live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Євросоюз висунув Великій Британії ультиматум щодо Brexit

Євросоюз висунув Великій Британії ультиматум для переходу до другої фази переговорів щодо Brexit

За словами представника ЄС з питань Brexit Мішеля Барньє, Велика Британія повинна протягом двох тижнів оголосити свою позицію щодо трьох основних питань переговорів щодо Brexit, повідомляє DW.

В іншому випадку ЄС і Лондон не зможуть перейти до другої фази переговорів.

Одним з основних пунктів, за якими сторонам не вдається досягти згоди, є фінансова угода про виплати Лондона до бюджету Євросоюзу.

За розрахунками Єврокомісії, Велика Британія повинна виконувати свої фінансові зобов'язання до 2020 року. Перебуваючи в складі ЄС, Лондон зобов'язався брати участь у фінансуванні європейських програм, розрахованих на період з 2014 по 2020 роки.

Читайте також: Заговорити Брекзіт. Що відбувається із виходом Британії з ЄС

Зараз сума претензій Євросоюзу до Лондона становить 60 млрд євро. Однак британці поки публічно не повідомляли про готовність заплатити будь-яку суму Брюсселю.

Також Євросоюз хоче домогтися від Лондона ясності в таких ключових питаннях, як права громадян кожної зі сторін після завершення процесу Brexit і кордону між Північною Ірландією і членом ЄС Ірландією.

Уряд Великої Британії сподівається якомога швидше перейти до другої фази переговорів, в якій будуть обговорюватися угода про вільну торгівлю і можливість доступу Лондона до європейського внутрішнього ринку.

У тому випадку, якщо британці не дадуть пояснень по трьох основних питаннях у двотижневий термін, початок другої фази переговорів перенесуть на лютий або березень 2018 року.

новини партнерів

21 жовтня, 2018 неділя

21 жовтня, 2018 неділя

20 жовтня, 2018 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати