписано 22.12.).

Підтримано проведення 25 заходів (фестивалів) в рамках популяризації українського кіно в Україні та закордоном (в тому числі під час міжнародних фестивалів у Берліні, Каннах, Шеффілді), зокрема надано підтримку Одеському міжнародному кінофестивалю, Київському міжнародному кінофестивалью "Молодість", Міжнародному фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, Фестивалю німого кіно та сучасної музики "Німі ночі", Кінофестивалю "Відкрита ніч - Дубль 18", ХХІ Міжнародному фестивалю анімаційних фільмів "Крок", Фестивалю "Кінотиждень "Воскресіння розстріляного відродження", Фестивалю "Чілдрен кінофест", Всеукраїнському кінофестивалю "Іванова Переберія", Всеукраїнському кінофестивалю аматорського кіномистецтва "Кінокемерія", Першому Всеукраїнському дитячому кінофестивалю "Золотий ключик", Студентському кінофестивалю "Пролог – 2015", Зимовому кіноринку.

Проведено дні (тижні) українського кіно в 5 європейських столицях (Таллінн, Париж, Берлін, Будапешт, Лондон) та Державі Ізраїль.

Надано підтримку 25 українським кінематографістам (в тому числі студентам) для участі у міжнародних кінематографічних подіях.

Підтримано прем’єрні покази та вихід в прокат 9 національних фільмів.

Забезпечено проведення заходів в рамках відзначення 50-річного ювілею прем’єри фільму "Тіні забутих предків", в тому числі проведено цифрову реставрацію зображення і звуку стрічки.

Видано каталоги українських фільмів 2014-2015 років (українською та англійською мовами) та українських документальних фільмів 2013-2015 років (англійською мовою).

Оформлено 40 посвідчень національного фільму.

Видано державні прокатні посвідчення на 6 641 фільм, зокрема на 238 фільмів для кінотеатральногопоказу (з них 203 дубльовано або озвучено українською мовою).

Експертною комісією з питань розповсюдження і демонстрування фільмів переглянуто 391 фільм.

Заборонено для розповсюдження 230 фільмів (серіалів). 

Укладено 16 ліцензійних угод.

Надходження на спеціальний рахунок Держкіно склали 6798620 грн. 33 коп., при планових показниках 1500000 грн., тобто план перевищено в 4,53 рази.

Зареєстровано 36 нових суб'єктів кінематографії.

Отримано 2955 вхідних документів та відправлено 1890 вихідних документів. Надіслано поштою 538 листів.

Підписано 274 накази з основної діяльності та 212 з кадрових питань.

Сформовано новий склад Експертної комісії з питань кінематографії та оголошено новий конкурсний відбір кінопроектів, на який було подано 160 проектів.

"Інформація станом на 25 грудня, отже це ще не фінал", - додав Іллєнко.