Втручання України у вибори США: Washington Post пояснив, чому Трамп помиляється

Твердження президента США Дональда Трампа про нібито втручання України у вибори в США не має під собою реальних доказів

Про це пише The Washington Post.

У повідомленні зазначається, що твердження президента США Дональда Трампа про нібито втручання України у вибори в США з метою допомогти Гілларі Клінтон перемогти на виборах, є поверховим.

"В широкому сенсі, історії про втручання Росії і України у вибори в США в 2016 році здаються схожими, але, якщо заглибитись у деталі, це порівняння хибне", - пише видання.

В статті зазначається, що ключовою відмінністю є те, що у справі про втручання Росії американські спецслужби виявили, що президент Росії Володимир Путін особисто ініціював незаконні хакерські атаки і викрадення інформації з метою втрутитися у вибори президента  США. В той же час, свідчень про санкціоновані з боку України спроби вплинути на вибори на сьогодні відсутні.

Заява Білого дому про те, що американка українського походження Александра Чалупа нібито збирала в українському посольстві компромат на Пола Манафорта для передачі штабу Клінтон, не має підтвердження.

"Чалупа, можливо, працювала з деякими посадовими особами посольства, однак немає жодних доказів того, що Комітет Демократичної партії отримував і використовував інформацію, зібрану нею, або що українці координували розслідування з Комітетом", - пише американське видання.

Читайте також: Україну затягують у скандал у США, щоб врятувати сина Трампа. Чим це загрожує

Понад те, спосіб отримання інформації відрізняється. Американська розвідка виявила, що Путін наказав хакерам зламати комп’ютерні системи американських політичних організацій. Чалупа ж, у свою чергу, проводила розслідування щодо Манафорта самостійно, а не під керівництвом Демократичної партії, а відомості про виплати Манафорту в книзі чорної бухгалтерії Партії регіонів були оприлюднені як частина розслідування в Україні, а не отримані незаконно.

Видання також звертає увагу на ще одну фундаментальну відмінність, яка полягає у тому, що Україна вважається союзником США, а Росія – супротивником.