23 держави ЄС домовились про військову співпрацю

Міністри 23 з 28 держав Євросоюзу підписали декларацію про наміри брати участь у "постійній структурній співпраці з питань безпеки та оборони"

Про це повідомляється на сайті Ради ЄС.

"Можливість Постійного структурного співробітництва у сфері оборони та оборонної політики була запроваджена Лісабонським договором. Це передбачає можливість того, що низка країн-членів ЄС тісніше співпрацюватимуть у сфері безпеки та оборони", - йдеться у повідомленні.

PESCO дозволить країнам-членам, які бажають і здатні спільно розвивати обороноздатність, інвестувати в спільні проекти або посилювати оперативну готовність і внесок своїх збройних сил.

Документ підписали Австрія, Бельгія, Болгарія, Чехія, Хорватія, Кіпр, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Нідерланди, Польща, Румунія. Словаччина, Словенія, Іспанія та Швеція. Інші держави-члени можуть приєднатися до програми пізніше.

Ірландія, Португалія та Мальта досі розмірковують, чи брати участь в PESCO. Дві країни - Великобританія та Данія - відмовились брати участь у новому об'єднанні.

Рада ЄС тепер має затвердити створення PESCO кваліфікованою більшістю. Це може відбутися на черговому засіданні Ради з питань зовнішніх справ 11 грудня.

Пропозиції для PESCO включають роботу зі створення Європейського медичного командування та мережі логістичних центрів у Європі, створення Європейського центру з реагування на кризові ситуації та спільне навчання військових офіцерів.

Одне з головних завдань проекту - скоротити кількість систем зброї та запобігти дублюванню, щоб заощадити гроші та покращити спільні операції.