Померла керівник української громади у Франції Наталя Пастернак

У понеділок, 4 січня у Парижі померла очільниця української громади Франції Наталя Пастернак

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на сторінку у Facebook єпископа Української Греко-католицької церкви, Єпархії Святого Володимира Великого у Парижі владики Бориса Гудзяка.

"Прийнявши Святі Тайни, щира Християнка і палка Українка, Наталя Пастернак, упокоїлася у Господі сьогодні коло 22:00 в Парижі. Втрата для чоловіка Жан–П'єра і дітей Дам’яна, Лілі та Івана непоправна. Такою вона є для нашої єпархії, цілої громади у Франції і нашого народу.

Наталя любила Бога і Україну....дуже любила. Ми любили ЇЇ. Як довголітний, надзвичайно енергійний і відповідальний керівник української громади у Франції, Наталя Пастернак нас вела, Вона нам служила.

Ми вдячні за свідчення Покійної. Наталя вірила і чекала перемоги правди. Той, хто є Правдою, Дорогою і Життям приймає Ту, яка прийняла Його.

Покійна лишиться для нас незабутньою. Молімся за спокій душі славної пам'яті Наталі Пастернак і за її Родину. Со святими упокой! ВІЧНАЯ ПАМ'ЯТЬ!", - написав Борис Гудзяк.

 

Наталя Пастернак була обрана керівником української громади у Франції у 2006 році. Ось що, розповідала сама Наталя Пастернак про свою діяльність.

"В українській громаді я працюю десь з 2003 року. Тоді на міжнародний колоквіум присвячені пам’яті Голодомору до нас приїхав дослідник цієї жахливої трагедії, на жаль, вже покійний Джеймс Мейс. Кожного року в листопаді ми проводимо в Парижі Тиждень Голодомору. Це може бути виставка чи конференція, зачитуємо імена людей, які загинули під час голоду. Запрошуємо французьких депутатів, бо у Франції мало хто знає про ті події".

Народжена у Франції у другому поколінні вона гідно зберігала та продовжувала прадідівські традиції в українському дусі, добре володіла українською мовою, знала культуру та історію нашого народу.

Проте за словами Наталі Пастернак зберегти українську ідентичність вдалині від батьківщини було нелегко.

"Я народилася у Франції, так само мої батьки. А всі мої діди і бабусі приїхали з Західної України у 20-х роках минулого століття. Тато й мама дуже добре говорять українською. І я в дитинстві розмовляла з татом, та він сміявся, що перекручую слова, от моя українська і заховалася. Якось склалося у мене в голові, що українська мова не для молоді, а для старших людей, бо з Україною ніяких зв’язків у нас тоді не існувало. За  радянських часів поїхати в Україну було неможливо: моєму татові двічі відмовили у радянській амбасаді", - пригадувала Наталя Пастернак.

Наталя Пастернак була ініціатором та координатором багатьох українських гуманітарних, культурних та мистецьких проектів у Франції. Вона знана, як справжній захисник демократії, культурних цінностей за що отримала високу нагороду – Орден Королеви Анни.

Відзнаку було засновано в Україні у 2008 році до 1000-ліття народження Анни Ярославни, королеви Франції, доньки Великого Київського князя Ярослава Мудрого, яка в далекі часи представляла на французькій землі свою батьківщину.

У Франції Наталя Пастернак стала другою, після Анни Кантер, віце-президента Асоціації "Братинство" Санліз-Київ-Печерськ, хто удостоївся цієї нагороди.

За матеріалами Vidia та "Тиждень.ua".