live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Євросоюз висунув Великій Британії ультиматум щодо Brexit

Євросоюз висунув Великій Британії ультиматум для переходу до другої фази переговорів щодо Brexit

За словами представника ЄС з питань Brexit Мішеля Барньє, Велика Британія повинна протягом двох тижнів оголосити свою позицію щодо трьох основних питань переговорів щодо Brexit, повідомляє DW.

В іншому випадку ЄС і Лондон не зможуть перейти до другої фази переговорів.

Одним з основних пунктів, за якими сторонам не вдається досягти згоди, є фінансова угода про виплати Лондона до бюджету Євросоюзу.

За розрахунками Єврокомісії, Велика Британія повинна виконувати свої фінансові зобов'язання до 2020 року. Перебуваючи в складі ЄС, Лондон зобов'язався брати участь у фінансуванні європейських програм, розрахованих на період з 2014 по 2020 роки.

Читайте також: Заговорити Брекзіт. Що відбувається із виходом Британії з ЄС

Зараз сума претензій Євросоюзу до Лондона становить 60 млрд євро. Однак британці поки публічно не повідомляли про готовність заплатити будь-яку суму Брюсселю.

Також Євросоюз хоче домогтися від Лондона ясності в таких ключових питаннях, як права громадян кожної зі сторін після завершення процесу Brexit і кордону між Північною Ірландією і членом ЄС Ірландією.

Уряд Великої Британії сподівається якомога швидше перейти до другої фази переговорів, в якій будуть обговорюватися угода про вільну торгівлю і можливість доступу Лондона до європейського внутрішнього ринку.

У тому випадку, якщо британці не дадуть пояснень по трьох основних питаннях у двотижневий термін, початок другої фази переговорів перенесуть на лютий або березень 2018 року.

новини партнерів

17 січня, 2018 середа

17 січня, 2018 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати